Nuskendusiojo tėvas su nelaimingo atsitikimo versija nesutinka(12)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2012-06-20 11:14

Po sūnaus Lino V. laidotuvių Juozas V. ketina ieškoti kaltų dėl sūnaus žūties. 32-ejų tauragiškis nuskendo sekmadienio pavakarę prie Žalgirių gimnazijos esančiame tvenkinyje. Vyras įsitikinęs, kad policijos išplatinta informacija neatitinka tikrovės – ant paskendusiojo kūno buvo matyti smurto žymių. Policijoje dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas ir apie galutines išvadas dar nekalbama.

 

Pasilinksminimas baigėsi tragedija

 

Apie tragiškai pasibaigusias sekmadienio linksmybes pranešimus išplatino ne tik vietos policijos komisariatas, bet ir Bendrasis pagalbos centras, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas. Birželio 10-ąją, apie 16.30 val., Moksleivių alėjos pabaigoje esančiame vandens telkinyje, tauragiškių vadinamame Zumpe, praeiviai pastebėjo plūduriuojantį vyriškio kūną ir iškvietė pagalbą. Į įvykio vietą atskubėję ugniagesiai-gelbėtojai parplukdė nuo kranto keletą metrų jau nutolusį lavoną į krantą. Medikai skenduoliui padėti jau nebegalėjo, tik konstatavo jo mirtį. Įvykį tiriantys policijos pareigūnai po pirminės apžiūros priėjo prie išvados, kad ant paskendusio tauragiškio lavono smurto žymių nėra.

 

Smurtas buvo

 

Paskendusiojo tėvas Juozas V. nesutinka su policijos išvadomis, kad ant sūnaus nesimatė jokių smurto žymių. Kad įrodytų savo tiesą, vyriškis pasiryžęs netgi palaikų ekshumacijai.

– Mane papiktino žinia, kad ant Lino lavono nebuvo smurto žymių. Jos tikrai buvo. Aš tai galiu įrodyti – turiu Lino, gulinčio karste, nuotraukų, o jeigu reikės, galiu ir ryžtis ekshumacijai. Esu įsitikinęs, kad Linas pats su drabužiais nenuėjo maudytis ir nenuskendo. Be to, turiu liudininkų, kurie matė, kaip tądien Linas su trim ar keturiais draugais išgėrinėjo prie tvenkinio. Jie man ir papasakojo, kad Linas prie Zumpės buvo su besilaukiančia kalyte. Sugėrovai nežinia dėl ko, gal erzindami Liną, šunį įsviedė į tvenkinį. Sūnus labai mylėjo savo augintinę. Todėl greičiausiai nuėjo prie vandens šuns gelbėti. Tuo metu vienas tariamų draugų pribėgęs tvojo Linui per galvą kumščiu. Apgirtęs sūnus nuo smūgio įgriuvo į vandenį, bet draugai jo nepuolė kelti, o tik juokėsi ir, palikę gulėti vandenyje, nuėjo. Tik vėliau, kai kažkas iškvietė pagalbą, kai susirinko būrys žmonių, sugėrovai atėjo pasižiūrėti, kaip vyksta paskendusio draugo gelbėjimo operacija, – braukdamas ašaras, kalbėjo žuvusiojo tėvas.

 

Šeima – visų svarbiausia

 

Paskendusio vyro tėvas prisimena, kaip sūnus atsirado jo namuose. Vyras turi keturis vaikus. Pirmagimis Linas buvo nesantuokinis Juozo vaikas. Tačiau tėvui labai rūpėjo susirasti savo atžalą, ir jis savo pasiekė.

– Dar prieš išeidamas tarnauti į armiją draugavau su panele, kuri ir buvo Lino motina. Nijolė (toks buvo moters vardas – aut.) manęs nesulaukė sugrįžtančio: susirado kitą vyrą, ištekėjo ir išvažiavo gyventi į Rusiją (Kaliningrado sritį). Jos gyvenimas nenusisekė, pradėjo piktnaudžiauti alkoholiu, o sūnų atidavė į vaikų namus. Suradau savo vaiką tik po daugelio metų. Lyg šiandien atsimenu, kaip įėjau į Bogrationovsko vaikų namus. Linas jau mokėsi 4 klasėje ir nemokėjo nė žodžio lietuviškai. Bendramoksliai jį vadino Lione. Prasivažinėjau į vaikų namus keletą metų, o kartą, kai Linas kažkur besikabarodamas nusilaužė koją, buvau sūnų parsivežęs gydytis į savo namus. Žmona nebuvo tuo patenkinta, bet turėjo susitaikyti. Juk Linas buvo mano sūnus, – dėstė  paskendusio vyro tėvas.

Baigęs mokyklą, Linas krimto statybos mokslus Kaliningrade. Vėliau jis persikėlė gyventi arčiau tėviškės – gyveno ir dirbo Klaipėdoje, Palangoje, Tauragėje. Gimtajame mieste vyras 15 metų praleido su savo mylima moterimi, augino šešis jos vaikus ir bendrą jųdviejų sūnų.

– Suprantu, kad mano pastangos sūnaus labui – pavėluotos. Reikėjo man anksčiau į jo gyvenimą pradėti kištis. Gal būčiau įstengęs jį atplėšti nuo blogų draugų ir įpročių, – svarstė tėvas.

Todėl dabar tauragiškis pasiryžęs įrodyti, kad jo sūnus nenuskendo atsitiktinai, kad prieš Liną buvo panaudotas smurtas, kas nulėmė tragišką įvykių baigtį.

 

Išvadų teks palaukti

 

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai Simona Šniaukštaitė sakė, kad policijos užfiksuotų įvykių suvestinės terminas dar nieko nereiškia – reikia palaukti, kokios bus medicinos ekspertizės išvados.

– Visada akcentuojame, kad dėl vieno ar kito asmens mirties komisariate atliekamas ikiteisminis tyrimas, t.y. pareigūnai aiškinasi, kokios konkrečios to žmogaus mirties aplinkybės. Tas pats atliekama ir šiuo atveju. Tačiau kol negautos ekspertizės išvados, tyrimas vyksta lėtai. Juk įvykio vietoje neįmanoma nustatyti mirties priežasties, įvertinti visų aplinkybių. Dėl to suvestinėje, jeigu neaptinkama akivaizdžiai pastebimų sužalojimų, sakoma, kad ant lavono smurto žymių nepastebėta. Bet tai nereiškia, kad vėliau, išsamiai tiriant įvykį, ši formuluotė nepasikeis, – aiškino S.Šniaukštaitė.

– Mirusiojo artimieji gali būti ramūs, į visas ekspertizės detales bus atsižvelgta. Tereikia sulaukti oficialių teismo medicinos ekspertizės išvadų, – sakė ir teismo medicinos ekspertas Antanas Gedminas.

Skaityti komentarus (12) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras