Teisme pradėta nagrinėti automobilių vagystės byla(29)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2012-09-14 06:21
Žydrūnės Jankauskienės nuotrauka

Trys iš keturių kaltinamųjų į salę atvesti surakinti antrankiais. Autorės nuotrauka

Tauragės rajono apylinkės teismas pagaliau pradėjo nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje vienas iš kaltinamųjų yra 2009 m. netikėtai iškeliavusio į Amžinybę advokato sūnus Martynas C. Vyras į teisiamųjų suolą sėda nebe pirmą kartą, šįkart – už didelės vertės svetimo turto pagrobimą ir nusikalstamu būdu gauto turto įgijimą ir naudojimą. Kartu su Martynu C. šių nusikaltimų padarymu kaltinami dar trys teisiamieji. Dar dviejų su šiais nusikaltimais siejamų asmenų byla nagrinėjama atskirai.

Šią baudžiamąją bylą nagrinėjanti teisėja Daiva Žebelienė informavo, kad bylą sudaro šeši tomai. Keturis kaltinamuosius gina keturi gynėjai: advokatas Piotras Orlovas – Martyną C., advokatas Romualdas Jusčius – Arnestą B., advokatas Remigijus Jakštas – Valdą Z., advokatas Edvardas Staponkus – Egidijų M. Pastarasis vienintelis iš kaltinamųjų yra nesuimtas, jam reiškiami kaltinimai tik dėl nusikalstamu būdu gauto turto įgijimo ir naudojimo ir jis vienintelis iš visų savo kaltę pripažįsta. Visi kiti savo kaltę neigia.

Kaltinamuosius aktus teismo salėje paviešinusi prokurorė Irina Paulauskienė sakė, kad Martynas C., Arnestas B. ir Valdas Z. kaltinami tuo, jog 2011-ųjų rugpjūtį, veikdami organizuotoje grupėje, įsibrovė į armėnų tautybės klaipėdiečio Artūr K. gyvenamąjį namą Dituvos sodų bendrijoje. Namuose armėnas neberado dviejų automobilių, juose laikytų daiktų, iš namų dingo mašinų dokumentai, Armėnijos piliečių pasai, pinigai. Bendra pavogtų daiktų vertė – per 118 tūkstančių litų. Be to, visi keturi kaltinamieji kaltinami 2011-ųjų liepos–rugpjūčio mėnesiais naudojęsi vogtais automobiliais „Audi A6“ ir „Audi A6 Avant“, pagrobtais Raseinių rajone, ir „Audi A4“, pagrobtu Vokietijos sostinėje.

Trys iš keturių kaltinamųjų, kurie įtariami pagrobę didelės vertės turtą, gali sulaukti laisvės atėmimo iki aštuonerių metų, už naudojimąsi vogtais automobiliais įstatymas numato kelias bausmės alternatyvas: baudą, laisvės apribojimą, areštą arba laisvės atėmimą iki dvejų metų.

Pirmajame teismo posėdyje buvo apklausta tik dalis proceso dalyvių: nukentėjusieji ir dalis liudytojų. Trys kaltinamieji pageidavo kalbėti tik po to, kai bus apklausti visi kiti proceso dalyviai. Tik vienas iš kaltinamųjų – Egidijus M. – sutiko kalbėti ir duoti parodymus bet kada. Teisme apklausta ir jo motina. Moteris atvirai dėstė, kad trys likę kaltinamieji jos sodybos prieigose kurį laiką laikė automobilius. Jai buvę keista, kad jauni vyrai nuolatos dėvėjo pirštines. O įtarimai, kad čia kažkas „nešvaraus“, moteriškei esą kilo tik tada, kai virš sodybos ėmė skraidyti malūnsparniai. Iki kriminalistų „paprotinimo“ liudytoja teigė nesusivokusi, kuo užsiima jos sūnus Egidijus M. Motina maniusi, kad sūnus remontuoja mašinas. Jam reiškiami kaltinimai – kad jis vogtus automobilius, žinodamas, kad jie vogti, ardė dalimis. Egidijus M. savo kaltę visiškai pripažįsta.

Viena liudytoja, automobilio netekusi raseiniškė, teismą kritikavo dėl netinkamos darbo metodikos: esą jai niekas nepasakė, kad iki prasidedant bylos nagrinėjimui ji turi pateikti ieškinį nuostoliams atlyginti. Tad dabar ji į teismą šaukiama tik kaip liudytoja, o ne nukentėjusioji. O žalos atlyginimo ji galės tikėtis tik pareiškusi civilinį ieškinį ir kreipusis į teismą atskira tvarka, kai baigsis šios baudžiamosios bylos nagrinėjimas.

Klaipėdoje gyvenantis nukentėjusysis teismui pareiškė tik 4675 Lt ieškinį. Mat abi pavogtos mašinos atsirado. Viena mašina, „Nissan Qashqai“, atsirado po 2 dienų. Tiesa, gerokai apgadinta. Tačiau nuostolių atlyginimo armėnas teigė nereikalaujantis. „Mercedes Benz“ nukentėjusiajam grąžintas maždaug po mėnesio sveikut sveikutėlis. Civilinį ieškinį sudaro nuostoliai, patirti dėl dingusio navigacijos prietaiso, fotoaparato ir grynųjų pinigų.

Vakar įvyko dar vienas šios baudžiamosios bylos posėdis.

Skaityti komentarus (29) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras