Ardomas sprogmuo sužalojo jaunuolį(7)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2011-08-31 10:22
Renaldo Malycho nuotrauka

Sužalotas vaikinas per pietus skubiai išvežtas į Kauno klinikas. Renaldo Malycho nuotrauka

Vakar apie pietus Tauragėje, Rūtų skersgatvyje, nuaidėjo trenksmas. Ten gyvenantis jaunasis šaulys tėvų namo rūsyje sumanė išardyti Eičių miške rastą sprogmenį. Įtariama, kad tai galėjo būti mokomoji mina. Į įvykio vietą iškviesta Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinė „Aras“.

Po trumpos medikų apžiūros Tauragės ligoninės priimamajame smarkiai sužalotas paauglys išgabentas į Kauno klinikas. Jį greitosios medicinos pagalbos automobiliu palydėjo iš darbo parskubėjusi mama. Ji žurnalistams dar spėjo papasakoti, kad sūnus sprogmenį rado Eičių miške.

– Tik praėjusį penktadienį jis grįžo iš tarptautinės jaunųjų šaulių stovyklos Anglijoje. Per šią vasarą sūnus jau sudalyvavo trijose stovyklose, pelnė du medalius. O štai dabar – trečiasis, – mesteldama žvilgsnį į sužalotąjį, skubiai supasakojo vaiko mama.

Atgabento į Tauragės ligoninę vaikino sužalojimus medikai įvertino kaip sunkius. Bene sunkiausiai sužalota dešiniosios nukentėjusiojo rankos plaštaka. Tačiau sprogmuo kliudė ir kairiąją plaštaką, gausybė skeveldrų kliuvo į abi vaikino kojas žemiau kelių, smulkiomis skeveldromis nusėtas visas jaunuolio kūnas, įskaitant ir veidą. Ruošiamas kelionei į Kauną vaikinas šypsojosi ir tik trumpai tarstelėjo:

– Ai, ardžiau truputį.

Tuo metu nelaimės vietoje jau buvo paskelbta operacija „Skydas“. Rūtų skersgatvyje budėjo visų specialiųjų tarnybų ekipažai, buvo laukiama išminuotojų. Vėliau sužinota, kad į įvykio vietą skuba specialiojo dalinio ARAS pareigūnai. Koks buvo sprogmuo, sužalojęs 16-metį tauragiškį, ir ar nėra šio namo rūsyje daugiau sprogmenų, paaiškės tik po išsamaus pareigūnų tyrimo.

Per keletą pastarųjų savaičių tai jau trečiasis įvykis, verčiantis sukrusti visas specialiąsias tarnybas. Praėjusią savaitę didžiulis aviacijos sprogmuo Vytauto gatvėje privertė evakuoti gretimų namų gyventojus, dar anksčiau Strazdo gatvėje ardant seną namą rastas sprogmuo ir keletas šovinių.

Skaityti komentarus (7) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras