Meižio poilsiavietę nuniokojo vandalai(12)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2012-07-28 12:18
Žydrūnės Jankauskienės nuotrauka

Vaikams įrengta smėlio dėžė per kelias paras tapo šiukšliadėže ir vos nepavirto pelenais. Žydrūnės Jankauskienės nuotrauka

Tauragės miškų urėdijos Šilinės girininkijos girininkas Bronislovas Ambroza teigia neturintis galių tramdyti įsisiautėjusius poilsiautojus. Kreiptis pagalbos į humaniškus gyventojus girininką paskatino pastarųjų dienų įvykiai: poilsiautojai į vaikų smėlio dėžę suvertė šiukšles, stiklo duženas ir viską padegė.

Tauragės Šilinės girininkijos pašonėje įsikūrusi Meižio poilsiavietė pernai pateko tarp 10 šalyje labiausiai vertinamų poilsio zonų. B.Ambroza patikslino, kad iš viso į šį garbingą sąrašą pateko dvi šiai girininkijai priklausančios poilsiavietės: Meižio ir Juodežerio. Tokius rezultatus skelbia internetinė Lietuvos laužaviečių žemėlapio svetainė (www.lauzavietes.lt).

– Paskatinti tokio aukšto lankytojų vertinimo, šiemet nutarėme Meižio poilsiavietę šiek tiek atnaujinti. Lėšų turime nedaug, tad stengiamės viską dirbti patys. Praėjusią savaitę surentėme vaikams poilsio aikštelę su stogeliu, joje telpa ir smėlio dėžė, ir suolas. Planuojame atnaujinti ant tvenkinio kranto stovinčios pavėsinės stogą:  jau nuėmėme seną dangą, ruošiame naują. Darbai tebevyksta. Todėl taip greit ir aptikome poilsiautojų sudarkytą naująją vaikams skirtą smėlio dėžę. Gerai dar, kad keistai tvarką suvokiančių poilsiautojų įžiebta ugnis nepasiglemžė viso naujojo statinio, kad nekilo gaisras, – kalbėjo girininkas.

Ką tik įrengta ir smėlio pripildyta dėžė mažiesiems poilsiautojams ir miško svečiams trečiadienį išties labiau panašėjo į šiukšliadėžę. Į tokį smėlį, kuriame pilna stiklo duženų, skardinių, kitų atliekų, nė vienas tėvas savo atžalų neleistų. Girininkas tikino, kad pavojingos šukės ir kitos atliekos nedelsiant bus išrinktos, bet norėtųsi, kad ateityje tai nepasikartotų.

Girininkijos darbuotojai nežino, ko imtis, kad poilsiautojai po savo iškylos mišką paliktų tokį pat švarų, kokį ir rado. B.Ambrozai kilo mintis paskatinti pilietiškus poilsiautojus patiems imtis iniciatyvos ir socialiniuose interneto tinklalapiuose viešinti nedorai besielgiančiuosius. Tačiau kaip tai padaryti girininkas tebegalvoja. O kol kas miškininkai, patys rengiantys poilsiavietes, prašo poilsiautojų supratingumo: šiukšles, jeigu aplink nesimato šiukšliadėžių, geriausia surinkti krūvon arba sudėti į maišelius – rytą poilsiavietes valantys darbininkai nuneš atliekas į kitapus kelio stovinčius konteinerius.

Skaityti komentarus (12) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras