Tauragėje paminėta Saugaus eismo diena(8) 

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2012-04-11 06:45
Žydrūnės Jankauskienės nuotrauka

Žydrūnės Jankauskienės nuotrauka

Balandžio 6-ąją paminėta Saugaus eismo diena. Penktadienio rytą Tauragėje sutiktiems žmonėms tokia šventė buvo naujiena – stebėjusieji akciją, kurios metu praeiviai buvo apdovanojami balionais, atšvaitais, kitomis dovanomis, svarstė, kad galbūt akcija skirta artėjančioms šv.Velykoms.

Saugaus eismo dieną Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas surengė vairuotojų blaivumo (girtumo) tikrinimo akciją. Ji vyko anksti ryte – nuo 6 iki 8 valandos. Magistralinių kelių priežiūros būrio vadas Artūras Petkus paaiškino, kad buvo stebimi ir kiti pažeidimai.

– Tik skirtingai nuo įprastos darbo dienos, šįkart padariusiųjų smulkius pažeidimus nebausime, o tik įspėsime. Tačiau už rimtesnius pažeidimus vairuotojams atsakomybės išvengti nepavyks, – dar prieš prasidedant akcijai kalbėjo pareigūnas.

Reido metu Tauragės mieste budėjo trys pareigūnų ekipažai, Skaudvilėje – dar vienas. Tauragėje buvo tikrinami vairuotojai, įvažiuojantys į miestą nuo Šilalės, Pagėgių ir Jurbarko pusių. Iš viso patikrinta maždaug 300 vairuotojų, nustatyta apie 18 pažeidimų, už kuriuos vairuotojai buvo tik įspėti. Iš patikrintųjų 2 vairuotojai buvo neblaivūs: vienam (Skaudvilėje) nustatytas lengvas girtumo laipsnis (0,90 promilės), antrajam iki oficialiai numatyto girtumo trūko vos kelių promilės dalelių.

Apie 9 valandą policijos bičiulis Amsis ir jo palyda būriavosi netoli Muzikos mokyklos. Buvo dalijami atšvaitai, šviesą atspindinčios liemenės, balionai, informacinė medžiaga apie saugų eismą Lietuvoje. Praeivių teirautasi, ką jie žino apie Saugaus eismo dieną. Tačiau didžioji dalis tauragiškių į prekyvietę ar iš jos skubėjo galvodami tik apie artėjančias didžiąsias pavasario šventes – šv.Velykas.

Saugaus eismo diena Lietuvoje pradėta minėti 2006 metais. Akcijų tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į eismo saugumo problemas, paraginti žmones kelyje elgtis atsakingiau, mandagiau, laikytis reikalavimų, galvoti ne tik apie savo, bet ir kitų eismo dalyvių saugumą.

Penktadienį apie 15 valandą centrinėje miesto aikštėje įvyko Savivaldybės inicijuotas renginys Saugaus eismo dienai paminėti. Ten vėl sukiojosi vaikų ir policijos draugas Amsis – vaikams ir jų tėveliams jis dalijo atšvaitus, lankstinukus ir saldainius.

Skaityti komentarus (8) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras