Keturi iš dvylikos kontrabandininkų – vienos šeimos nariai(2)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2011-03-14 18:35

Tokią bylą išnagrinėjo ir kovo 2 dieną nuosprendį paskelbė Klaipėdos apygardos teismas. Du kaltinamieji nubausti realiomis laisvės atėmimo bausmėmis, dar dviem bausmių vykdymas atidėtas, kiti nubausti piniginėmis baudomis.

Šių dienų „herojai“ į pasieniečių parengtas pinkles įkliuvo paskutinėmis 2007-ųjų gegužės dienomis. Tąkart Pagėgių rinktinės pareigūnai sulaikė 10 asmenų ir 5 automobilius. Sulaikyta daugiau kaip šimtas tūkstančių pakelių cigarečių. Dalis šio kontrabandinio krovinio buvo paslėpta po žeme – pasieniečiai aptiko kontrabandininkų iškastą bunkerį, kur šie slėpė cigaretes.

Kontrabandininkų grupuotės sulaikymui pasieniečiai rengėsi iš anksto. Pirmiausiai, miške ties Anužių kaimu (Pagėgių sav.) buvo aptiktas po žeme iškastas ir įrengtas bunkeris – per Nemuną pargabentos kontrabandos laikinam slėpimui ir laikymui. Įėjimas į slėptuvę buvo užmaskuotas – ant medinio bunkerio dangčio netgi augo nedidelė eglė. Bunkerio būta tvirto: maždaug 1,80 m aukščio, jo lubos sutvirtintos rąstais.

Pareigūnai pastebėjo, kaip iš šios vietos, netoli stovinčios mašinos, spėriai ėjo dvi moterys (viena jų tada buvo dar nepilnametė). Jų automobilyje laukęs vyras pastebėjo pareigūnus ir ėmė sprukti. Moterys buvo sulaikytos. Sprunkantis vairuotojas ignoravo teisėtus pareigūnų reikalavimus sustoti ir net nepaisė įspėjamųjų šūvių. Todėl pasieniečiai keturis kartus šovė į automobilio ratus, kol galiausiai bėglį pavyko sulaikyti. Nustatyta, kad vairuotojas – 40 metų Pagėgių gyventojas, sulaikytų moterų giminaitis. Netrukus prie bunkerio sulaikyti dar du aplamdyti „Subaru Legacy“ automobiliai ir jų vairuotojai. O bunkerio viduje pasieniečiai aptiko 100 dėžių Rusijoje pagamintų cigarečių „Saint George Lights“. Iš viso tąkart rasta 50 tūkstančių pakelių, paženklintų rusiško pavyzdžio akcizo mokesčio ženklais.

Tęsdami operaciją, ties Stoniškių kaimu pareigūnai stabdė automobilį „Audi 100“. Jo vairuotojas nestojo, o jį stabdęs VSAT pareigūnas iš tarnybinio pistoleto paleido 2 įspėjamuosius šūvius į viršų ir dar 11 – į transporto priemonės ratus. Vairuotojui pavyko pasprukti – kurį laiką važiavęs, jis mašiną paliko kelkraštyje.

Maždaug tuo pat metu pasieniečiai patikrino apleistą namą Pagėgiuose. Jame rasta ir paimta dar 121 dėžė rusiškų cigarečių „Saint George Lights“, iš viso 60 500 pakelių su rusiškomis banderolėmis.

Tačiau pareigūnai turėjo daugiau operatyvinės informacijos ir tyrimą tęsė. Jiems pavyko sučiupti dar vieną lengvąjį automobilį ir penkis asmenis, kurie sieti su minėto kontrabandinių rūkalų krovinio gabenimu ir sandėliavimu.

2007-aisiais skelbta, kad šios operacijos metu sulaikytų rūkalų vertė – daugiau kaip 265 tūkstančiai litų.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad organizuotą gaują nelegaliam verslui subūrė 24 metų pagėgiškis. Jis į nusikalstamą veiką įtraukė ne tik savo pažįstamus, bet ir visus savo šeimos narius – 42 m. motiną, 43 m. tėvą ir nepilnametę savo seserį. Vieni šios grupuotės nariai, organizatoriaus nurodymu, slėpė kontrabandinius rūkalus bunkeryje arba bute, kiti stebėjo aplinką ir apie galimus įtarimus iškart perspėdavo organizatorių telefonu, o dar vienam bičiuliui patikėtas organizatoriui prilygintas vaidmuo – Nemunu iš Rusijos atplukdytas cigaretes savo automobiliu gabenti į sutartas saugojimo vietas. Nepaisant itin kruopštaus  cigarečių gabenimo plano ir vaidmenų tarp dalyvių paskirstymo, Pagėgių kontrabandininkai įkliuvo.

Organizatorius už tai nuteistas 4 metų, jo pagalbininkas – 2,5 metų laisvės atėmimo bausmėmis. Lygtinėmis laisvės atėmimo bausmėmis nuteisti nepilnamečiai nusikaltimo padarymo metu buvę: organizatoriaus sesuo (vienerių metų laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant 2 m.) ir vienas pagalbininkų (10 mėn. laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą irgi atidedant 2 m.). Visiems kitiems kontrabandininkams už šį sunkų nusikaltimą teks sumokėti nuo 80 iki 120 MGL dydžio pinigines baudas (1 MGL lygus 135 Lt).

Skaityti komentarus (2) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras