Vyro kerštą žmonai teismas įvertino 200 litų(3)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2012-07-11 08:23

Tauragiškis Romualdas Z. už pasikėsinimą į buvusios sutuoktinės nuosavybę sulaukė teismo verdikto – 200 litų baudos. Tauragės rajono apylinkės teismo teisėjas Egidijus Mockaitis nusprendė, kad 51-erių vyras tyčia sugadino buvusios žmonos turtą ir pažeidė įstatymą.

Administracinėn atsakomybėn patrauktas Romualdas Z. dirba akcinėje bendrovėje „Klaipėdos energetika“ šaltkalviu. Su savo žmona prasižengęs vyras oficialiai išsituokė prieš 7-8 metus. Tačiau išsiskyrusi pora iki šiol vis dar gyveno po vienu stogu. Iki šių metų pavasario.

Moteris į policiją kreipėsi dėl to, kad Romualdas Z. tyčia atjungė namuose elektrą, dėl to kurį laiką neveikė šaldytuvas ir sugedo jame laikyti produktai. Nukentėjusioji teismui aiškino dėl tyčinės buvusio sutuoktinio veiklos patyrusi maždaug 100 litų žalą.

Netinkamu elgesiu apkaltintas vyras su buvusios sutuoktinės žodžiais nesutiko, vadino tai šmeižtu ir savo kaltės nepripažino. Romualdas Z. teigia šiuose namuose negyvenantis nuo kovo vidurio, o elektra buvusios žmonos namuose dingo apie balandžio vidurį. Teisme vyras patikino, kad su antrąja puse nuolatos konfliktuodavo, todėl nuo kovo 15 dienos išsinuomojo butą ir iš bendrų namų išsikraustė. Pasak vyro, elektros energijos apskaitos prietaisas, kuris balandį buvo sugadintas, yra įrengtas pastato koridoriuje, į kurį patekti, taigi ir sugadinti gali bet kas. Teismo vyras prašė atsižvelgti į jo išdėstytas aplinkybes ir teisingai jas įvertinti.

Tuo tarpu nukentėjusioji aiškino pati mačiusi, kaip buvęs jos vyras darbavosi prie elektros įrenginių. Viskas, pasak moters, įvyko po to, kai ji sužinojo, jog buvęs sutuoktinis, su kuriuo iki šiol ji vedė bendrą namų ūkį, turi kitą moterį. Tąsyk ji pareikalavusi, kad vyras persikeltų gyventi į savo namų dalį ir grąžintų raktą nuo jos dalies buto durų. Toks žmonos reikalavimas, nukentėjusiosios žodžiais, užgavo vyro savimeilę, ir jis jau tada perspėjo, kad atjungs elektrą. Balandžio 12 dieną moteris teigia mačiusi, kaip buvęs sutuoktinis darbuojasi prie elektros instaliacijos, o vėliau elektra dingo. Policijai pasiskundusi tauragiškė paaiškino negalėjusi susitvarkyti namų ūkio reikalų laiku, nes turėjo vykti į darbą, kur triūsia pamainomis po 12 valandų. Be to, išpuolė savaitgalis. Tad neveikiančiame šaldytuve likę maisto produktai sugedo, juos teko išmesti. Į AB „Lesto“ tauragiškė kreipėsi tik kitos darbo savaitės pradžioje. Tačiau policijai apie buvusio sutuoktinio galimą pažeidimą moteris pranešė jau tą pačią dieną. Todėl jį tiriantis policijos pareigūnas jau kitą dieną nuvyko į AB „Klaipėdos energija“ Tauragės skyrių ir apklausė įtariamąjį. Teisme liudijęs pareigūnas atskleidė, kad tąsyk Romualdas Z., priešingai nei teisme, tiesiai šviesiai išpyškino „Na ir kas, kad atjungiau, jūs įrodykite, kad aš tai padariau“. Taip kalbėjęs Romualdas Z., anot pareigūno, neįvertino, kad visai tai girdi ir jo bendradarbiai. Todėl teismas, įvertinęs byloje surinktą medžiagą, nusprendė, kad tiesą šįkart sako moteris.

Už tyčinį turto sunaikinimą, kai nukentėjusiajam padaryta nežymi žala, įstatymas numato piniginę 100-300 litų baudą. Šįkart Tauragės rajono apylinkės teismo teisėjas E.Mockaitis Romualdui Z. skyrė vidutinę – 200 Lt baudą.

Skaityti komentarus (3) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras