Ilgametis vairuotojas užsitarnavo baudą... miegodamas(12)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2012-04-30 08:17
Žydrūnės Jankauskienės nuotrauka

Toks priekabos statymas Alfonsui Nosevičiui užtraukė administracinę atsakomybę. Autorės nuotrauka

Alfonsas Nosevičius baudą už Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimą užsitarnavo būdamas namuose. Vyras buvo nubaustas už tai, kad vakarykščiai greta savo namo per naktį paliko stovėti neiškrautą malkų priekabą.

Kelių policijos Magistralinių kelių priežiūros būrio vyresnysis patrulis Rolandas Rimkus A.Nosevičiui surašė Administracinio teisės pažeidimo protokolą už tai, kad jis paliko stovėti traktoriaus priekabą kampu į kelkraštį. Už šį pažeidimą 57-erių tauragiškiui numatyta atsakomybė yra bauda nuo 20 iki 40 litų, kuri geranoriškai sutikus gali būti mažinama perpus.

Likimo ironija, bet Alfonsas už KET pažeidimus buvo nubaustas, kai jo vairavimo stažas perkopė 34-erius metus. Vairuotojo pažymėjimas jam išduotas 1978 m. balandžio 21 d., o protokolas surašytas balandžio 22 d.

– Niekada kelyje nesu avarijos patyręs ir baudos nesu gavęs. O čia sūnus ryte ateina ir sako, kad policija atvažiavo, pažeidėjo ieško, – įsiaudrinęs kalbėjo A.Nosevičius.

Tauragiškis gyvena miesto pakraštyje, ties prekybos centrais, važiuojant Šilalės link. Kalnelio skersgatvis, kuriame vos keletas namų, neasfaltuotas, neįrengti šaligatviai. Todėl daugelis gyventojų automobilius palieka tiesiog gatvėje, palei tvorą ar gyvatvorę. Ypač tie, kurie transporto priemonių turi daugiau arba jos (Alfonso atveju) yra didesnių gabaritų. Nepaisant to, kad tai – tik skersgatvis, prasilenkti jame įmanoma net dviem sunkiasvorėms mašinoms. Tad Alfonso palikta priekaba neužėmė nė pusės gatvės važiuojamosios dalies ir pro ją lengvai galėjo pravažiuoti ne tik lengvosios, bet ir sunkiasvorės mašinos.

– Bet ir tų mašinų čia per dieną vos keletas pravažiuoja. Juk gyvename skersgatvyje, kuris niekur nenuveda. Tad puikiai įsivaizduoju, kieno darbas paskųsti mane policijai, – baksnodamas į priešais gyvenančio kaimyno sodybą, kalbėjo nuobaudos įžeistas tauragiškis.

Jis tikino, kad bauda ne taip svarbu, kaip teisingumas. Juk ne jis vienas mašiną ant gatvės per naktį paliko. O kiti to mikrorajono gyventojai, A.Nosevičiaus teigimu, ne tik automobilius, bet ir malkų stirtas ant gatvės palieka. Ir ne vienai nakčiai, o keliems mėnesiams. Tačiau jam dar neteko girdėti, kad Kelių policija ką nors būtų už tai nubaudusi.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai Simona Šniaukštaitė patikslino, kad protokole įrašytas klaidingas KET pažeidimo punktas (vietoje 151 parašyta 131).

– Praėjusį sekmadienį buvo gautas gyventojų pranešimas, kad Kalnelio skersgatvyje stovinti priekaba trukdo eismui. Pareigūnai, nuvykę patikrinti informacijos, nustatė, kad priekaba palikta stovėti ne taip, kaip to reikalauja taisyklės. Todėl priekabos savininkui buvo surašytas protokolas, – sakė policijos atstovė.

Atėjęs į „Tauragės kurjerio“ redakciją, A.Nosevičius tikino priekabos po policijos apsilankymo nejudinęs. Nuvažiavau prie jo namų ir užfiksavau jo per naktį skersgatvyje paliktą priekabą. Lengvieji automobiliai, kaip ir tikino Alfonsas, pro priekabą judėjo laisvai, galėjo pravažiuoti ir stambesnių gabaritų automobiliai. Tad ar tikrai eismui trukdė A.Nosevičiaus palikta priekaba? O gal ji trukdė ne eismui, bet „geranoriško“ kaimyno ambicijoms?

Skaityti komentarus (12) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras