Tauragės kontrabandininkui nepasisekė(9)

„Tauragės kurjerio“ inform. | info@kurjeris.lt

2011-09-20 07:37
VSAT archyvo nuotrauka

Pagėgių pasieniečiams Šilutės rajone įkliuvo tauragiškis, įtariamas kontrabandos gabenimu. VSAT archyvo nuotrauka

Praėjusį savaitgalį Pagėgių pasieniečiams įkliuvo kontrabandinių rūkalų gabenimo per Lietuvos valstybinę sieną organizatorius. 22-ejų tauragiškis sučiuptas Šilutės rajone. Šilutės teismas leido jį suimti mėnesiui. Tauragiškio bendras iš Rusijos suimtas dvigubai ilgesniam laikui.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Viešųjų ryšių skyriaus viršininkas Giedrius Mišutis pranešė, kad praėjusią savaitę Pagėgių rinktinės operatyvininkai kartu su Specialiosios paskirties būrio (SPB) pareigūnais surengė keletą operacijų. Viena jų susijusi su Tauragės rajono gyventoju. Šįkart operacijoje dalyvavo ir Tauragės policijos pareigūnai.

Operacija surengta naktį Šilutės rajone, Paleičių kaime. Pareigūnai tąsyk stebėjo Nemuno upės pakrantes. Apie 4 val. nakties Rusijos pusėje pareigūnai naktinio matymo įranga užfiksavo grupę asmenų, prie Nemuno nešančių dėžes. Netrukus vienas asmuo su dėžių kroviniu ėmė plaukti upe, kirto sieną ir artėjo Lietuvos kranto link. Atplaukusį „ichtiandrą“ pareigūnai sulaikė jau atlikusį darbą ir susirengusį plaukti atgalios.

Nustatyta, kad sulaikytasis yra 35 metų Rusijos pilietis.

Tuo pačiu metu patikrinta ir greta Nemuno stovinti sodyba. Jos prieigose aptikta

20 dėžių rusiškų cigarečių (10 tūkst. pakelių) ,,Saint George 7“ su rusiškomis banderolėmis. Sodybos kieme sulaikytas ir kontrabandos organizavimu įtariamas 22-ejų metų Tauragės rajono gyventojas. Tauragiškis pasieniečiams sulaikymo metu pasipriešino – pareigūnai buvo priversti panaudoti tarnybinį ginklą (iššautas įspėjamasis šūvis į orą). Aršų tauragiškį pasieniečiai sutramdė jėga ir surakino antrankiais.

Sodybos kieme rasti du kontrabandai gabenti pritaikyti automobiliai – „Audi 80“ ir „Subaru Legacy“. Pastarajame sumontuotas ir specialus įtaisas, skirtas sunaikinti automobilį bei juo gabentą krovinį tuo atveju, jei būtų neįmanoma išvengti sulaikymo.

Kratos metu sodyboje VSAT pareigūnai aptiko ir daugiau, kaip manoma, kontrabandos organizavimui bei gabenimui skirtų įrankių: motorinę ir guminę valtį, palydovinio ir mobiliojo ryšio priemones.

Šilutės apylinkės teismas rusą „ichtiandrą“ leido suimti 2 mėnesiams, o 22-ejų Tauragės rajono gyventoją – mėnesiui.

Pagėgių rinktinėje šio įvykio tyrimas tęsiasi.

Skaityti komentarus (9) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras