Teisiama merginą apgavusi ir grasinusi nužudyti sukčių pora(12)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2012-09-25 06:29
Žydrūnės Jankauskienės nuotrauka

Į teisiamųjų suolą sėdę bendrininkai teismui teikia skirtingus parodymus. Autorės nuotrauka

Tauragės rajono apylinkės teisme nagrinėjama baudžiamoji byla, kurioje kaltinimai reiškiami Dovydui D. ir Rasai S. Teisiamieji kaltinami apgavę Jurgitą B. – jos vardu sudarę sutartis su telekomunikacijų bendrove ir pasiėmę telefonus. Be to, tauragiškis Dovydas D. kaltinamas dar ir neteisėtu įsibrovimu į merginos nuomotą butą bei grasinimu ją nužudyti. Visus kaltinimus teisiamasis atmeta, jo bendrininkė prisipažįsta nusikaltusi.

Bylą nagrinėjantis teisėjas Egidijus Mockaitis pastebi, kad vienokie ar kitokie kaltinamojo grasinimai šioje baudžiamojoje byloje nesiliauja net Dovydui D. esant įkalinimo įstaigoje (kaltinamasis yra suimtas – aut.past.). Pastarąjį kartą nusikaltimų padarymu įtariamas Stragutės kaimo gyventojas grasino vienam iš liudytojų, nukentėjusiosios broliui Mindaugui M., likus dienai iki posėdžio. Dėl to vaikinas teismo posėdžio dieną esą ir nepasirodė teisme – pabūgo. Taip teismui brolio nedalyvavimą paaiškino nukentėjusioji Jurgita B.

Valstybinį kaltinimą šioje byloje palaikantis prokuroras Raimundas Aukštakalnis skelbė, kad Rasa S., veikdama kartu su Dovydu D., 2010-ųjų spalio mėnesį per tris kartus, panaudodama svetimą asmens tapatybės kortelę, priklausančią Jurgitai B., su telekomunikacijų bendrove sudarė sutartį ir įgijo turto – tris telefonus „Nokia“, kurių vertė – 600–700 litų. Be to, Rasa S. kaltinama dokumentų klastojimu – priimdama kurjerio atgabentus telefonus, moteris svetimu vardu sutartis patvirtino parašu. Apgaule gautus telefonus kaltinamoji vėliau atidavė savo bendrininkui Dovydui D., kuris jai ir parūpino svetimas asmens tapatybės korteles. Iš viso kaltinamasis, bendrininkės pirminių parodymų duomenimis (dabar ji tuos parodymus neigia – aut.past.), jai perdavė keturių žmonių dokumentus: dviejų vyrų ir dviejų moterų.

Dovydas D. kaltinamas ne tik sukčiavimu, bet ir neteisėtu įsibrovimu į svetimą butą, grasinimu nužudyti bei vagyste. Prokuroro kaltinamajame akte paskelbta, kad Dovydas D. su nenustatytu asmeniu daugiabučio namo laiptinėje, kur Jurgita B. nuomojosi butą, merginą užpuolė: užlaužė rankas, pateko į butą, trenkė į spintą, stumdė, pargriovė į lovą, trankė per veidą, vadino necenzūriniais žodžiais. Toks išpuolis prieš nukentėjusiąją buvęs ne vienas: kartą Dovydas D. taip pat smurtaudamas, patekęs į Jurgitos B. butą, pagrobė ant stalo gulėjusius pinigus. Teismo salėje antrankiais surakintas kaltinamasis gynėsi nesąs kaltas nė dėl vienos jam inkriminuojamos nusikalstamos veikos. O Dovydo D. bendrininkė Rasa S. prisipažino esanti kalta ir su jai pateiktais kaltinimais sutiko. Iš pradžių kaltę pripažinusi, parodymus teismui Rasa S. pradėjo nuo jų keitimo – aiškino, kad asmens tapatybės korteles jai į namus atnešė nepažįstamas tamsus maždaug 30 metų vaikinas, kurį ji matė pirmą kartą. Teisėjas kaltinamajai priminė, kad ikiteisminio tyrimo metu ji pasakojo visai kitokią istoriją. Rasa S. pasakojo, kad tokios veiklos ėmėsi nebe pirmą kartą: svetimų asmenų vardu ji ir anksčiau sudarinėdavusi sutartis, pasiimdavusi mobiliuosius telefonus, vėliau juos parduodavusi už kur kas mažesnę nei rinkos kainą. Jurgitos B. vardu paimtus 600–700 Lt vertės telefonus ji pardavusi po 100 Lt. Tiesa, vienos ikiteisminio tyrimo apklausos metu Rasa S. pasakojo ir kitokią versiją: kad telefonų pati nė nepasiimdavo, kurjeriui iškart pasakydavo telefono pristatymo vietą, kurią jai nurodydavęs Dovydas D. Už šią paslaugą bendrininkas jai duodavęs po 250 Lt. Toje apklausoje kaltinamoji teismui paaiškino buvusi „pagėrusi“. Dar kitos apklausos metu kaltinamoji aiškino Dovydui D. atidavusi vieną telefoną, o sau pasilikusi du. Paaiškinti teismui, kodėl visi jos duoti parodymai skiriasi, teisiamoji neįstengė.

Teismas bylos nagrinėjimą atidėjo kitam posėdžiui, kuris numatytas lapkričio pradžioje.

Už sukčiavimą įstatymas numato įvairias bausmės rūšis (viešuosius darbus, baudą, laisvės apribojimą, areštą ir laisvės atėmimą iki 3 metų), už neteisėtą asmens būsto neliečiamumo pažeidimą – visas išvardintas bausmės rūšis ir laisvės atėmimą iki 2 m., už grasinimą nužudyti arba žmogaus terorizavimą – laisvės atėmimą iki 2 m., už vagystę – išvardintas bausmės rūšis, be laisvės atėmimo, už dokumento klastojimą – arešto arba laisvės atėmimo iki 3 m. bausmę.

Skaityti komentarus (12) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras