Mirtis vyrą užklupo pėsčiųjų perėjoje(35) 

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2011-08-25 07:45
Renaldo Malycho nuotrauka

Baigiantis sekmadieniui pėsčiųjų perėjoje mirtinai sužalotas žmogus. Renaldo Malycho nuotrauka

Vėlų sekmadienio vakarą, likus valandai iki vidurnakčio, Gedimino ir Žemaitės gatvių sankryžoje pėsčiųjų perėjoje buvo partrenktas 45-erių Alvydas Bitinas. Atvykę medikai nukentėjusiajam jau nieko negalėjo pagelbėti. Pasak liudininkų, automobilis „Peugeot 206“ lėkė dideliu greičiu. Jį vairavęs jaunuolis avarijos metu buvo blaivus. Spėjama, kad automobilį vairavo 20-metis dauglaukiškis Vilius M.

Žuvo įvykio vietoje

Policija praneša, kad pėstysis į perėją žengė ties Gedimino ir Žemaitės gatvių sankryža. Vyras greičiausiai ėjo į namus J.Tumo-Vaižganto gatvėje. Mat A.Bitinas, liudytojų teigimu, ėjo iš miesto centro mikrorajono link, o automobilis Gedimino gatve atskriejo nuo mikrorajono. Tuo metu Gedimino gatvėje žibintai nedegė. Pėstysis nesegėjo atšvaitų. Gali būti, jog tai ir buvo nelaimės priežastis – pėsčiojo vairuotojas nepastebėjo, o pėstysis neįvertino eismo saugumo. Smūgio būta labai stipraus: pėstysis nuskriejo į šoną ir netrukus nuo patirtų sužalojimų mirė, o automobilis sustojo tik už keliasdešimt metrų. Pėstute namo keliavusiam A.Bitinui į avarijos vietą atskubėjusi greitoji medicinos pagalba jau nebegalėjo padėti. Susidūrimas su pėsčiuoju gerokai apgadino ir automobilį: nuplyšo „Peugeot“ variklio dangtis, prakiuro radiatorius, o priekinio lango vietoje žiojėjo didžiulė skylė...

Ieškoma kaltų

Įvykio vietoje būriavęsis jaunimas kalbėjo, kad „Peugeot“ dideliu greičiu lakstė ne atsitiktinai. Esą tuo metu plačia Gedimino gatve dideliu greičiu skriejo ir kiti automobiliai. Vakarais, kai eismas Tauragės gatvėse sumažėja, čia savo sugebėjimus ima demonstruoti vadinami drago mėgėjai. Tuo labiau, kad taupymo sumetimais kasnakt mieste yra išjungiamas ir centrinių miesto gatvių apšvietimas. Tamsias gatves daugelis tauragiškių taip pat vertina kaip vieną iš galimų priežasčių panašioms avarijoms, kitokioms nelaimėms vykti.

Drago lenktynių nėra

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyrius viršininkas Kęstutis Lukošius vertindamas avaringumą tamsiu paros metu linkęs manyti, kad gatvių apšvietimas tam turi įtakos.

– Be jokios abejonės, šviesios gatvės tamsiu paros metu sumažintų avaringumą arba bent skaudžias avarijų pasekmes. Taip pat reikia paminėti, kad avaringumą lemia pėsčiųjų elgesys kelyje arba gatvėse. Pėstieji privalo segėti atšvaitus – taip jie yra lengviau pastebimi tamsiame kelyje. Deja, pėstieji šio reikalavimo ne visada linkę laikytis, – vakar sakė K.Lukošius.

Paklaustas, ar jam yra žinoma apie galimas drago lenktynes Tauragės mieste, pareigūnas atsakė neigiamai.

–  Iki šios dienos komisariate nėra užregistruota nė vieno pranešimo apie nelegaliai vykstančias lenktynes. Jeigu gyventojai, ką nors apie tokias lenktynes žino, prašytume informuoti policiją, – į visuomenę kreipėsi pareigūnas.

Saugaus eismo komisija – niekuo dėta

Tauragės rajono saugaus eismo komisijos pirmininkas Silverijus Statkus kratosi bet kokios atsakomybės dėl to, kas nutiko naktį iš sekmadienio į pirmadienį Tauragėje.

– Neįsivaizduoju, kuo gali būti dėta Saugaus eismo komisija dėl to, kad vairuotojai mieste laksto gerokai viršydami leistiną greitį. Be to, girdėjome, kad avarija įvyko pėsčiųjų perėjoje. Saugaus eismo komisija, mano galva, padarė viską, kas nuo jos priklauso, kad užtikrintų saugų eismą: perėjos pažymėtos ir paryškintos, o saugų važiavimo greitį mieste kiekvienas vairuotojas privalo žinoti ir be papildomų ženklų. Manau, kad gatvių žibintai šioje avarijoje mažai ką būtų gelbėję, – sakė Saugaus eismo komisijos pirmininkas S.Statkus.

Žuvusysis buvo neblaivus

Antanas Gedminas, Mykolo Riomerio universiteto Teismo medicinos ekspertas Tauragėje, vakar konstatavo, kad A.Bitinas avarijos metu buvo neblaivus ir žuvo avarijos vietoje.

– Žuvusiajam buvo suduotas stiprus smūgis į dešinįjį šoną. Dėl to iškart plyšo kepenys, o lūžę šonkauliai susmigo į plaučius. Tad galima sakyti, žuvusysis patyrė mirtiną traumą, – vakar sakė medicinos ekspertas.

„Tauragės kurjerio“ žiniomis žuvusysis turėjo nepilnametę dukterį, tačiau su šeima negyveno. Vienintelį A.Bitino turtą – butą J.Tumo-Vaižganto g.118-ajame daugiabutyje – už skolas irgi jau spėta atimti. Todėl žuvusio vienišiaus laidotuvėmis rūpinasi sesuo.

Skaityti komentarus (35) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras