Chuliganai kėsinasi į Kultūros rūmų turtą(8)

Margarita RIMKUTĖ | margarita@kurjeris.lt

2012-05-28 06:24
Margaritos Pūdžiuvienės nuotrauka

Kultūros centro direktorius Virginijus Bartušis ir kavinės „Arfa“ savininkė Danguolė Albrechtienė policijai pasakoja apie įvykį. Autorės nuotrauka

Po kultūros namų rekonstrukcijos išasfaltuotas už pastato esantis plotas – tikras galvos skausmas Kultūros centro direktoriui Virginijui Bartušiui. Aikštelėje ant kalno šlaito, nepaisant draudimo, pamėgo laisvalaikį leisti jaunimas. Antradienį į kavinę „Arfa“ produktus atvežęs krovininis mikroautobusas, neturėdamas vietos išmanevruoti tarp jaunimo pastatytų transporto priemonių, įsirėžė ir iškūlė pastato gale esančio Kultūros rūmų krovininio lifto patalpos stiklą.

 

Stovi draudžiamoje teritorijoje

 

Kaip pasakoja Kultūros centro direktorius, teritoriją stebinčios vaizdo kameros įraše matyti, kaip į lifto patalpą įvažiavęs krovininio mikroautobuso vairuotojas išlipa, apžiūri, ar nenukentėjo jo vairuojama transporto priemonė, nuneša į „Arfą“ produktus ir išvažiuoja. Policijai apie įvykį pasakodamas V.Bartušis labiausiai niršo ne ant įvykį sukėlusio ir nuvažiavusio vairuotojo, bet ant jaunimo, kurio automobiliai tuo metu stovėjo jiems stovėti draudžiančioje teritorijoje.

Į Kultūros centrui priklausančią automobilių stovėjimo aikštelę negalima įvažiuoti nuo vidurnakčio iki šešių ryto, o už Kultūros rūmų esanti erdvė skirta tik atvykstantiems artistams ir aptarnaujančiam personalui. Taip įspėja ten pastatyti kelio ženklai. Už pastato yra ir įspėjantis užrašas – „Teritorija stebima vaizdo kameromis“, tačiau jaunimo tai nei gąsdina, nei stabdo – įvažiavę į draudžiamą teritoriją jaučiasi kaip savo kieme.

– Suvažiuoja po keletą automobilių, ir geria, ir rūko, ir saulėgrąžas gliaudo. Kiekvieną rytą, po jų vakarojimų, turime tvarkyti aikštelę. Be to, ir sienas apspardo, – direktorius rodo į nuo pastato nutrupėjusį tinką.

 

Išlaužė šviestuvus

 

Parodo jis ir antradienį padarytus vaizdo įrašus, juose matyti du draudžiamoje teritorijoje stovintys automobiliai, saulėgrąžas gliaudančios merginos, vaikinas su motoroleriu. Laisvalaikį čia leidžiantis jaunimas ne tik šiukšlina, blogiausia, kad ir niokoja Kultūros centro turtą. Direktorius parodo klibančius takų šviestuvus. Nedidelių, keliasdešimt centimetrų aukščio modernių šviestuvų lemputės ir gaubtai, kaip sako direktorius, nuspardyti, paskutinis sugadintas prieš mėnesį. Anot V.Bartušio, policijoje buvo pradėti du ikiteisminiai tyrimai, tačiau kenkėjai dar neišaiškinti.

– Prašiau policijos naktimis į teritoriją užsukti. Nežinau, ar jie užsuka, tačiau rezultato jokio, – skėsčiojo rankomis pašnekovas pridurdamas, kad Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas antradienį šiai už pastato esančiai aikštelei žadėjęs didesnį dėmesį.

 

Patykojo

 

Tesint pažadą, kitą dieną po incidento, per pietus atvykę policininkai suorganizavo į draudžiamą teritoriją atvykstantiems vairuotojams „staigmeną“: buvo baudžiami tiek į kavinę užsukę klientai, tiek „pailsėti“ su automobiliu užsukantis jaunimas. Anot tądien pakalbintos D.Albrechtienės, jai jau teko susipažinti ir su „naująją“ tvarka – dabar į teritoriją gali patekti tik Kultūros centro arba kavinės „Arfa“ darbuotojo pažymėjimus turintys asmenys. Be jų, visi policininkui po ranka pasitaikę pašaliniai bus nubausti.

 

Vairuotoją apklaus policija

 

Kultūros centras žalos už lifto patalpos išdaužtą stiklą dar neapskaičiavo. V.Bartušis sako, kad bendrovė „Gargždų aibė“, kurioje dirba tą dieną prekes vežęs darbuotojas, žalą sutinka atlyginti.

O policija vairuotoją iškvietė apklausai. Kaip teigia Simona Šniaukštaitė, Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė ryšiams su visuomene, vairuotojas prisipažįsta, kad mėgindamas išlaviruoti tarp sustatytų automobilių, pajuto kažką kliudęs ir, anot jo, pamatęs, kad nepadarė jokios žalos, išvažiavo. Ar vairuotojas gali būti apkaltintas pasišalinimu iš įvykio vietos, paaiškės tik po apklausos. Pripažinus kaltę vairuotojui grėstų 3000–4000 litų bauda ir teisės vairuoti atėmimas nuo 3 iki 5 metų.

Skaityti komentarus (8) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras