Metalo vagys nusitaikė į priešgaisrinius hidrantus(5)

Margarita RIMKUTĖ | margarita@kurjeris.lt

2012-03-09 06:31
Margaritos Pūdžiuvienės nuotrauka

Antžeminiai hidrantai atviromis angomis – netinkami naudoti. Autorės nuotrauka

Jovariškiams reikėtų palinkėti artimiausiu laiku išvengti gaisrų. Vagys nuo Laisvės gatvėje įrengtų hidrantų nusuko aliuminius sandarinimo dangčius. Dėl nesandarių hidrantų gaisrininkams autocisternomis siurbti vandenį neįmanoma.

Antžeminiame hidrante yra trys angos, dvi iš jų siauresnės, viena, per vidurį, platesnio skersmens. Šias angas įprastai dengia trys sandarinimo dangteliai. Iš 7 šioje gatvėje esančių priešgaisrinių hidrantų – nė vieno visos komplektacijos. Nuo keturių nusukta po vieną, nuo vieno – du, o nuo poros – visi trys apsauginiai dangteliai. Vagims tai neblogas grobis, mat didžiojo dangtelio svoris – apie pusė kilogramo.

Kaip sako Tadas Vosylius, Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus viršininkas, vandens iš hidranto paimti neįmanoma, nes prijungus žarną prie vienos angos vanduo tekėtų ir per kitą.

– O nuo tų, kurių nusukta po vieną dangtelį, siurbti vandens irgi negalima rizikuoti. Angos visą dieną atviros, per jas gali būti patekę šiukšlių ar kas įmetęs akmenuką – tai sugadintų autocisternos siurblį, – sakė pareigūnas.

Jo teigimu, gaisro atveju autocisternoms tektų važiuoti vandens iš artimiausio požeminio hidranto, taip būtų gaištamas brangus laikas.

Antžeminiai hidrantai Laisvės gatvėje buvo įrengti praėjusią vasarą, įgyvendinant geriamojo vandens ir nuotekų tinklų plėtros projektą. Jie priklauso „Tauragės vandenims“. Pasak Jono Gečo, bendrovės „Tauragės vandenys“ technikos direktoriaus, nuostoliai kol kas nesuskaičiuoti.

– Ryt statybininkai užsandarins hidrantus plastikiniais dangteliais. Kiek domėjausi, vieno tokio kaina – apie 34 litus. Plastikinių vagims turbūt nekils pagunda vogti, – trečiadienį kalbėjo J.Gečas.

Skaityti komentarus (5) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras