Auka ne kaltino, o gynė teisiamąjį(3)

2011-10-13 16:52
Renaldo Malycho nuotrauka

Renaldo Malycho nuotrauka

Žiauriai sumuštai tauragiškei teisme nepavyko išgelbėti savo skriaudiko. Negana to, jai pačiai gresia baudžiamoji atsakomybė už melagingus parodymus. O smurtautojas kalės šešerius metus, rašo dienraštis „Lietuvos rytas“.

Šių metų sausio pabaigoje greitoji pagalba iš Tauragės rajono Meškų kaimo į ligoninę išgabeno smarkiai sužalotą 37 metų Valentiną Šlevinskytę. Moteris aiškino, kad norėjo išvalyti kaminą ir nukrito nuo stogo.

V.Šlevinskytei buvo lūžę šonkauliai, trūkusi blužnis, kurią teko pašalinti, ekspertai ant jos kūno aptiko daugiau kaip dešimt stiprių smūgių žymių.

Moteris visą mėnesį buvo gydoma ligoninėje.

Į policiją kreipėsi nukentėjusiosios sesuo. Ji tikino, kad smurtautojas – jau penkis kartus teistas sesers sugyventinis 38 metų Virginijus Gajauskas.

Kad jis mušė V.Šlevinskytę, jos motinai pasakojo ir anūkas. Jis per konfliktą su kitais dviem broliais buvo namuose ir viską matė.

Teisme V.Gajauskas aiškino, kad sausio 22-ąją nuo ryto su žmona išgėrinėjo. Pritrūkus alkoholio V.Šlevinskytė jį išsiuntė į parduotuvę. Vyras nupirko tris butelius vyno, pora gėrė toliau.

Pavakarę kilo konfliktas dėl paskutinės vyno stiklinės, kuria nesugebėjo pasidalinti.

Vyras kumščiu sudavė sugyventinei, ji užvirto ant krosnies, o nuo jos nukrito ant kibirų. Kai moteris atsistojo, vyras esą dar kartą trinktelėjo kumščiu į krūtinę. Ji vėl parkrito.

Tuomet jis ištempė ją į kiemą, kad šaltyje prasiblaivytų, ir paliko. Po kelių minučių grįžęs įnešė į kambarį. Moteris užmigo, o kitą dieną pasijuto prastai. Kai skausmai nesiliovė tris dienas, buvo iškviesta greitoji pagalba.

V.Šlevinskytė apsipylė ašaromis, kai paskelbus nuosprendį teismo salėje V.Gajauskui buvo uždėti antrankiai.

agrinėjant bylą Klaipėdos apygardos teisme teko padaryti pertrauką.

Teismas skyrė papildomą ekspertizę, kad specialistai pateiktų aiškius atsakymus, ar galėjo taip žiauriai susižaloti ant krosnies ir kibirų nukritusi moteris.

Ekspertizė paneigė vyrą gynusios moters teiginius.

Ligonių kasai už V.Šlevinskytės gydymą V.Gajauskas turės sumokėti 15 300 litų.

Teismas priėmė nutartį, pagal kurią prokuratūrai pranešta, kad V.Šlevinskytė, davusi priesaiką sakyti tiesą ir nieko nenutylėti, bandė klaidinti teisėją ir melavo pasakodama apie lemtingosios dienos įvykius.

Jai gali tekti atlikti bausmę už melagingų parodymų davimą. Už tai gresia viešieji darbai arba laisvės atėmimas.

Aušra PILAITIENĖ | Lietuvos rytas

Skaityti komentarus (3) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras