Dviejų šeimų kivirčuose policija bejėgė(2)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2012-01-25 14:45
Jovitos Strikaitienės nuotrauka

Šiame nemažame name niekaip neišsitenka dvi šeimos, nuolat kviečiama policija. Autorės nuotrauka

Dviejų šeimų konfliktai Griežpelkių II kaime labiau primena trilerio scenarijų nei realų gyvenimą. Klausantis pasakojimų, kas tame kaime vyksta tarp dviejų moterų, gyvenančių po vienu stogu, reikia viską gerai dėtis į galvą, nes situacija tokia paini, kad pats velnias koją nusilaužtų. Abi moterys įrodinėja savo tiesą, o policijos pareigūnai šiame kieme – dažni svečiai.

Nenutylėjo apie konfliktų pasekmes

Kitų žmonių paraginta Griežpelkių II kaimo gyventoja (Lauksargių seniūnija) Rasa Budginienė, užėjusi į „Tauragės kurjerio“ redakciją, papasakojo apie nuolat kylančius jai itin nemaloniai pasibaigiančius konfliktus su kaimyne. Tikino, kad juos išprovokuoja kaimynė, o jai už tai gali tekti sumokėti tiesiogine to žodžio prasme.
Susidūrimų būta ne vieno, o abi moterys savo vaidmenį juose nušviečia skirtingai, abi teigia, kad konfliktą pradėjo priešininkė, turinti tikslą išguiti iš nuosavų namų.
Tik R.Budginienės labui reikia pasakyti, kad ji nenutylėjo ir jai nemalonių dalykų, kad teismas  pripažino kalta dėl smurtavimo prieš kaimynę, nors nuosprendis dar ir nėra įsigaliojęs. Moteris neslėpė ir nemalonių aplinkybių – vyro sukeltos avarijos, dėl kurios ji tapo neįgali.
Toks atvirumas šį tą pasako apie žmogų, tačiau belieka stebėtis, kad ji negalėjo įvardinti priežasties, kodėl konfliktuoja su kaimyne Indra Sudeikiene. Abi moterys – keturiasdešimtmetė Rasa ir 29-erių Indra – gyvenimą po vienu stogu laiko neįmanomu, nors namas – dviejų galų, abi šeimos turi atskirus įėjimus, atskirus kiemus ir ūkinius pastatus. Bendrai tenka naudotis tik į sodybą vedančiu keliu ir šuliniu.
Apžvelgus sodybą galima daryti išvadą, kad joje būta ir geresnių laikų – matyti, kad stogas keistas esant sutarimui, nauja vienoda danga perdengtas visas. Į vieną vietą Sudeikių kieme įtaisytoje elektros skydinėje sudėti abiejų šeimų elektros skaitikliai, dėl to dabar irgi pykstamasi. 

Tvarkingos šeimininkės

Rasos vyras Albinas pusę namo privatizavo griuvus kolektyviniams ūkiams. Kitą pusę įsigijo kita šeima, valda keliavo iš rankų į rankas, kol ją įsigijo netoliese ūkininkaujanti Indros mama. Sudeikių šeima čia gyvena šiek tiek ilgiau nei metus. Tačiau per šį trumpą laiką į kaimynų konfliktus ne kartą turėjo įsikišti policija, buvo iškelta ir išnagrinėta baudžiamoji byla. Teisėtvarka dar turės nagrinėti abiejų konfliktuojančių pusių skundus.
Abi šeimos gyvena tvarkingai, moterys geros šeimininkės, vyrai dirba. Ryškios abiejų šeimų pastangos kuo geriau susitvarkyti buitį – abiejuose butuose sudėti plastikiniai langai, Sudeikių butas šiuolaikiškai suremontuotas. Pas Budginus kukliau, nes Albinas vis dar turi mokėti už prieš keletą metų padarytos avarijos padarinius.
Rasa su vyru užaugino du vaikus, nors ir neįgali, daug dirba namuose ir ūkyje, šeima laiko gyvulius. Indra su vyru augina keturis vaikus, vyriausias, iš pirmosios santuokos, jau lanko mokyklą, o mažiausias gimė praėjusių metų rugpjūtį.

Kalbadieniai blogesni už nekalbadienius

Nė viena moteris negalėjo nurodyti rimtų priežasčių, kodėl kyla konfliktai, o jų minėtos – absurdiškos: vienai užkliuvo kitos celiulitas, kitai – pirmosios dažni nėštumai, vieną kartą viena kažką pasakė, kitą kartą – kita. Kodėl prasideda žodžių karas, kartais pasibaigiantis peštynėmis, abi moterys aiškino ta pačia priežastimi, kad esą kaimynai girtauja. Vieno tokio konflikto, kilusio praėjusių metų rugsėjį, rezultatus įvertino teismas – už smurtavimą prieš Indrą Rasai buvo iškelta baudžiamoji byla. Rasa pasakoja, kad po šio susidūrimo kaukėtų vyriškių žiauriai buvo sumuštas jos vyras Albinas. Ar šie įvykiai kaip nors susiję? To įrodyti moteris negali.
Teismas Rasą pripažino kalta, moralinei žalai atlyginti iš jos priteisė 1500 litų ir 350 litų už sugadintą auksinę grandinėlę, nors moteris tikino esanti nekalta, kaimynės nelietusi. Nuosprendį ji apskundė Klaipėdos apygardos teismui. Kol kas nenustatyta, kas tada užpuolė A.Budginą.
Esant tokiems santykiams kaimynai paprastai nesikalba. Bet kalbadieniai šioje sodyboje būna dar blogesni – moterys viena kitai prisako tokių užgaulių dalykų, po kurių tenka kviesti policiją.

Dvi vištos, vienas arklys ir du fotoaparatai

Pasak Rasos, vieną praėjusių metų gruodžio dieną ją užkalbinusi Indra papasakojo, kad dingusios dvi jos vištos. Rasa pasakiusi, kad čia dar nieko tokio, jiems nutikusi didesnė bėda – pastipęs arklys.
– Tada ji man pasakė, kad aš meluoju, todėl nuėjusi atsinešiau fotoaparate parodyti nufotografuotą kritusį arklį. Kaimynė čiupo fotoaparatą ir nusinešė namo. Gal norėjo ištrinti, kas ten nufotografuota, nes aš fiksuoju jos daromus įvairius pažeidimus. Vėliau nuėjau pas kaimynę atsiimti fotoaparato, – pasakojo Rasa.
Toliau jos pasakojimą gana rizikinga perteikti, nes atsiranda naujų veikėjų – abiejų šeimų narių, kalba pasisuka apie susistumdymą, durų užrėmimą, mažų vaikų išgąsdinimą.
Abi moterys kreipėsi į policiją. Rasa – dėl paimto fotoaparato, Indra – dėl išgąsdintų vaikų.

Kalta „serganti ambicija“?

Pakalbinta Griežpelkių II bendruomenės pirmininkė, seniūnaitė Virginija Stankevičienė sakė žinanti šią kaimo bėdą.
– Net ir neblogai pažįstant žmones dėl nuolatinių konfliktų sunku kurį nors kaltinti, o kitą pateisinti. Sunku išsiaiškinti tiesą, nes ten dažniausiai konfliktuojama, kai nėra pašalinių žmonių. Gal mažiau bėdų būtų, jei į jų tarpusavio nesutarimus nesikištų Indros motina. Manau, konfliktai kyla tik todėl, kad nė viena pusė nenori nusileisti. Nė apie vieną šeimą negaliu pasakyti nieko blogo, su kitais kaimynais jos nesipyksta, – sakė V.Stankevičienė.

Skaityti komentarus (2) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras