Kelio ženklai – nelaimių šaukliai(7)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2012-04-25 14:42
Žydrūnės Jankauskienės nuotrauka

Iš kurios tilto pusės beeitum, susidūrimo su kitu eismo dalyviu neišvengsi. Autorės nuotraukos

Atnaujintomis Tauragės miesto gatvėmis, šaligatviais džiaugiasi visi. O tie, kurie tais šaligatviais vaikšto, susimąsto apie kelio ženklų, nurodančių, kuria šaligatvio puse turi judėti pėstieji, kuria – ratuotieji, būtinybę. Tačiau ir čia slypi klasta – abi pusės priklauso... visiems. Nors spalvotos trinkelės byloja priešingai – kiekviena šaligatvio pusė yra skirta skirtingiems eismo dalyviams. Tačiau kuria, spalvota ar balta, juosta važiuoti dviračiu?

Tauragėje randasi ne tik naujoviški statiniai ir juos žymintys ženklai, bet jie savaip ir interpretuojami. Šįkart kalba sukasi apie kelio ženklus, žyminčius pėsčiųjų ir dviratininkų takus, šaligatvyje, vedančiame nuo miesto Jūros tilto link. Iš kurios pusės (nuo miesto ar nuo Butkelių) beatkeliautum, pasitinka identiškas kelio ženklas. Išeitų, kad susidūrimo su dviratininku atveju kaltų nepavyktų surasti, mat abu eismo dalyviai, vadovaudamiesi kelio ženklais, eina ir važiuoja tik jiems skirta eismo juosta.

Tauragės miesto seniūnas Virginijus Žilius sakė nepastebėjęs tokios apmaudžios klaidos. Be to, jo žiniomis, šie kelio ženklai esti dviejų rūšių.

– Jeigu kelio ženkle tarp pėsčiojo ir dviratininko nėra nubrėžta linijos, vadinasi, šaligatviu abu eismo dalyviai gali judėti laisvai. Kitaip tariant, toks kelio ženklas tik nurodo, kad šiuo taku galima ir pėsčiomis eiti, ir dviračiu važiuoti. Jeigu linija tarp eismo dalyvių nubrėžta, vadinasi, kiekvienas eismo dalyvis turi judėti tik jam skirta juosta, – aiškino miesto seniūnas.

V.Žilius sakė, kad šioje miesto dalyje nutiesti šaligatviai miesto žinion dar neperduoti, tad už nesklandumus atsakingi tie, kas kuruoja projektą.

Skaityti komentarus (7) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras