Apskrities keliuose pareigūnai tikrina automobilių būklę(2) 

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2012-01-25 06:38
Žydrūnės Jankauskienės nuotrauka

Žydrūnės Jankauskienės nuotrauka

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai sausio 20–21 dienomis tikrino transporto priemonių techninę būklę. Patikrinus 342 mašinas nustatyta 12 pažeidimų.

Apie penktadienį ir šeštadienį vyksiančią akciją komisariatas informavo iš anksto. Ketinta stebėti, ar į kelius išriedančios mašinos techniškai tvarkingos, ar vairuotojai turi tai patvirtinančius dokumentus, ar automobiliuose veikia būtini apšvietimo signalai, ar padangos atitinka saugumo reikalavimus. Kaip ir kiekvienos prevencinės priemonės metu, ir šįkart pareigūnai fiksavo ir kitus Kelių eismo taisyklių pažeidimus. Bene labiausiai tikrinta, ar prie automobilių vairo sėdę vairuotojai yra blaivūs. Šios akcijos imtasi po to, kai prasidėjus tikriems žiemos orams pablogėjo eismo sąlygos, jos netruko paženklinti saugaus eismo statistikos tragedijomis Molėtuose, Zarasuose ir Vilniuje.
Tauragės policininkai pastebi, kad bene dažniausiai pasitaikančios baisių avarijų priežastys yra alkoholis, vairavimo kultūros stoka ir netinkamos padangos.
Galimybė įsitikinti, kad vairuotojai į kelius išvažiuoja netinkamai parengtomis transporto priemonėmis, buvo suteikta ir „Tauragės kurjeriui“. Šeštadienio vakarą praleidome drauge su miesto gatvėse patruliavusiu ekipažu – Kelių policijos skyriaus vyr. patruliais Vygandu Čiaru ir Pauliumi Demerecku. Per dvi su puse valandos pareigūnai nubaudė du vairuotojus, kurių transporto priemonėse neveikė automobilių numerių apšvietimas. Dar vienas vairuotojas dėl nedegančio galinio žibinto buvo įspėtas ir nulydėtas iki artimiausio prekybos centro. Patikrinti du įtarimų dėl blaivumo sukėlę vairuotojai. Vakarą „vainikavo“ dviratininkas, nutaręs žiemos naktį snūstelti kelkraštyje.
Vasario 16-osios ir Šilalės gatvėse nustatyti du pažeidėjai. Už tai, kad automobilių valstybiniai numeriai buvo neapšviesti, vairuotojai turės sumokėti po 10 litų baudos. Pamiršus sumokėti po 10 dienų bauda padidės nuo 20 iki 40 Lt. Pareigūnai įspėja, kad bauda už nedegantį galinį žibintą kur kas didesnė – 100–150 Lt.
– Klaidinga manyti, kad policininkai siekia tik vieno – nubausti. Stengiamės pažeidėjus, jeigu pažeidimai nedideli, o vairuotojas supratingas, tik įspėti, – akcijos metu kalbėjo V.Čiaras.
Jo nuomonei pritarė ir P.Demereckas, sakydamas, kad daugeliu atvejų baudos dydis priklauso nuo paties pažeidėjo, jo elgesio, kalbos kultūros.
Vakar komisariato atstovė spaudai Simona Šniaukštaitė informavo, kad per dvi akcijos dienas Tauragės rajono keliuose ir miesto gatvėse buvo patikrinti 342 automobiliai, nustatyta 12 pažeidimų.
– Lyginant su patikrintų mašinų kiekiu pažeidimų nelabai daug. Skelbta, kad bus tikrinamas ir vairuotojų blaivumas (girtumas). Viso savaitgalio metu policijai įkliuvo tik vienas neblaivus asmuo, – sakė policijos atstovė.
Tą neblaivų asmenį į policijos komisariatą pristatė jau įvardintas kelių policijos ekipažas. Besivoliojantį vyrą, vilkintį VĮ „Tauragės regiono keliai“ liemene, aptikome Verslininkų gatvėje. 1976 metais gimęs vyras sakėsi gyvenąs Oplankio kaime, o pakelės griovyje įsitaisęs tik trumpam – pamiegoti prieš kelionę į namus.
– Nesu aš girtas, nėra ko manęs į komisariatą vežti, esu jau ten buvęs. Geriau nuvežkit, jeigu norit, į Tauragę, Vytauto gatvę, eisiu pas gimines. O dviratį pasiimkit, bet tik iki rytojaus. Aš rytoj ateisiu jo pasiimti, man jis reikalingas.
Net ir nugabentas į policiją jis netikėjo, kad jo kelionė į namus ar pas gimines šį vakarą baigta. Jam nustatytas 2,26 promilės girtumas. Tad ir dviratis, ir jis pats naktį iš šeštadienio į sekmadienį praleido Tauragės policijos komisariate.

Skaityti komentarus (2) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras