Degančio durpyno gesinimui sutelktos didžiulės pajėgos(5) 

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2012-04-20 08:18
Žydrūnės Jankauskienės nuotrauka

Imituotame durpyno gaisre dalyvavo ne tik Tauragės, bet ir aplinkinių rajonų ugniagesiai. Autorės nuotrauka

Vakar Eičių kaime degė bendrovei „Klasmann-Deilmann Laukėsa“ priklausantis durpynas. Iš pradžių ugnį bandyta malšinti savomis jėgomis, vėliau į pagalbą pasišauktos ne tik aplinkinių rajonų, bet ir pasieniečių bei kariuomenės pajėgos. Toks buvo šiųmečių taktinių mokomųjų pratybų scenarijus.

Kaip ir buvo iš anksto suplanuota, pratybos vyko nuo 11 iki 14 valandos. Ugniagesių ir specialiųjų pajėgų darbą stebėjo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) direktorius vidaus tarnybos generolas Remigijus Baniulis ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas vidaus tarnybos generolas Vainius Butinas.

Pagal pratybų scenarijų, užsidegus rietuvei durpių, durpyno darbuotojai skambino į Bendrąjį pagalbos centrą ir prašė pagalbos, nes savų pajėgų likviduoti gaisrą neužtenka. Tauragės ugniagesiams pradėjus gesinti gaisrą, dėl stipraus vėjo ugnis ėmė plisti dar sparčiau, todėl nutarta prašyti Valstybės sienos apsaugos tarnybos, kad ši į pagalbą atsiųstų sraigtasparnį. Po kurio laiko užsidegė antroji durpių rietuvė ir miškas. Į pagalbą atskubėjo ugniagesiai iš kaimyninių rajonų ir 50 karių, kurie padėjo tiesti žarnų linijas. Atskridęs VSAT sraigtasparnis padėjo gesinti degantį mišką.

Šias mokomąsias taktines pratybas surengė Tauragės apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba (APGV). Pratybose dalyvavo ir Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Kęstučio mechanizuotojo pėstininkų bataliono kariai ir medikai, Valstybės sienos apsaugos tarnybos Aviacijos rinktinės sraigtasparnis EC-145 su gesinimui skirtu krepšiu, VSAT Pagėgių rinktinės pareigūnai, Tauragės miškų urėdijos, Tauragės, Šiaulių, Kauno, Klaipėdos APGV, Specialiosios priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnai, Tauragės ir Jurbarko savivaldybių priešgaisrinių tarnybų atstovai, durpyno darbuotojai, Aplinkos apsaugos agentūros atstovai, Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato bei Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato darbuotojai.

Anot pratybas surengusių pareigūnų, jų tikslas buvo tobulinti bendradarbiavimą ne tik su degančio objekto darbuotojais, bet ir skirtingo pavaldumo priešgaisrinėmis gelbėjimo pajėgomis, Lietuvos kariuomenės kariais, Valstybės sienos apsaugos tarnybos Aviacijos rinktine. Pratybose norėta išbandyti ir pademonstruoti VSAT Aviacijos rinktinės įsigytą gesinimo krepšį, PAGD turimus itin galingus vandens tiekimo siurblius ir jų panaudojimo schemas.

Skaityti komentarus (5) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras