Už ketvirtį gramo „žolės“ – dveji metai belangės(7)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2011-07-22 07:01
Žydrunės Jankauskienės nuotrauka

Dovydas Dervinskis į teismo salę buvo atgabentas antrankiais surakintomis rankomis. Autorės nuotrauka

Ketvirtadienį Tauragės rajono apylinkės teismas paskelbė nuosprendį dviems kaltinamiesiems. Dovydas Dervinskis ir Dainius Ratkevičius baudžiamąją atsakomybę užsitraukė prekiaudami ir vartodami narkotines medžiagas. Pirmasis bylą nagrinėjant bandė įrodyti priešingą įvykių seką – jis kanapes ne platino, o pirko iš kito kaltinamojo. Pirmasis teigė priešingai. Teismas tokia versija nepatikėjo.

Birželį savo 25-ąjį gimtadienį atšventęs Dainius, pravarde Plikius, gyvena Tauragėje, 20-metis Dovydas – Stragutės kaime. Tiesa, šiuo metu vaikinas yra gyvenamąją vietą pakeitęs – laukia šio ir dar kito teismo verdikto Šiaulių tardymo izoliatoriuje. Pastarąjį nusikaltimą jis padarė tuo metu, kai dar buvo neišnykęs teistumas dėl ankstesnės jo nusikalstamos veiklos (2009-aisiais D.Dervinskis buvo nuteistas už chuliganizmą).

Vaikinai į teisėsaugos akiratį pakliuvo šių metų balandį. Kaip vėliau paaiškino kriminalinės policijos pareigūnas, D.Dervinskis tuo metu jau buvo įtariamas narkotinių medžiagų platinimu. O D.Ratkevičius balandžio 21-osios vakarą tiesiog sumanė parūkyti „žolės“ ir paprašė rūkalų iš seniau pažįstamo pardavėjo. Vyrukai susitarė susitikti Dacijonuose. Ten, prie parduotuvės, ir įvyko sandoris: vienas už 20 litų pirko, antras pardavė 0,27 g kanapių. Tada kaltinamieji nė neįtarė, kad pirkimo ir pardavimo sandorį filmuoja kriminalistai.

– Buvau susižeidęs koją, norėjau nusipirkti kanapių ir ant sužeistos vietos jas užsidėti. Žinojau, kad tai padeda nuraminti skausmą, – pripažinęs save kaltu, teismui paaiškino Dainius. Jis prisipažino ir anksčiau vartojęs „žolės“, o prie to pripratęs dirbdamas Olandijoje.

Vaikino žodžius, kad kanapes jis pirko vartojimui, pagrindžia ir specialistų išvados – jo šlapime rasta narkotinių medžiagų pėdsakų. Tuo tarpu Dovydo, kaltinamo narkotinių medžiagų platinimu, šlapime jokių narkotinių medžiagų nerasta. Jis ir pats teisme aiškino narkotikų nevartojantis ir apskritai nerūkantis. Tačiau Dovydas bandė įrodyti, kad tą dieną jis ne pardavė, o ketino iš Dainiaus įsigyti kanapių.

– Tądien buvau Dacijonuose. Pamačiau atvažiuojantį Plikių (tokia pravarde jis pažinojo D.Ratkevičių – aut.past.) ir nuėjau prie jo mašinos pasikalbėti. Pasiūliau eiti drauge žaisti futbolo, bet jis atsisakė – aiškino, kad yra susižeidęs koją, ir siūlė man parūkyti kanapių. Susigundžiau pabandyti, nors niekada iki tol nebuvau rūkęs. Iš pradžių daviau jam 20 litų, bet paėmęs paketėlį pavarčiau ir grąžinau – pasirodė pernelyg mažai „žolės“ įdėta, – aiškino Dovydas.

Praėjus trims valandoms po šio judviejų susitikimo policija sulaikė jo vairuojamą automobilį. Pareigūnai mašinoje narkotinių medžiagų neaptiko, bet rado pypkutę su narkotinių medžiagų likučiais, tris mobiliuosius telefonus ir 350 litų įvairiais nominalais. Dainiaus vairuojamą automobilį policija sučiupo tuoj po sandorio – už „Littauros“ degalinės. Vaikino striukės kišenėje aptikta ir įsigyta prekė – paketėlis su rūkymui skirtais kvaišalais.

D.Dervinskį šioje byloje gynusi advokatė Stanislava Jorudienė prašė teismo įvertinti ir jos ginamojo pasakojamą versiją. Prokuroras Nomedas Metrikis kaltinimus grindė įrodymais – telefonų pokalbių ir susirašinėjimo išklotinėmis, pareigūnų užfiksuotu pirkimo ir pardavimo aktu, operatyvinio sekimo byla. O advokatės siūlymą kaltintojas palaikė gynybos taktika arba bylos vilkinimu. Savo baigiamojoje kalboje prokuroras N.Metrikis pasiūlė D.Ratkevičiui skirti piniginę 1300 litų baudą, o D.Dervinskiui – 2 metų 6 mėnesių laisvės atėmimo pataisos namuose bausmę.

Praėjusį ketvirtadienį Tauragės rajono apylinkės teismo teisėjas Albinas Bazilius perskaitė nuosprendį tik vienam D.Dervinskiui, nes D.Ratkevičius jo išklausyti neatvyko.

Teismas palaikė prokuroro siūlymą ir D.Ratkevičiui skyrė 10 MGL (1300 Lt) dydžio baudą. Ją kaltinamasis turi sumokėti per tris mėnesius. Iš šios sumos išskaičiuojami 2 MGL (260Lt) už vieną kaltinamojo sulaikymo parą, prilygintą areštui. D.Dervinskiui skirta 2 metai nelaisvės pataisos namuose, įskaitant suėmimo laiką nuo balandžio 21 iki liepos 13 dienos.

Šis nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui per Tauragės rajono apylinkės teismą apeliacine tvarka.

Skaityti komentarus (7) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras