Apgauto vyro balsą teismas išgirdo(10)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2012-01-18 13:00
Renaldo Malycho nuotrauka

Renaldo Malycho nuotrauka

Tauragiškis Vaidas S. mūsų laikraščio skaitytojams pažįstamas iš publikacijos apie dabar jau Tauragę palikusios neįgaliosios Žydrūnės Survilienės įsiskolinimus. Jau tąkart vyras guodėsi, kad antstolis dalį Ž.Survilienės skolos išskaičiuoja iš jo neįgalumo pašalpos. Todėl paskolą Ž.Survilienei savo vardu paėmęs tauragiškis kreipėsi į teismą. Laimei, Vaidas S. buvo suprastas – priverstinis skolos išieškojimas sustabdytas.

Kaip ir „Tauragės kurjeriui“, taip ir teismui Vaidas aiškino, kad 570 litų neįgalumo pašalpa yra vienintelės jo pajamos. Jų reikia ne tik pragyvenimui, bet ir vaistams. O atskaičius daugiau nei pusę pinigų Ž.Survilienės skolai padengti neįgalus tauragiškis nebeišsiverčia. Gerai dar, kad jį finansiškai paremia ir morališkai palaiko gyvenimo draugė.
Antstolio Aleksandro Genučio kontoroje Vaido S. atžvilgiu buvo užvestos dvi vykdomosios bylos. Skola susidarė, kai Ž. Survilienė sukčiaudama ir apgaulės būdu privertė Vaidą savo vardu paimti paskolą ir pinigus perduoti jai už pažadą, kad ji kas mėnesį mokės įmokas pati. Dėl šio fakto Vaidas kreipėsi ir į Tauragės apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą, buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo. Todėl į antstolį drauge kreipėsi ne tik Vaidas, bet ir ikiteisminio tyrimo tyrėja. Antstolis buvo nusprendęs skolos išieškojimą sustabdyti savaitei, bet netrukus persigalvojo. Teismui antstolis A.Genutis atsiuntė atsiliepimą, kuriame nurodė nesutinkąs su Vaido S. prašymu stabdyti skolos išieškojimą. Bet teismo posėdžio metu antstolis vėl persigalvojo – jau palaikė Vaido S. prašymą. Teisėjas Albinas Bazilius per savo gerą širdį į skolų liūną įklimpusį Vaidą palaikė – nutarė tauragiškio prašymą patenkinti.
Iki šio teismo iš Vaido S. antstolis jau buvo spėjęs išieškoti 314,55 Lt vienoje byloje ir 94,90 Lt – kitoje.
Teisėjas A.Bazilius nustatė, kad išieškotojai yra pateikę vykdomuosius dokumentus vykdymui, dėl kurių teisėtumo pagal skolininko Vaido S. pareiškimus atliekamas ikiteisminis tyrimas. Kadangi ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo tebevyksta, o skolininkas prašo sustabdyti priverstinį išieškojimą, kol byloje bus priimtas sprendimas, teismas nutarė Vaido S. prašymą patenkinti – kol komisariate atliekamas ikiteisminis tyrimas, skolos išieškojimas iš jo neįgalumo pašalpos sustabdytas.

Skaityti komentarus (10) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras