Ir vėl degė konteineriai (5)

Morta PIPIRIENĖ | morta@kurjeris.lt

2012-08-17 08:10
Mortos Pipirienės nuotrauka

Aplink konteinerius vos juos ištuštinus neretai susidaro naujas sąvartynas. Autorės nuotrauka

Joniškės soduose ir vėl degė ką tik pastatytas šiukšlių konteineris. Praėjusią savaitę „Tauragės kurjeris“ rašė apie šioje sodų bendrijoje sudegusius konteinerius, po to buvo pastatytas naujas konteineris, o šis ir vėl kažkam užkliuvo. Atvykę „Dunokų“ darbuotojai kartu su šiukšlėmis buvo priversti išsivežti ir tai, kas liko iš plastikinio konteinerio. Nuostoliai per savaitę siekia kone pusantro tūkstančio litų.

Jau antrąkart šį mėnesį Tauragės Joniškės soduose supleška plastikiniai konteineriai, pastatytas prie autobusų stotelės – vietinio jaunimo pamėgtoje vietoje. Greta stovintys metaliniai konteineriai jau kaip reikiant aprūkę. Sodų gyventojai nuolat skundžiasi konteinerių trūkumu, tačiau kai pastatomi papildomi konteineriai, jie sunaikinami kartu su šiukšlėmis. Taip ne tik naikinamas turtas, bet ir teršiama aplinka.

– Ką tik grįžau iš policijos, kur pranešiau apie įvykį. Per vieną savaitę patyrėme 1343,1 lito nuostolių, – teigė UAB „Dunokai“ direktorius Alvydas Lapinis.

Paskutinis padegimas atsiėjo 447,7 lito. Būtent tiek įvertintas naujas plastikinis konteineris ir pažeidimai, ugnies padaryti metaliniams konteineriams.

– Metaliniai konteineriai padengti cinku, tad jų eksploatacijos laikas ilgesnis, jie nerūdija. Dėl ugnies cinkas nudega, tad ir metalinius konteinerius bus galima naudoti daug trumpiau. Nudegė ir plastikinės ratukų įvorės. Na, o plastikinį konteinerį teko išvežti kartu su šiukšlėmis, – vardijo nuostolius direktorius.

Kad konteinerių trūksta, akivaizdu – vos tik šiukšles išvežamos, konteineriai ir vėl beregint pripildomi. O kai nebetelpa, kraunama aplink.

– Ten toliau soduose, matyt, padarė žmonės sąvartyną. Pasitaiko, kad mūsų šiukšliavežis net nepakelia konteinerio, nes jis prigrūstas statybinių atliekų. Tokiais atvejais turime kviestis specialų kraną, kad išpiltume paprastą konteinerį, kuris skirtas buitinėms atliekoms. Žmonėms tiesiog trūksta sąmoningumo. Soduose juk nėra jokių remonto dirbtuvių, tai labiau poilsio, atotrūkio nuo darbų vieta. Bet kažkodėl aplink konteinerius randame daugybę padangų. Juk iš Tauragės jas daug arčiau nuvežti į tam skirtą vietą, tai kodėl jos vežamos į sodus? – piktinosi A.Lapinis.

Yra ir kita versija: konteineriai deginami norint, kad jie ten nestovėtų.

Skaityti komentarus (5) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras