Daugiabučio gyventojas mėtė baldus ir švaistėsi peiliu(10)

Laura RANDONĖ

2012-09-07 13:17
Skaitytojo nuotrauka

Fotelis pro langą išskriejo tuo metu, kai kieme žaidė vaikai. Skaitytojo nuotrauka

Antradienio popietę redakciją pasiekė susijaudinusio D.Poškos gatvės gyventojo skambutis. Vyras matė, kaip pro gretimo Gedimino gatvės 32-uoju numeriu pažymėto penkiaaukščio namo balkoną buvo išmestas fotelis. Jį išmetęs girtas vyras grasino pro šalį einantiems žmonėms juos papjausiąs.

 

Balkono atbrailoje – peilis

 

Jonu prisistatęs vyras ragino kuo greičiau atvykti į vietą, esą agresyviai besielgiantis vyras sėdi ir geria greta smėlio dėžėje žaidžiančių mažamečių mergaičių. Anot skambinančiojo, tai nebe pirmas kartas, kai kaimynas šiurpina bendrą kiemą turinčių penkiaaukščių gyventojus.

Balkono, pro kurį išskriejo fotelis, atbrailoje buvo įsmeigtas peilis. Už keliolikos metrų smėlio dėžėje žaidė mergaitės.

Anot kito, tapatybės nenorėjusio atskleisti kaimyno, jam einant per kiemą prieš įsmeigdamas peilį agresyvus vyras rėkė jį papjausiąs.

 

Nebe pirmas kartas

 

D.Poškos gatvės 47-jame name gyvenanti ir riksmą girdėjusi kaimynė pasakojo, esą pastarasis grasinęs ir jos vyrui, kuris ryte rūkė prie laiptinės.

– Vos šis išgeria, prasideda neramumai. Policija važiuoja ir važiuoja. Čia visi jį žino, tačiau pareigūnai jį trumpam išveža, po kurio laiko jis grįžta, vėl geria, vėl visus gąsdina, – kalbėjo šunį vedžiojusi moteris, saugumo sumetimais nenorėjusi viešinti pavardės.

Jai antrino 47-jame name gyvenantis jos kaimynas Jonas. Anot vyro, prieš porą metų agresyvus kaimynas irgi mėtė daiktus per balkoną.

– Tada jam sakiau liautis mėčius daiktus, nes dar užmesiąs ant vaikų. Jis pagrasino mane pasmeigsiąs raktu ir dūrė į krūtinę, marškinius suplėšė. Pernai jis vaikė kiemo mergaites apsirengęs chalatu, be apatinių, – pasakojo vyras.

 

Suėmė

 

Po skambučio policijai praėjus vos dešimčiai minučių į kiemą įriedėjo baltas „Mitsubishi“ visureigis. Iš jo išlipę keturi neuniformuoti ginkluoti vyrai prisistatę esą pareigūnai. Netrukus policininkai išsivedė surakintą antrankiais vidutinio amžiaus vyrą.

 

Kenčia grasinimus

 

Laiptinės kaimynių pasakojimu, agresyvus vyriškis ėmęs siautėti po skyrybų su žmona. Iki tol išgėręs jis pyktį išliedavęs ant jos.

Tame pačiame aukšte kaip ir smurtautojas gyvenanti Birutė Žurkauskienė pasakojo bijanti su juo prasilenkti laiptinėje. Šis dažnai užkabinantis, jei išgėręs ir piktas, kartais grasina papjausiąs. Ji teigė ne kartą kvietusi policiją, tačiau pareigūnų apsilankymas gelbsti tik laikinai. Vėliau tenka „atsiimti“ spardymu į duris, grasinimais. Moteris sako ne kartą kvietusi policiją.

– Pernai mirus mano mamai ryte susirengiau eiti į šarvojimo salę. Jis jau ryte buvo girtas ir spardė į mano duris, grasino paskersiąs. Iškviečiau policiją, tačiau tai nepadėjo, jo nesuėmė. Manęs pasiimti atvyko giminaičiai. Po to pas mane apsilankė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Apylinkės inspektorių veiklos grupės tyrėjas Ramūnas Mačernis. Jis surašė pareiškimą, po poros mėnesių vyko teismas. Kaimynas nubaustas dvylika parų arešto, – pasakojo B.Žurkauskienė.

 

Kaltę meta alkoholiui

 

Kita toje pačioje laiptinėje gyvenanti kaimynė sakė negalinti apie istorijos herojų pasakyti nieko blogo – šis ją gerbiantis ir nė karto „neužkabinęs“.

– Vakar jis lankėsi pas mane. Neseniai grįžo iš Vokietijos, siūlė man pirkti batus. Sakė esąs išgėręs ir norįs su manimi tik pasikalbėti. Jis mane vadina mama, niekada nėra man blogo žodžio pasakęs, – kalbėjo aukštu aukščiau gyvenanti kaimynė Erika.

Kaimynei kalbant jai paskambino agresyviojo kaimyno mama. Anot kaimynių, pastaroji sūnui „sukvailiojus“ atvažiuojanti jo raminti. Dėl sūnaus elgesio ji kaltino alkoholį.

– Jis tik išgėręs taip elgiasi. Sekmadienį jis lankėsi pas mane, pietavom, po to jis važiavo grybauti, tačiau vos paskambinus draugams išvažiavo pas juos ir ėmė gerti. Dažniausiai jis geria tris dienas, ilgiau nebeleidžia sveikata. Žinoma, tos dienos būna mums sunkiausios. Tai alkoholinė psichozė, – kalbėjo istorijos herojaus motina (vardas ir pavardė redakcijai žinomi).

 

Bausmę skirs teismas

 

Antradienį sumaištį Gedimino 32 namo kieme sukėlęs istorijos herojus, areštinėje praleidęs beveik parą, buvo paleistas. Pasak Simonos Šniaukštaitės, Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovės spaudai, smurtautojui surašytas administracinis teisės pažeidimo protokolas dėl nedidelio chuliganizmo.

– Medžiaga perduota teismui. Teismo sprendimu jam gali būti skirta nuo 100 iki 300 litų bauda arba iki 30 parų administracinio arešto, – kalbėjo policijos atstovė.

 

Ne pirmas kartas

 

Anot kaimynės B.Žurkauskienės, dėl ankstesnių incidentų jis buvo ne kartą nubaustas panašiomis nuobaudomis. Kaimynų pasakojimu, vyriškį Gedimino 32 ir D.Poškos 47 namų gyventojai gerai žino dėl triukšmingų išgertuvių, garsiai leidžiamos muzikos, agresyvaus elgesio ir priekabių. Pasak B.Žurkauskienės, vienų išgertuvių metu greta savo durų ji aptikoi kraujuojantį kaimyno sugėrovą.

– Mes gyvename nuolatinėje įtampoje. Nežinia, kada jis vėl užgers ir ims siautėti. Aš jo bijau, – guodėsi smurtautojo kaimynė.

 

Gresia psichiatrijos ligoninė

 

Agresyvų girto asmens elges,į Antano Peniko, Tauragės PSPC psichikos dienos centro vedėjo, pastebėjimu, gali išprovokuoti ir alkoholinė psichozė, ir asmeninės išgėrusiojo savybės.

– Alkoholinė psichozė prasideda tiems, kurie ilgą laiką gėrę staiga nustoja, po dviejų trijų dienų jiems gali kilti haliucinacijos, kliedesiai, jie gali pulti kitus žmones. Žmonės į alkoholį reaguoja skirtingai. Retkarčiais išgeriantis žmogus irgi gali elgtis agresyviai, kaip ir alkoholikas. Gi vienus alkoholis slopina, išgėrę jie eina miegoti, kiti gi ieško progos pasimušti. Žinoma, alkoholis išlaisvina ir pasąmonėje glūdinčius jausmus, tarp jų – galimą agresiją. Toks žmogus greičiausiai būna nepatenkintas gyvenimu, praeityje patyręs įvairiių netekčių. Tarkim, dėl skyrybų su žmona nusivylęs gyvenimu žmogus gali pyktį išlieti ant kitų moterų, – kalbėjo psichiatras.

Susidūrus su agresyviu girto šeimos nario elgesiu gydytojas psichiatras siūlo kviesti greitąją pagalbą. Įvertinus paciento būklę psichiatrui smurtautojas gali būti išvežtas į psichiatrijos ligoninę gydyti.

Skaityti komentarus (10) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras