Rasta aviacijos bomba neutralizuota(8) 

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2011-08-25 15:31
Renaldo Malycho nuotrauka

Vytauto gatvėje rastą II pasaulinio karo aviacijos sprogmenį neutralizavo išminuotojai. Renaldo Malycho nuotrauka

Vakar miesto centre Vytauto gatvėje ekskavatoriui kasinėjant maždaug 1 metro gylyje rastas aviacinis sprogmuo. Į pagalbą atskubėję išminuotojai iš Sakalinės negalėjo pagelbėti. Teko šauktis kauniečių pagalbos. Miesto centre prekyba bei paslaugos laikinai buvo sustabdytos, šiuo metu iš gretimų pastatų evakuojami gyventojai.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos vyresnysis tyrėjas Virginijus Butautas buvo vienas pirmųjų apžiūrėjusių netikėtąjį radinį. Pareigūnas papasakojo, kad rastas sprogmuo greičiausiai yra Antrojo pasaulinio karo laikų.

Pareigūno vertinimu, jeigu sprogmuo būtų sprogęs, greičiausiai šiuo metu nebebūtų nė vieno iš kampinių Vytauto gatvės namų ir naujai įrengtos miesto aikštės. Tad po tauragiškių karių apžiūros apsauginis bombos laukas su STOP juosta aptvertas dar plačiau. Mat manoma, kad tai rusų gamybos 70 cm ilgio bomba su sprogdikliu.

Atvykus išminuotojams iš Kauno ir pradėjus išminavimo darbus bus uždaryta pagrindinė Dariaus ir Girėno gatvė, kuri yra ir tarptautinės magistralės kelias.

Iš gretimų namų policijos pareigūnai evakuoja žmones.

Apie 19 valandą Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus Inžinerijos bataliono išminuotojai rastą aviacijos sviedinį neutralizavo.

Skaityti komentarus (8) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras