Sporto šventę apkartino policijos protokolai(25)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2012-07-16 11:03
Žydrūnės Jankauskienės nuotrauka

Renginio organizatoriai mano, kad šis kelio ženklas renginių metu turėtų negalioti. Autorės nuotrauka

Birželio 30-ąją Tauragės miesto paplūdimyje įvykusios pirmosios Lietuvoje paplūdimio imtynės džiugino ne tik organizatorius, kad pavyko susikviesti iš gimtojo miesto jau išvykusius savo auklėtinius, tačiau ir žiūrovus. Tačiau renginio planą su visomis institucijomis kruopščiai suderinę organizatoriai liko it musę kandę, kai atvykę policijos pareigūnai šventės įkarštyje ėmė masiškai pildyti baudos protokolus už ne vietoje pastatytus automobilius.

 

Renginys pavyko

 

Pirmąsias ne tik Tauragėje, bet visoje Lietuvoje paplūdimio imtynes organizavo sporto klubas „Klasik“. Buvo skelbiama, kad renginys prasidės nuo vidurdienio ir tęsis iki vidurnakčio. Programoje – ne tik  varžybos, nugalėtojų apdovanojimo ceremonija, bet ir diskoteka jaunimui. Vienas pagrindinių šventės organizatorių sporto klubo „Klasik“ prezidentas Jonas Sabutis minėjo, kad tądien savo sugebėjimus demonstravo ir profesionalai, ir mėgėjai. Iš viso medaliais ir taurėmis apdovanoti 24 dalyviai. J.Sabutis vylėsi, kad paplūdimio imtynės taps tradiciniu miesto renginiu, pritrauksiančiu kur kas daugiau dalyvių.

 

Prasidėjo nemalonumai

 

– Viskas vyko sklandžiai iki tol, kol paplūdimyje pasirodė viešosios tvarkos sargai – policijos pareigūnai. Buvau ne tik šventės organizatorius, bet ir tvarkos sergėtojas. Man talkino mokytoja Rasa Savickienė bei vyresnieji mano auklėtiniai. Būtent mokytoja buvo atsakinga už automobilių saugumą – nuolatos vaikštinėjo stovėjimo aikštelėje. Tad ji, ko gero, pirmoji ir pastebėjo, kad į aikštelę atvažiavusi policija kelia nesantaiką: baudžia joje stovinčių mašinų vairuotojus. Nenuostabu, kad tarp šventės dalyvių kaipmat kilo sąmyšis. Bandžiau asmeniškai išsiaiškinti situaciją, ėjau pas pareigūnus, prisistačiau ir teiravausi, kas vyksta. Policininkai nė nesiteikė su manimi kalbėti, į visus mano žodžius jie pateikė tik vieną atsakymą: „Neįdomu“. Taip atsikirtinėdami, pareigūnai lyg niekur nieko pildė protokolus. Man nepavyko jų įtikinti, kad šventė suderinta su miesto seniūnija ir policija, – prisimena J.Sabutis.

 

Protokolų gausa

 

Šventės dalyviai ir organizatoriai matė, kaip pareigūnai iš pradžių bandė surasti aikštelėje stovinčių mašinų savininkus arba vairuotojus, kad jiems surašytų protokolus. Vėliau, nebespėdami to daryti, pareigūnai tiesiog fotografavo stovinčius automobilius, jų valstybinius numerius. Imta kalbėti, kad iš viso baudų gali sulaukti maždaug pusšimtis šventės dalyvių. Policija šią informaciją neigia.

– Iš viso bus nubausta 15 pažeidėjų: daliai jų protokolai buvo surašyti įvykio vietoje, kitus pranešimai pasieks vėliau. Vairuotojai baudžiami už kelio ženklo nepaisymą. Automobilių stovėjimo aikštelėje, kur mašinos buvo paliktos, eismas nuo 22 iki 7 valandos draudžiamas. Policijos patruliai ten pasirodė maždaug 23.30 val. Renginio organizatoriai, norėdami išvengti atsakomybės, turėjo pasirūpinti leidimais aptarnaujančiam personalui. Tačiau bet kokiu atveju žiūrovai nuo atsakomybės nebūtų atleidžiami. O policija tam ir yra, kad reaguotų į Kelių eismo taisyklių pažeidimus, – komentuoja situaciją Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai Simona Šniaukštaitė.

 

Renginys buvo suderintas su policija

 

J.Sabutis ir R.Savickienė vienu balsu tvirtina, kad su visomis institucijomis šis renginys buvo suderintas: teritorija apjuosta STOP juosta, visąlaik budėjo ir ugniagesiai-gelbėtojai su gelbėjimo valtimi. Atskirai buvo sergstimi (miesto seniūno prašymu) paplūdimyje įrengti treniruokliai.

– O su policija visas renginys, jo planas buvo derinamas pirmiausiai. Tada, kai vyko derinimas, mums kažkodėl niekas nė neužsiminė, kad reikalingi specialūs leidimai aptarnaujančiam personalui, kad kelio ženklas galios ir renginio metu. Apie tai pareigūnai prabilo tik dabar, kai atėjo laikas mus visus, toje aikštelėje dar prieš nurodytą laiką pasistačiusius mašinas, nubausti. Galiausiai, jaučiamės sugniuždyti dvasiškai. Juk organizavome nemokamą renginį vasaros atostogų metu – manėme, surengsime bent kokią šventę miestelėnams. O išeina, kad patys savo vaikus nubaudėme, – išgyvena dėl nesusipratimo su policija R.Savickienė.

 

Skaudžiausias - nesusikalbėjimas

 

Paplūdimio imtynių organizatorius labiausiai papiktino į renginį atvykusio ekipažo nenoras bendrauti, suprasti. J.Sabutis tikina, kad jau tada, suvokęs, už ką rašomi protokolai, jis siūlė pareigūnams liautis tai daryti – juk įmanoma problemą išspręsti.

– Siūliau asmeniškai surasti visų mašinų vairuotojus, kad jie patrauktų iš draudžiamos zonos savo mašinas. Nors vadovaujantis protu nesuvokiama, kam tada reikalinga automobilių stovėjimo aikštelė. Ypač renginio metu. Tačiau ir į klausimą išgirdau jau ne kartą girdėtą žodį: „Neįdomu“. Net ir paprašius pareigūnus prisistatyti rezultatas buvo nulinis. Teko jų pavardes aiškintis kitais keliais. Galiausiai nuvykome pas komisariato vadovą Remigijų Rudminą. Bet ir jis mūsų balso neišgirdo. Mokytoja iš policijos vadovo kabineto išėjo net verkdama – ji pasijuto pažeminta, – pasakoja masinio renginio organizatorius.

 

Prevencija, pasibaigianti baudomis

 

Visiems to vakaro dalyviams, neapdairiai pasistačiusiems mašinas už kelio ženklo 22-7 val. „Motorinio transporto eismas draudžiamas“ pritaikyta administracinė atsakomybė pagal Administracinių teisės pažeidimų kodekso 124 (1) str. 2 d., kuris numato 100-300 litų baudą. Anksčiau neprasižengusiems vairuotojams siūloma geruoju pripažinti pažeidimą ir sumokėti pusę minimalios baudos, t.y. 50 Lt. Kitu atveju policija baudą skirs, atsižvelgdama į anksčiau nurodytą straipsnį.

 

Kalti organizatoriai

 

Policijos departamento Komunikacijos skyriaus viršininkas Ramūnas Matonis vakar sutiko trumpai pakomentuoti Tauragėje susidariusią situaciją.

– Kas ir kaip vyko Tauragėje, nežinau, bet galiu pakomentuoti tik iš bendrosios, praktinės pusės. Žiūrint formaliai, pareigūnai elgėsi teisingai: aptiko pažeidimą ir jį užfiksavo. Iš žmogiškosios pusės žiūrint, kaltę turėtų prisiimti renginio organizatoriai. Juk jeigu renginys būtų buvęs iki galo suderintas, aptartas ne tik renginio scenarijus, bet ir numatytos automobilių stovėjimo vietos, eismo sąlygos, nesusipratimų būtų išvengta. Toks derinimas yra būtina sąlyga masinių renginių metu: jų metu būna numatyti ir laikini kelio ženklai arba esamų negaliojimas, – sakė departamento atstovas.

Skaityti komentarus (25) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras