Pirmadienį miesto gatvėse tvyrojo chaosas (papildyta)(8) 

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2012-09-17 17:10
Renaldo Malycho nuotrauka

Rusiškais numeriais paženklintas vilkikas su savimi Dariaus ir Girėno gatve vilko lietuvio vairuojamą „Renault Safrane“. Renaldo Malycho nuotrauka

Šiandien, kaip ir praėjusį pirmadienį, Tauragėje vienas po kito buvo masiškai fiksuojami eismo įvykiai: iki pietų susidūrė automobiliai dviejose miesto sankryžose, vakare – dar vienas įvykis nutiko Dariaus ir Girėno gatvėje, ties miesto pilies ansambliu. Jų metu žmonės nesužaloti. Tiesa, nuo patirto išgąsčio medikų pagalbos prireikė vieno automobilio keleivei. Tačiau ikiteisminiai tyrimai dėl avarijų neatliekami. Neaišku tik dėl vakare užfiksuotos avarijos. Dar dvi avarijos vakarop tuo pačiu metu nutiko Prezidento gatvėje.

Manoma, kad abi avarijos rytą įvyko panašiu laiku – apie 10 valandą. Pirmoji užfiksuota Vytauto ir Donelaičio gatvių sankryžoje. Donelaičio gatve riedėjęs automobilis „VW Passat“ kliudė pagrindiniu keliu (Vytauto g.) važiavusį „VW Golf“.

– Pats esu kaltas – pernelyg išlindau į gatvę. Bet kad čia kitaip neįmanoma: norint įsitikinti eismo saugumu privalu „iškišti nosį“ į gatvės vidurį. Žinia, vairuotoja galėjo mane ir apvažiuoti, bet, matyt, taip turėjo nutikti, – trenkdamas aplamdyto automobilio variklio dangtį, sakė avarijos kaltininkas.

Jo mašina susidūrimo metu nukentėjo nepalyginamai daugiau nei „VW Golf“. Automobilio vairuotojas sakė jos nė neremontuosiąs, žadėjo pirkti naują, o senąją, kuriai 22-eji metai, parduoti.

„Tauragės kurjeris“ apie sudėtingą eismą šioje sankryžoje rašė ne kartą. Mūsų laikraščio pastangomis šioje sankryžoje atsirado STOP kelio ženklas, bet ir jis mažai gelbsti. Vietos gyventojai baiminasi, kad kada nors čia nutiks baisi tragedija, pareikalausianti žmonių aukų. Tokia galimybė esanti reali, ypač dabar, kai gretutinės miesto gatvės uždaromos dėl remonto.

Šios avarijos dalyviai policijos pagalbos neprašė: abu sutarė, kas dėl eismo įvykio yra kaltas ir patys užsipildė eismo įvykio deklaracijas.

Netrukus mieste buvo girdimos greitosios medicinos pagalbos automobilio sirenos. Juo į ligoninę buvo gabenama 1932 metais gimusi moteris. Medikų pagalbos prireikė kitoje avarijoje dalyvavusio automobilio keleivei.

– Dariaus ir Girėno, Gedimino bei Šilalės gatvių sankryžoje vienas į kitą rėžėsi automobiliai „Ford Focus“ ir krovininis „Mercedes Benz“. Abi mašinos važiavo tiesiai: lengvoji – Skaudvilės, krovininis – viaduko link. Ši sankryža reguliuojama šviesoforu. Išeitų, kažkuris vairuotojas ryžosi į sankryžą įvažiuoti degant raudonos spalvos signalui. Pirminiais duomenimis, tai buvo „Mercedes Benz“ vairavęs 57-erių S.M. Įvykio metu žmonės nenukentėjo, tik apgadintos abi transporto priemonės, – aiškino Tauragės policijos atstovė spaudai Simona Šniaukštaitė.

Turimais duomenimis, abiejų mašinų vairuotojai avarijos metu buvo blaivūs. Medikų pagalbos prireikė lengvuoju automobiliu važiavusiai moteriškei. Jai sveikata sušlubavo nuo patirto išgąsčio.

Apie 17 valandą gautas pranešimas, kad vilkikas taranavo lengvąjį automobilį „Renault Safrane“ Dariaus ir Girėno gatvėje. Rusijos piliečio vairuojama sunkiasvorė mašina, lengvąją užkabinusi šonu, su savimi nusitempė keliasdešimt metrų.

– Nesuprantu, kodėl nepasukai į pilies kiemą, – rusiškai taranuotos mašinos vairuotojo teiravosi Rusijos pilietis.

Pastarasis policininkui aiškino, kad rusas jo greičiausiai nė nepastebėjo.

– Jis važiavo ta juosta, kuria reikia nusukti į Vasario 16-osios gatvę. Gali būti, kad vairuotojas manęs nė nepastebėjo, nematė, kad su savimi velkasi ir mano mašiną. Kai jau buvo laikas jam persirikiuoti į dešinį kraštą, jis dar papildomai metėsi į dešinę, ir vilkiko priekaba mus nubloškė ant šaligatvio, – aiškino „Renault“ vairuotojas.

Su juo drauge važiavęs vyras buvo ne juokais išsigandęs. Mat krovininis automobilis, užkabinęs lengvąją mašiną, plėšte nuplėšė visą „Renault Safrane“ šoną. Ant šaligatvio užmestas automobilis galiausiai sustojo tik įsirėžęs į šaligatvyje stovintį kelio ženklo stulpą.

Jau grįždami iš šio autoįvykio Prezidento gatvėje užfiksavome dar dvi technines avarijas. Sankryžoje su Vytauto gatve stovėjo sidabro spalvos „Audi“, kuriam kažkas buvo rėžęsis į priekinį vairuotojo pusės sparną,  matėsi, kad automobilis negali pajudėti iš vietos – buvo išlūžęs priekinis mašinos ratas. Vos per kelis metrus nuo šio automobilio avariniais žibintais blykčiojo dar du: tamsiai mėlynos spalvos „Audi“ stovėjo nuplėštu bamperiu...

Skaityti komentarus (8) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras