Padegėjas iš teismo išėjo ašarodamas(2)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2011-03-29 08:49

2011-03-29 

Vidas Petravičius, arba kaip jį pažįsta bendrai – Skūteris, nusikaltimą padarė dar praėjusį rudenį. Tąkart Žygaičiuose, prieš išvykdamas į užsienį, vyras tyčia padegė Vilniuje gyvenančio žmogaus automobilį. Skūteris tikina, kad dėl savo sumanymo ir elgesio gailisi, bet Tauragės rajono apylinkės teismas nusikaltėlio nepasigailėjo ir skyrė realią laisvės atėmimo bausmę.

 

Beveik iki pat bylos nagrinėjimo pabaigos Skūteris teismo salėje jautėsi drąsiai. Mat ši baudžiamoji atsakomybė jam jau šeštoji. Didžioji jų dauguma taikyta Šilalės rajono apylinkės teisme. Nežiūrint sukauptos „patirties“, vyras balandžio 7-ąją minės 28-ąjį savo gimtadienį. Teisme Vidas sakė, esąs nevedęs ir su gyvenimo drauge bei mažamete dukrele šiuo metu yra apsistoję Žygaičiuose.

Kaltinamąjį aktą šioje byloje surašiusi Tauragės rajono apylinkės prokurorė Irina Paulauskienė pranešė, kad 2010 metų spalio 19 dienos vėlų vakarą V.Petravičius į Eugenijai Urbutienei priklausantį automobilį „Audi 80“, kurio valdytojas yra nukentėjusysis Rolandas Auškalnis, įmetė butelį su degiu skysčiu. Dėl to mašina sudegė, o jos savininkas patyrė 7000 litų nuostolį. Už svetimo turto sunaikinimą visuotinai pavojingu būdu (LR BK 187 str. 2 d.) prokurorė teismui siūlė V.Petravičių bausti dvejiems metams nelaisvės, mat šis straipsnis numato laisvės atėmimo bausmę nuo arešto iki penkerių metų.

Išgirdęs siūlomą bausmės terminą Skūteris tik garsiai nusijuokė, o savo kaltę pripažino visiškai. Teismui jis paaiškino, kad mašinos padegimo istorija turi savo priešistorę. Kelios dienos prieš tai vyrai buvo susitikę R.Auškalnio uošvijoje. „Į svečius“ užsukęs Skuteris trenkęs vilniečiui  į veidą ir šis nugriuvęs. Kitą dieną jau pas Skuterį atėjo kaimiečiai ir pakvietė į gatvės muštynės. Išsigandęs nelygios kovos, Skūteris susikvietė draugus, nuvažiavo į sutartą vietą, bet išvydęs gausesnę nei tikėjosi žmonių minią (buvo 20–30) išsigando. Pabėgęs ir pasislėpęs už daugiabučio Skūteris laukęs, kol minia išsisklaidys. Sulaukęs tinkamo momento atėjęs ir padegęs R.Auškalnio automobilį. Paprašytas įvardinti padegimo priemonę, vyras suskubo pasakoti, netoli daugiabučio radęs žoliapjovę, iš jos išpylęs degalus į rankoje turėtą alaus butelį, ten pat prigrūdęs popieriaus, jį uždegęs ir sviedęs į automobilį per galinį jo langą. Kurį laiką Skūteris teigė stebėjęs, kad mašina tikrai įsidegtų. Vėliau, dar tą patį vakarą jis išvyko į Vokietiją.

Nukentėjęs R.Auškalnis papildė savo skriaudiką, kad „į veidą“ jam trenkė ne vien tik V.Petravičius, bet ir dar keli nepažįstamieji. 32-ejų vilnietis be sąmonės ant grindų išgulėjęs keletą minučių. Nukentėjusysis teismą patikino, jog Skūteris dalį padarytos žalos jau atlygino, dar liko grąžinti 4 tūkstančius litų.

Kaip vėliau paaiškėjo, jokių pinigų jam Skūteris nebuvo grąžinęs, o tik žadėjęs tai padaryti. Naivus nuskriaustasis pasitikėjo mušeikos ir padegėjo gražbyliavimu, todėl teisme nutarė ne tik sumeluoti apie esą sumokėtą skriaudos dalį, bet ir prašė teismo neskirti V.Petravičiui laisvės atėmimo bausmės. To paties vėliau maldavo ir kaltinamasis – braukdamas teismo salėje ašarą jis „prisiminė“ auginąs mažametę dukrytę ir žadėjo nuostolius atlyginti.

Tačiau ši dramatiška scena nei teisėjai R.Laurinonienei, nei prokurorei I.Paulauskienei įspūdžio nepadarė. Galbūt dėl to, kad abi teisininkės dirbo Šilalėje ir puikiai pažįsta V.Petravičių iš ankstesnių jo nusižengimų. Pirmąkart jis buvo teisiamas dar 2000-aisiais, kai jam tebuvo 16 metų. Vėliau baudžiamojon atsakomybėn vyras pakliūdavo vidutiniškai kas dveji metai, o administracine tvarka jo nuobaudos net nebuvo įvardintos. Pastarąjį nusikaltimą, priskiriamą apysunkių nusikaltimų kategorijai, jis padarė, kai nebuvo pasibaigęs teistumas už anksčiau įvykdytą nusikaltimą.

Teismas nusprendė V.Petravičių pripažinti kaltu ir nuteisė jį vienerių metų laisvės atėmimo bausme, atliekant ją pataisos namuose. Taip pat iš jo R.Auškalnio naudai teismas priteisė 4 tūkst. Lt patirtai žalai atlyginti. Šis teismo nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas įstatymų numatyta tvarka Klaipėdos apygardos teismui.

Skaityti komentarus (2) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras