Įtarimai buvusios žmonos nužudymu Anglijoje pareikšti tauragiškiui(4)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2011-09-13 06:49
Kembridžšyro policijos nuotrauka

Vitalija Baliutavičienė. Kembridžšyro policijos nuotrauka

29-erių Vitalija Baliutavičienė mįslingomis aplinkybėmis dingo rugpjūčio 12-osios rytą Jungtinėje Karalystėje. Anglų pareigūnai ėmėsi aktyvios nusikaltėlių ir dingusios moters paieškos. Įtarimai padarius šį itin žiaurų nusikaltimą krito ant Tauragėje gyvenusio buvusio Vitalijos sutuoktinio Rimo V. pečių. Prieš savaitę vyras sulaikytas mūsų mieste.

Įtariamasis – tauragiškis

Įtariamojo sulaikymo operacija Tauragėje vyko praėjusį trečiadienį.

– Buvo gautas Jungtinės Karalystės policijos pareigūnų prašymas ir Europos Sąjungos orderis minėtam vyriškiui sulaikyti. Teismas tauragiškį leido suimti dviem mėnesiams. Dabar Vilniaus apygardos teismas ir Generalinė prokuratūra spręs klausimą dėl įtariamojo perdavimo Jungtinės Karalystės pareigūnams, – vakar „Tauragės kurjerį“ informavo Tauragės rajono apylinkės prokuratūros prokuroras Nomedas Metrikis.

Sulaikytasis, kuriam pareikšti įtarimai buvusios sutuoktinės ir sūnaus motinos Vitalijos pagrobimu bei nužudymu, yra 46-erių metų amžiaus. Turimais duomenimis, vyras Tauragėje gyveno tik laikinai. Prieš tai Rimas V. yra gyvenęs Šilutėje, Klaipėdoje. Gali būti, kad tokie duomenys suklaidino kai kuriuos žiniasklaidos šaltinius, pranešančius, jog sulaikytasis yra klaipėdietis, kad sulaikymas vyko Klaipėdoje.

Pora gyveno Tauragėje

Pranešama, kad Tauragėje kurį laiką gyveno ir dabar be žinios dingusi bei galbūt nužudyta V.Baliutavičienė. Iš Šilutės į Tauragę pora persikėlė maždaug prieš penkerius metus. Prieš dvejus metus ieškoti sotesnio gyvenimo į Angliją moteris išvyko kartu su mažamečiu sūnumi. Šiuo metu 29-erių Vitalija ir 46-erių Rimas oficialiai buvo nutraukę santuokos saitus.

Dirbo Anglijoje

Dešimties metų sūnų auginanti moteris Anglijoje kreipėsi į „One Call Recruitment“ įdarbinimo agentūrą. Buvo susiradusi darbą vienoje iš Pyterboro miesto gamyklų. Kasdien į darbą Vitalija pėsčiomis keliaudavo apie 3 kilometrus. Rugpjūčio 12 d., apie 5.10 val. vietos laiku, moteris išėjo iš namų Burmer Road gatvėje į įdarbinimo agentūrą Lincoln Road gatvėje. Tačiau agentūroje, iš kurios turėjo būti gabenama į darbą gamykloje, Vitalija taip ir nepasirodė. Jos darbdaviai Anglijoje moterį apibūdina kaip itin darbščią ir sąžiningą, mokyklos, kurioje mokosi lietuvės sūnus, mokytojai – kaip atsakingą ir mylinčią mamą.

Viltys miršta paskutinės

Nors nuo lietuvės dingimo jau praėjo beveik mėnuo, moters kūnas dar nerastas. Britų policija vis dar tikisi surasti Vitaliją gyvą. Policija išplatino pranešimus, kad tuo pačiu metu, kai Tauragėje buvo ieškoma, kaip įtariama, nuo atsakomybės už žiaurų nusikaltimą besislapstančio Rimo V., Pyterboro mieste Anglijos policija areštavo 39-erių moterį, įtariamą padėjusią V.Baliutavičienę nužudžiusiam vyriškiui. Į Lietuvą parvykusį Rimą V. greičiausiai padėjo susekti jo automobilis „Mercedes Vito“, valst.. Nr. ANU666, kurio paiešką buvo paskelbusi Anglijos policija. Tokio masto paieškos, vykusios net ir per socialinį tinklą „Facebook“, pasak policijos pranešimų, Anglijos pareigūnų praktikoje dar nebuvo.

Kembridžšyro policija ir dabar tikisi bet kokios informacijos apie be žinios dingusią V.Baliutavičienę. Šios įstaigos tinklalapyje Vitalijos paieška skelbiama tiek anglų, tiek lietuvių kalbomis.

Skaityti komentarus (4) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras