Po tiltu rastas rusiškas artilerijos sviedinys(0)

Margarita RIMKUTĖ | margarita@kurjeris.lt

2011-07-26 07:36
Margaritos Pūdžiuvienės nuotrauka

80 kg artilerijos sviedinį išminuotojai iki automobilio gabeno atsargiai, po kiekvieno žingsnelio vis stabtelėdami pailsėti. Autorės nuotrauka

Antradienį prie Tauragės tilto rastas karo sprogmuo. Beveik metro ilgio sprogmenį iš vandens ištraukė krantinę tvarkantys „Kvėdarstos“ darbuotojai.

Paplūdimį įrenginėjantys darbininkai antradienį po pietų tvarkė upės vagą. Keturi vyrai prie tilto iš upės traukė akmenis ir dėjo prie betoninių kranto sutvirtinimų.

– Žiūrim, kad vienas žvyru užneštas akmuo kažkoks keistas – pailgas ir tepaluotas. Jį pastatę supratom, kad čia bomba. Tada paridenom ją į krantą, – apie 80 cm ilgio sprogmenį pasakojo prisistatyti nenorėjęs vienas UAB „Kvėdarsta“ darbuotojų.

Apie 13.30 val. vyrams pranešus policijai į krantinę prie tilto sukviesti policijos, gaisrininkų ir greitosios ekipažai, teritorija apie sprogmenį aptverta apsaugine juosta. Apie 17 val. į vietą „pasiimti bombos“ atvykę Juozo Vaitkaus inžinerijos bataliono kariškiai kaip mat įsakė iš vietos pasišalinti aplink slampinėjantiems smalsuoliams ir paprašė policijos išvaikyti žiūrovus „saugiu vieno kilometro atstumu“. Tuo tarpu situaciją stebintis jaunimėlis ant tilto erzino išminuotojus:

– Meskit tą bombeškę į mašiną, ko jūs laukiat.

Kariškiams riktelėjus eiti šalin, nes „ta bombeškė juos su visu tiltu nuneštų“, smalsuoliai kaip mat dingo.

Policijai išvaikius žmones išminuotojai lėtai su sprogmeniu pajudėjo link savo automobilio. Vis šluostydamiesi prakaitą, du vyrai 3 metrų atstumą įveikė per 10 minučių. Pasiekęs automobilį, vienas išminuotojų mostelėjo ateiti. Į prašymą nejudinti „tos baisios bombos“, kol fotografuosiu, kariškiai šyptelėjo:

– Jis be sprogdiklio. Ir viduje sprogmenų taip pat nėra, – kalbėjo vienas prakaitu permirkusių kariškių, vardu Laimonas. – Tai rusiškas 210 mm artilerijos sviedinys.

Kokiomis aplinkybėmis apie 80 kg sveriantis II pasaulinio karo sprogmuo atsidūrė po tiltu, iš Klaipėdos atvykę išminuotojai nesileido spėlioti.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras