Keturių vaikų tėvas sėdo į teisiamųjų suolą(0)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2011-08-22 12:06
Renaldo Malycho nuotrauka

Renaldo Malycho nuotrauka

Antradienį Tauragės rajono apylinkės teisme pradėta nagrinėti baudžiamoji byla, kurioje Pagėgių savivaldybės gyventojas kaltinamas sumušęs mažametį kaimynų vaiką. O kaltinamojo artimieji bando atskleisti visiškai kitokį konflikto pagrindą.

Iš pradžių svarstyta, ar apskritai galima pradėti bylos nagrinėjimą. Mat į posėdį neatvyko nė vienas liudytojas. Nors teismo salėje sėdėjo tik kaltinamasis, keturių vaikų tėvas, Vytautas Gudavičius iš Pakamonių kaimo (Stoniškių sen., Pagėgių sav.), ir nukentėjusysis – mažametis Rukų kaimo gyventojo sūnus – bei vaiko interesų gynėjai: tėvas ir Pagėgių savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus darbuotoja Sandra Krakienė, teismas pritarė prokuroro siūlymui ir pradėjo nagrinėti bylą už uždarų durų.

38-erių V.Gudavičius šioje byloje kaltinamas sumušęs mažametį kaimyno vaiką. Jam inkriminuojama atsakomybė dėl fizinio skausmo sukėlimo arba nežymaus sveikatos sutrikdymo. Už šį nesunkų nusikaltimą Pakamonių kaimo gyventojui gresia iki dvejų metų nelaisvės.

Už teismo posėdžio durų likęs kaltinamojo sesers gyvenimo draugas aiškino, kad ši baudžiamoji byla yra laužta iš piršto.

– Nemušė jis to vaiko. Tik ne sykį yra jį apibaręs už išdaigas. Daug vaikų krečia eibes ir šis – ne išimtis. Be to, nukentėjusiojo tėvas paprasčiausiai pyksta ant Vytauto, kad šis metė gerti. Žinote, kaip yra kaime. Kilo vyrų tarpusavio konfliktas, o į jį įsitraukė ir suaugusiųjų atžalos. Vienąkart neatlaikė Vytauto nervai, išėjo, aprėkė... Beje, mes su drauge – Vytauto seserimi – ir patys negeriame, ir Vytautą bei jo gyvenimo draugę prie tokio gyvenimo būdo pratiname. Nežinia, kiek ilgai jiedu išsilaikys. Manoji jau šešti metai nė lašo į burną neima, o Vytautas „šioje srityje“ dar naujokas, – šypsodamasis kalbėjo kaltinamojo svainis.

Vytautą žmonės apibūdina kaip negeriantį, tačiau labai impulsyvų, linkusį konfliktuoti žmogų. Nuskriausto mažamečio tėvas – našlys. Jis augina keturis vaikus. Tiesa, kitos pastarojo atžalos – vyresnės, o vyriausioji duktė jau padovanojo anūką. Sumuštas vaikas – jauniausias ir vienintelis sūnus.

Į kitą teismo posėdį, kuris numatytas rugsėjo 12 dieną, nepilnamečiai liudytojai, prokuroro siūlymu, bus atvesdinti policijos.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras