Penktadienis, 13-oji: dužo net bažnyčios langų stiklai(11)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2012-04-17 06:19
Žydrūnės Jankauskienės nuotrauka

Vandalai peržengė visas ribas – išdaužė bažnyčios langus. Autorės nuotrauka

Naktis iš balandžio 13-osios į 14-ąją Tauragės policijos įvykių suvestinėse, ko gero, galėtų būti įsimintiniausia stiklo dūžių gausa. Tą naktį chuliganams užkliuvo ir automobiliai, ir gyvenamieji namai, nepabijota kėsintis net į bažnyčios langus. Mieste netruko pasklisti kalbos, kad prie pastarojo išpuolio galėjo prisidėti ir merginos. Policininkai, kol vyksta tyrimas, nuo bet kokių komentarų susilaiko ir prašo gyventojų pagalbos.

 

Duženų fanatikai?

 

Po tos nakties Tauragės apskrities vyriausiajame policijos komisariate (AVPK) buvo užregistruoti penki įvykiai, susiję su stiklo dūžiais. Dėl visų jų pradėti ikiteisminiai tyrimai. Dar vienas identiškas pranešimas apie chuliganizmą policijoje užregistruotas diena vėliau – sekmadienio rytą.

Pirmieji dūžtančių langų skambesį išgirdo Prezidento gatvės gyventojai. Jie informavo, kad vandalai į jų gyvenamąjį namą pasikėsino maždaug pusę trijų nakties. Buvo išdaužti du langai. Vos prašvitus, apie šeštą valandą, naktį išdaužtą langą pastebėjo Puntuko gatvės gyventojas. 63-ejų vyras žalą įvertino 300 litų. Po dviejų valandų duženas pastebėjo Aerodromo gatvės gyventojas. 27-erių tauragiškis pranešė, kad išdaužti du jo automobilio langų stiklai (žala – 400 Lt). Dar po pusvalandžio apgadintą automobilį pastebėjo Dariaus ir Girėno gatvės gyventojas – išdaužtas mašinos žibintas. Apie 9 valandą aptikta, kad išdaužyti Tauragės Martyno Mažvydo evangelikų liuteronų bažnyčios ir jos pagalbinių patalpų langai. O po dienos – sekmadienio ryte – moteris pastebėjo, kad išdaužtas automobilio, stovėjusio M.Mažvydo gatvės kieme, lango stiklas.

 

Nuostoliai nedideli

 

Tauragės evangelikų liuteronų parapijos kunigas Mindaugas Dikšaitis vakar „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad pirmasis vandalizmą pastebėjo zakristijonas.

– Jis pirmas tą rytą atėjo į bažnyčią ir aptiko išdaužtus langus. Kadangi pastatų viduje akmenų ar kitų daiktų nesimatė, manome, kad vandalai darbavosi pagaliais. O kad tą naktį buvo nuo šių chuliganų ir daugiau nukentėjusiųjų, mums papasakojo įvykį tiriantys pareigūnai. Todėl darau išvadą, kad vandalai nebuvo nusiteikę tik prieš mūsų bažnyčią. Jų poelgis greičiausiai neturi jokio motyvo, – svarsto kunigas.

Chuliganai, anot M.Dikšaičio, išdaužė pagalbinių patalpų (lauko tualeto) langus ir vieną langą bažnyčios pagalbinėse patalpose. Visus nuostolius bažnyčia įvertino 200 litų.

 

Nuo komentarų susilaiko

 

Simona Šniaukštaitė, Tauragės AVPK atstovė spaudai, vakar po pietų galėjo pasakyti tik tiek, kad pareigūnai nuo komentarų dėl pastarųjų įvykių susilaikė.

– Kol kas pareigūnai linkę nutylėti, ar visi šie įvykiai yra tarpusavyje susiję. Kad tai galėjo įvykdyti merginos, informacijos irgi nėra. Ar bus peržiūrimi kaip tik prie bažnyčios įrengtos vaizdo kameros įrašai, kol kas svarstoma, – sakė policijos atstovė spaudai.

Netrukus pareigūnai persigalvojo ir pateikė išsamesnės informacijos: visi įvykiai, susiję su dūžiais, nutikę naktį iš balandžio 13-osios į 14-ąją naktį, gali būti susiję.

– Yra pagrindo manyti, kad šiuos chuliganiškus išpuolius surengė tie patys asmenys. Iki šiol nusikaltėliai nesurasti. Todėl pareigūnai prašo gyventojų pagalbos. Jeigu kas nors turi bet kokios informacijos, prašome apie tai pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112, anoniminiu pasitikėjimo telefonu 61952 arba skambinti komisariato budėtojams 20270, – sakė S.Šniaukštaitė.

Ji priminė, kad visi išpuoliai vyko maždaug tarp 2–4 valandos nakties ir galėjo tęstis valandą–pusantros. Tauragės AVPK dėl minimos nakties įvykių pradėti 5 ikiteisminiai tyrimai ir 4 administracinės teisenos.

Skaityti komentarus (11) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras