Komisariatas atsitveria tylos siena(37)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2011-11-20 13:16
Renaldo Malycho nuotrauka

Renaldo Malycho nuotrauka

Į redakciją užsukęs tauragiškis Bronius Naujokas teigė, kad policininkai seka kiekvieną jo žingsnį ir bando primesti bet kokius nusikaltimus ar įstatymų pažeidimus. Vienas paskutinių kuriozų – atimtas automobilis. Pareigūnai įtaria, kad jis vogtas.

– Policija sustabdė automobilį, nes manė, kad jį vairuoju aš. Tačiau operacijai nepavykus suvaidinta, kad mašina vogta, – istoriją pradeda pasakoti tauragiškis.

Šis įvykis užregistruotas Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) įvykių suvestinėje, kurioje rašoma, kad lapkričio 9 d., apie 11 val., patikrinimui buvo sustabdytas automobilis. Jį vairavo 1987-aisiais gimęs G.F. Įtariama, kad automobilis  vogtas.

B.Naujokas pasakojo, kad ši istorija yra kur kas sudėtingesnė nei nurodyta suvestinėje.

– Tikrasis automobilio „Audi A8“ savininkas yra mano giminaitis Romas Liorančas. Automobilio jis nebuvo užregistravęs Lietuvoje, tad laikė mano tėvų sodybos kieme. Policija, matyt, galvojo, kad mašina yra mano, ir laukė, kol sėsiu prie jos vairo. Taip jau sutapo, kad mašinos savininko draugas Gediminas F. sumanė tą trečiadienį pasinaudoti automobiliu. Jį važiuojant Gedimino gatve, ties „Senukais“, policija ir sustabdė. Iš jo pasakojimo supratau policijos kėslus – automobilio jie laukė specialiai. Mat kai šis buvo sustabdytas neva eiliniam patikrinimui, iš komisariato atvyko kriminalistai ir nuvairavo mašiną į policijos automobilių stovėjimo aikštelę. Jeigu tas vairuotojas nemeluoja, pareigūnai reikalavo, kad jis pasakytų, jog mašina priklauso B.Naujokui, t.y. man. Galiausiai, įsitikinę, kad sustabdytas „Audi A8“ priklauso tikrai ne man, pareigūnai paskelbė dar didesnę naujieną – esą įtariama, kad automobilis yra vogtas, – piktinosi pareigūnų elgesiu B.Naujokas.

Giminaičiui pritaria ir į redakciją atėjęs tikrasis mašinos savininkas R.Liorančas. Vyras pasakoja į policiją atsiimti mašinos ėjęs du kartus, bet abusyk nesėkmingai.

– Nuėjau lapkričio 11-ąją. Man buvo pasakyta: „Tikrinsim, ar nevogta“. Aš jiems  paaiškinau, kad prieš mėnesį tas pats automobilis buvo nuvarytas į valstybės įmonę „Regitra“, kur buvo nuodugniai patikrinta, kad šita „Audi A8“ nėra vogta. Netgi turiu tai įrodančius dokumentus. Tiesa, jų galiojimo terminas jau baigėsi, bet juk mašina nuo to nepasidarė vogta, – pasakoja R.Liorančas.

Vyras kaip įrodymą pateikė jau pasenusią „Regitros“ pažymą ir užsienietišką pirkimo ir pardavimo sutartį. Pastarąją jis teigė nunešęs pareigūnams ir prašęs grąžinti automobilį, bet policininkai tikina, kol tyrimas nebus baigtas, automobilio negrąžins.

Tauragės apskrities VPK atstovės spaudai Simonos Šniaukštaitės lapkričio 15 dieną pasiteiravome, kaip yra iš tikrųjų: ar automobilis buvo patikrintas atsitiktinai, kodėl įtariama, kad jis yra vogtas, kokiomis priemonėmis tikrinama, ar transporto priemonė gali būti pavogta, kiek toks patikrinimas užtrunka? Tačiau atsakymo iš komisariato nesulaukėme. Tradiciškai neatkeliavo ir pranešimas, kad mūsų užklausa gauta. Tik susisiekus su atstove spaudai mobiliuoju telefonu pavyko sužinoti, kad pareigūnai šio įvykio nekomentuos.

– Tyrėjai atsakė, kad bet kokiu atveju, kol vyksta ikiteisminis tyrimas, jokio komentaro šiuo klausimu nebus, – vakar po pietų išpyškino S.Šniaukštaitė.

Skaityti komentarus (37) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras