„Džiugritos“ darbuotojas apkaltintas platinęs kvaišalus įmonės teritorijoje(11)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2012-11-23 07:30
Renaldo Malycho nuotrauka

Dirbdamas „Džiugritoje“, kaltinamasis įsigudrino verstis ir narkotikų prekyba. Renaldo Malycho nuotrauka

Tomas Gumuliauskas, Donatas Jurkėnas, Lukas Jurginas ir Ovidijus Bartkevičius pripažinti kalti baudžiamojoje byloje dėl narkotinių medžiagų platinimo bei neteisėto šaudmens įsigijimo ir laikymo. Pagrindinis veikėjas byloje T.Gumuliauskas nusikaltimo metu dirbo bendrovėje „Džiugrita“, kur ir vyko policijos pareigūnų užfiksuota nusikalstama veika – prekyba narkotinėmis medžiagomis.

Teisme liudijęs policijos pareigūnas, tada dirbęs Tauragės policijoje, teisme pasakojo, kaip tikrino gautą informaciją. 2011 m. gegužės 11 d. tris kartus T.Gumuliauskas pastebėtas darantis nusikaltimą – t.y., kaip įtarta, pardavinėjantis narkotines medžiagas. Jas tauragiškis laikė įmonės, kurioje tada dirbo, teritorijoje laikomame automobilyje. Spėjama, kad su būsimaisiais klientais kaltinamasis susisiekdavo telefonu ir į aikštelę išeidavo tik trumpam – sandoriui atlikti. Taip buvo sučiupti kiti šios bylos kaltinamieji – tądien įsigiję kvaišalų D.Jurkėnas, L.Jurginas ir O.Bartkevičius.

Bylą nagrinėjusi teisėja Daiva Žebelienė pastebėjo, kad paskutinysis kaltinamasis nebuvo sučiuptas įvykio vietoje, bet jo kaltę įrodo liudytojo, automobilio, kuriame liko narkotinės medžiagos, savininkas. Užsienyje dirbantis ir gyvenantis tauragiškis ikiteisminio tyrimo metu paaiškino, kad matė, kaip jo senas pažįstamas O.Bartkevičius po pokalbio su T.Gumuliausku „Džiugritos“ teritorijoje grįžo į mašiną ir kažką pasidėjo į peleninę. Ten policijos pareigūnai vėliau aptiko 3 maišelius su narkotine medžiaga.

Teismo duomenimis, O.Bartkevičius jau iki šios bylos nagrinėjimo buvo teistas, baustas administracine tvarka, baudžiamuoju įsakymu jam skirta 5250 litų bauda. T.Gumuliauskas iki šiol buvo baustas administracine tvarka, bet neteistas (2009 m. jam iškelta baudžiamoji byla nutraukta šalims susitaikius).

Prokuroras Eduardas Builisovas baigiamojoje kalboje sakė, kad T.Gumuliauskas į Tauragę narkotines medžiagas parsivežė iš Klaipėdos. Kvaišalai buvo skirti platinti, todėl laikyti automobilyje. Dalį jų, jau parduotų, policija aptiko pas pirkėjus, o neparduotus kvaišalus pareigūnai rado kaltinamojo „Rover“ automobilyje. Išsiaiškinta, kad pirkėjai narkotines medžiagas pirko vartoti, kitaip tariant, neturėjo tikslo jas platinti. Ikiteisminio tyrimo metu T.Gumuliausko namuose Lauksargiuose pareigūnai rado medžioklinį šovinį.

– Kaltinamųjų kaltė įrodyta. Todėl teismui siūlau T.Gumuliauską, kuris įvykdė tris sunkius ir vieną apysunkį nusikaltimus, nubausti 5 metų 6 mėnesių laisvės atėmimo bausme. L.Jurginą ir D.Jurkėną, įvykdžiusius baudžiamuosius nusižengimus, bausti piniginėmis 20 MGL dydžio baudomis, O.Bartkevičiui skiriamą tokią pat baudą subendrinti su anksčiau teismo paskirta bauda ir skirti 60 MGL dydžio baudą, – sakė prokuroras.

Pagrindinio kaltinamojo T.Gumuliausko gynėja advokatė Stanislava Jorudienė teismui siūlė nesivadovauti kitų kaltinamųjų parodymais ir perkvalifikuoti jos ginamajam inkriminuojamą nusikalstamą veiką į kvaišalų įsigijimą be tikslo jas platinti, dėl šovinio laikymo advokatė siūlė T.Gumuliauską išteisinti.

T.Gumuliauskas, tardamas paskutinį žodį, sakė, kad jo namuose rasto šovinio jis nė nematęs, o narkotikus pirko tik savo reikmėms ir jokiu būdu jais neprekiavo. D.Jurkėnas teismo prašė skirti tik piniginę baudą – jis ketinąs vykti į užsienį studijuoti, L.Jurginas prašė išteisinti, o O.Bartkevičius – mažesnės baudos.

Apkaltinamąjį nuosprendį priėmusi teisėja D.Žebelienė nusprendė, kad D.Jurkėnas ir L.Jurginas kaltę atpirks sumokėję prokuroro pasiūlytas 20 MGL, O.Bartkevičius – 50 MGL dydžio baudas, o T.Gumuliauskas pripažintas platinęs kvaišalus ir nubaustas 4 metų laisvės atėmimo bausme.

Skaityti komentarus (11) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras