Girtas kelių erelis „nuskraidintas“ į areštinę(11) 

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2011-10-05 13:35
Žydrūnės Jankauskienės nuotrauka

Kelių ereliui pėsčiomis vaikščioti sekėsi sunkiai. Žydrūnės Jankauskienės nuotrauka

Šeštadienį Stoties gatvėje, ties Donelaičio ir Pilėnų gatvių sankryža, vienas kitą kliudė lengvasis ir krovininis automobiliai. Pastarojo vairuotojas, siekdamas išvengti susidūrimo, užšoko ant šaligatvio, kuriuo tuo metu ėjo dvi moterys.

Laimei, eismo įvykis tuo ir baigėsi – tik truputį aplamdyti abu automobiliai. Tačiau trūko tik akimirkos ar kelių centimetrų, kad avarijos pasekmės būtų itin skaudžios.

Krovininis automobilis riedėjo Stoties gatve pervažos link. Netikėtai prieš jį iš Donelaičio gatvės išniro lengvasis „Audi 100“ automobilis. Šio vairuotojas, akivaizdu, net nesidairė, ar važiuoti į pagrindinį kelią jam saugu. Gali būti, kad girtas vyras paprasčiausiai nieko aplink nematė, nes jis vos ne vos „išlaužė“ posūkį į kairę – ketino važiuoti ta pačia kryptimi, kaip ir krovininė mašina. Besukdamas jis buferiu užkabino ir išvertė šaligatvio apdailos plytelę, kliudė nupjauto medžio kelmą. Bet tokia kliūtis įkaušusiam vairuotojui nepasirodė didelė, ir jis nurūko tolyn.

Tuo metu ties ta pačia sankryža atsidūręs sunkvežimio vairuotojas, neturėdamas kur dėtis, pasuko vairą šaligatvio pusėn ir taip pat peršoko per kelmą. Toks jo manevras vos nekainavo dviem tauragiškėms gyvybių. Automobiliai tuo tarpu vienas kitą tik kliudė – „Audi 100“ galinis ratas trenkėsi į „Citroen“ priekinį ratą. Šaligatviu ėjusios moterys nuo krovininės mašinos buvo visai netoli. Joms ėmus šaukti vairuotojas sustojo, o už kelių šimtų metrų, ties Teismo pastatu, sustojo ir avarijos kaltininkas – „Audi 100“ vairuotojas. Iš pradžių aprėkusios krovininės mašinos vairuotoją, moterys nuskubėjo lengvosios link. Jau iš tolo matėsi, kad vairuotojas vos gali pastovėti ant kojų – jis ropštėsi iš už vairo, įsikibdamas durelių, paskui stogo.

Moterų būta kovingų. Vyresnioji pribėgusi vožė tokiam neatsakingam vairuotojui antausį. Šis nuo moteriškės smūgio išsitiesė ant asfalto visu ūgiu. Pastebėjusi, kad vairuotojas visiškai girtas, tauragiškė nedelsdama ištraukė automobilio užvedimo raktelius ir iškvietė policiją. Atvykę pareigūnai netruko įsitikinti vairuotojo girtumu. Mat paprašytas eiti į tarnybinį automobilį vyras nesugebėjo žengti nė žingsnio – du policininkai vairuotoją tempte nutempė į tarnybinę mašiną. Ten jam buvo nustatytas sunkus (2,70 promilės) girtumas. Greta slampinėjo ir „Audi 100“ keleivis. Vyras atrodė apgirtęs šiek tiek mažiau nei vairuotojas. Jo teigimu, draugas turėjo jį pavėžėti visai netoli. Paklausti, ar jiedu važiavo į parduotuvę nusipirkti dar gėralo, vairuotojas ir keleivis atsakė neigiamai. Netrukus atriedėjęs autovežis girtuoklių transporto priemonę išgabeno į automobilių saugojimo aikštelę.

Abu automobiliu „Audi 100“ keliavę neblaivūs vyriškiai pristatyti į Tauragės policijos komisariatą, kol išblaivės. Tolimesnį pastarojo automobilio vairuotojo likimą spręs apylinkės teismas.

Įstatymas numato, kad toks elgesys vairuotojui gali kainuoti 4–5 tūkstančius litų baudos arba 15–30 parų administracinio arešto. Abiem atvejais gresia netekti teisės vairuoti nuo 3 iki 5 metų. Jeigu paaiškėtų, kad girtas prie vairo sėdęs vyras neturėjo teisės vairuoti, bauda gali išaugti nuo 5 iki 5,5 tūkstančio litų su automobilio konfiskavimu.

Skaityti komentarus (11) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras