Už lūšies kailio ir kaukolės laikymą skirta bauda(23)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2012-09-18 12:28
Žydrūnės Jankauskienės nuotrauka

Lūšies trofėjus, aptiktas Ringaliuose, vertas aukso medalio, o pažeidėjas nubaustas tik 550 litų bauda. Autorės nuotrauka

Paskutinėmis rugpjūčio dienomis Šakvietyje įkliuvo brakonieriavimu įtariamas jaunas vyras – jis priekaboje gabeno keturias nušautas stirnas. Tą pačią dieną pareigūnai aptiko ir daugiau radinių. Atliekant kratas įtariamųjų namuose Ringalių kaime aptiktas lūšies kailis, šio žvėries kaukolė ir žvejybos tinklai.

Pareigūnai pasakoja, kad atliekant ikiteisminį tyrimą dėl nušautų stirnų, pastarieji radiniai buvo išskirti – atsakomybė dėl jų buvo pritaikyta administracine tvarka. To priežastis – esą neįmanoma įrodyti medžioklės fakto, nes įtariamasis paaiškino lūšies kailį ir kaukolę... pirkęs turguje. Aplinkosaugininkai tokia galimybe abejoja. Mat tokiu atveju atsakomybė kristų ne tik pirkėjui, bet ir pardavėjui.

– Baudžiama ne vien tik už lūšies medžioklę, bet ir už tai, kad šio žvėries kailis laikomas namuose, – aiškina Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Tauragės rajono agentūros vyriausiasis specialistas gyvajai gamtai Petras Survilas.

Lūšies medžioklė Lietuvoje yra apskritai draudžiama. Šis žvėris nuo 1979 metų yra įrašytas į Raudonąją knygą. Manoma, kad iš viso Lietuvoje šių žvėrių gali būti tik apie  30–40. Pasak P.Survilo, jeigu medžioklės faktas būtų įrodytas, žala gamtai galėtų siekti iki 15 tūkstančių litų. O šiuo atveju, kai baudžiama tik už kailio ir kaukolės laikymą, pažeidėjas atsipirks palyginti nedidelėmis baudomis.

– Prokurorams iš minėto tyrimo išskyrus šių radinių faktą atskirai, Ringalių kaimo gyventoją V.A. nubaudėme administracine tvarka. Už žvejybai skirtų tinklų laikymą pažeidžiant normatyvus vyrui skirta 250 Lt bauda, o už lūšies kailio ir kaukolės įsigijimą bei laikymą – 550 Lt, – vardija aplinkosaugininkas.

Be to, šie radiniai bus konfiskuoti. Manoma, kad lūšies kailis ir kaukolė bus perduoti Tado Ivanausko muziejui. P.Survilas minėjo, kad aptiktas nukautas žvėris galėjo būti patinas. Šio trofėjaus vertė labai didelė.

– Jeigu toks žvėris būtų sumedžiotas legaliai, jis būtų įvertintas 28,1 balo, t.y. aukso medaliu. Nors Lietuvoje lūšių nebemedžiojama bene 30 metų, yra nustatyta, kad aukso medalio vertas tas trofėjus, kurio balas siekia 28,2. Tad, jeigu pažeidėjas sako tiesą ir lūšies kailį bei kaukolę jis tikrai nusipirko turguje, už tokį pirkinį jis turėjo sumokėti mažiausiai 3–4 tūkstančius litų, – aiškino gyvosios gamtos sergėtojas P.Survilas.

Ringalių gyventojui V.A. administracinio teisės pažeidimo protokolas surašytas rugsėjo 14 dieną. Jį per 20 dienų galima skųsti įstatymo numatyta tvarka.

Skaityti komentarus (23) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras