Pareigūnes sumušęs tauragiškis atsipirko maža bauda(7)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2012-01-16 07:03
Renaldo Malycho nuotrauka

Renaldo Malycho nuotrauka

Praėjusių metų pabaigoje skelbėme, kad Tauragės rajono apylinkės teismas išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje Šilalės gatvės gyventojas Saulius Dirgėlas buvo kaltinamas ne tik nepaklusęs teisėtiems pareigūnių reikalavimams, bet ir pasipriešinęs bei policininkes sumušęs. Antradienį teisėja Daiva Žebelienė kaltinamajam paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį.

Gruodį vykusio teismo posėdžio metu prokuroras Raimundas Aukštakalnis S.Dirgėlui pasiūlė metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant metams.
Kaltinamasis policijai priešinasi nebe pirmą kartą. 2010-ųjų rugsėjį už pasipriešinimą policijai buvo nuteistas. Pastarojo pasipriešinimo metu S.Dirgėlo teistumas dar nebuvo išnykęs. Lengvinančia aplinkybe prokuroras nurodė tai, kad 28-erių vyras su gyvenimo moterimi augina mažą vaiką. Prokuroras siūlė S.Dirgėlui sumokėti 5 MGL (650 litų) dydžio baudą į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą bei įpareigoti jį neišvykti iš namų ilgesniam nei 7 parų laikotarpiui. Apie vienos iš policininkių – Lauros Šimkuvienės – pareikštą civilinį ieškinį (10 tūkstančių litų) R.Aukštakalnis pasakė tik tiek, kad jis gerokai per didelis. Ypač turint galvoje kaltinamojo turtinę padėtį.
Teisėja D.Žebelienė, išnagrinėjusi byloje surinktą medžiagą, prokuroro nuomonei pritarė – skyrė vienerių metų nelaisvės bausmę, ją atidedant metams. Tačiau teismas atmetė siūlymą skirti kaltinamajam 5 MGL dydžio baudą, o nukentėjusios pareigūnės pareikštą civilinį ieškinį sumažino dešimteriopai – paliko galioti 1000 Lt ieškinį. Teisėja nuteistajam paaiškino, kad per vienerius metus, kol atidedamas laisvės atėmimo bausmės vykdymas, vyras negali nusižengti net administracine tvarka, o apie baudžiamąją atsakomybę negali būti nė kalbos.
– Jeigu atsitiks taip, kad per metus du kartus pažeisite administracinę tvarką, bausmę teks atlikti realiai. Jeigu užsitrauksite baudžiamąją atsakomybę, sumuosis abiejų veikų bausmės. Per šiuos metus jus kontroliuos Pataisos inspekcija. Pareigūnai tikrins, ar vykdote teismo įpareigojimą – neišvykstate iš nurodytos gyvenamosios vietos ilgiau nei 7 paroms. Nevykdydamas šito teismo nurodymo, galite sulaukti realaus laisvės atėmimo, – jau po nuosprendžio paskelbimo nuteistajam aiškino teisėja.
S.Dirgėlas nuolankiai sutiko su jam skirta bausme ir sakė suprantąs nuosprendžio turinį.
Šį nuosprendį galima apskųsti per 20 dienų apeliacine tvarka per Tauragės rajono apylinkės teismą Klaipėdos apygardos teismui.
S.Dirgėlas prieš dviejų moterų policininkių ekipažą „sukilo“ 2011-ųjų rugsėjo 27-osios pavakarę. Pagal gyventojų iškvietimą dėl triukšmo ir dūžtančių stiklų laiptinėje atskubėjusios pareigūnės L.Šimkuvienė ir Ingrida Tamošaitytė reikalavo, kad S.Dirgėlas vyktų drauge su jomis į policijos komisariatą girtumą nustatyti. Vyriškis tam atkakliai priešinosi. Besimuistydamas S.Dirgėlas 3–4 kartus alkūne sudavė L.Šimkuvienei į pilvą, suplėšė tarnybinę liemenę, o kolegei į pagalbą šokusią I.Tamošaitytę vyras sviedė į tvorą ir pabėgo. Tokie kaltinamojo veiksmai buvo įvertinti kaip nežymus L.Šimkuvienės sveikatos sutrikdymas, o I.Tamošaitytei sukeltas fizinis skausmas. Tą patį vakarą sulaikytam S.Dirgėlui buvo nustatytas 1,71 promilės girtumas.

Skaityti komentarus (7) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras