Klaipėdos apygardos teisme nagrinėjama Tauragės kontrabandininkų byla(7)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2011-01-12 14:02

Penktadienį Klaipėdos apygardos teisme pradėta nagrinėti praėjusį pavasarį Tauragę sudrebinusi vietos verslininkų ir kontrabandos verteivų baudžiamoji byla. Joje neteisėtu kontrabandinių cigarečių įsigijimu, laikymu ir gabenimu bei organizuotos grupės kūrimu ir dalyvavimu joje kaltinami keturi vyrai: tauragiškiai Vytautas Gedminas ir Darius Zemeckis, jurbarkietis Regimantas Bielskis bei vilnietis Kęstutis Paliušis.

Ikiteisminį šios bylos tyrimą atliko generalinė prokuratūra. Pareigūnams pavyko tai atlikti per itin trumpą laiką – tris mėnesius. Surinktą medžiagą prokurorai teismui perdavė gruodžio viduryje.

Tyrimo duomenimis, 2010 metų gegužės mėnesį kaltinamajam K.Paliušiui buvo pasiūlyta įsigyti labai didelį kiekį kontrabandinių cigarečių už 100 tūkstančių eurų (345 tūkst. Lt). Apie šį pasiūlymą jis pranešė kitam kaltinamajam D. Zemeckiui. Į minėtą sandorį pasiskirstant tam tikrais vaidmenimis buvo įtraukti ir dar du kaltinamieji V.Gedminas bei R.Bielskis.

Į kaltinamųjų nurodytą automobilį Vilniuje pakrauta 150 tūkst. pakelių cigarečių „Jink Ling“, nepaženklintų nustatyto pavyzdžio Lietuvos Respublikos banderolėmis. Tą pačią dieną cigaretės iš sostinės buvo pervežtos į Tauragėje esantį garažą. Po kelių savaičių kaltinamieji cigaretes perkrovė į kitą krovininį automobilį ir norėjo jas išgabenti. Tačiau nusikaltimo vietoje juos sulaikė Valstybės sienos apsaugos tarnybos Operatyvinės veiklos valdybos pareigūnai, kuriems talkino jungtinės Pagėgių, Šiaulių ir Lazdijų rinktinių pasieniečių pajėgos bei muitinės kriminalistai. „Tauragės kurjeris“ apie šią sulaikymo operaciją rašė birželio pradžioje („Tauragėje sulaikyta milijono litų vertės kontrabanda“). Tąsyk 221 dėžę rūkalų tauragiškiai buvo užmaskavę eksportui skirtais konditerijos gaminiais. O sulaikymo operacija vyko UAB „Nomera“ priklausančiame angare Gedimino gatvėje. Prie parengto, kontrabandinėmis cigaretėmis „prifarširuoto“ sunkvežimio „DAF“ iškart buvo sulaikyti V.Gedminas bei D.Zemeckis. Operatyvininkai turėjo informacijos, jog šie du tauragiškiai kontrabandos organizavimo grandinėje užima ne pačias žemiausias pareigas. Tą pačią dieną Jurbarke buvo sulaikytas ir dar vienas su šiuo kroviniu siejamas kaltinamasis R.Bielskis.

Baudžiamasis kodeksas numato, kad tas, kas pažeisdamas nustatytą tvarką įgijo, laikė, gabeno, siuntė, naudojo ar realizavo akcizais apmokestinamas prekes, kurių vertė viršija 250 MGL dydžio sumą, baudžiamas bauda arba laisvės atėmimu iki septynerių metų.

Kitas teismo posėdis šioje baudžiamojoje byloje numatytas vasario pabaigoje.

Skaityti komentarus (7) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras