FNTT vadovas pasitraukė iš tarnybos(5)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2011-03-16 12:46

Virginijus Kulikauskas: „Neketinu ateities sieti su tarnyba“. FOTO: Renaldas Malychas

Nuo kovo 1-osios Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) dirba pagal naują tvarką. Reformuotoje FNTT struktūroje nebeliko Tauragės padalinio. Jam išnykus iš tarnybos pasitraukė vienintelis FNTT viršininkas Tauragėje Virgilijus Kulikauskas.

 

 

Pirmas ir paskutinis

Iki šių metų kovo FNTT Tauragės skyriui vadovavęs V.Kulikauskas vidaus tarnyboje dirbo beveik 22 metus. Iš pradžių jis dirbo Skaudvilės nuovadoje, vėliau jai vadovavo, dar vėliau pareigūnas perėjo dirbti į Mokesčių policiją, kur dirbo Finansų skyriaus inspektoriumi.

– Perėjau visas grandis: nuo žemiausios iki aukščiausios. FNTT dirbau nuo 1998-ųjų, o tarnybos vadovu buvau paskirtas 2003-ųjų birželį. Tad iki šios dienos esu sukaupęs statutiniam pareigūnui reikalingą darbo stažą. Tikrai neketinu ateities sieti su tarnyba, – „Tauragės kurjeriui“ atviravo V.Kulikauskas.

„Tauragės apskrities skyriaus viršininkas iš tarnybos FNTT buvo atleistas vadovaujantis Vidaus tarnybos statuto 53 straipsnio 1 dalies 11 punktu, t. y. pareigūnui nesutikus eiti jam pasiūlytų naujų pareigų, kai po pertvarkos FNTT senosios pareigybės buvo panaikintos“, – informuoja Rūta Andriuškaitė, FNTT atstovė spaudai.

V.Kulikauskas sako, kad savo pasitraukimą iš vidaus tarnybos jis buvo suplanavęs gerokai anksčiau nei prasidėjo FNTT reforma – daugiau nei prieš metus. Reformai baigiantis V.Kulikauskui buvo siūlytos net septynios galimos darbo vietos, pradedant Klaipėda, baigiant Vilniumi. Tačiau savo sprendimo pasitraukti V.Kulikauskas nepakeitė.

– Šiuo metu ilsiuosi ir ateities darbų neplanuoju. Tačiau, akivaizdu, iš pensijos šiais laikais neišgyvensi. Tad kažkur teks dirbti. Bet apie tai nenoriu kalbėti. Juk esu tik paprastas pareigūnas. Nesu nė kiek ne geresnis ar ypatingesnis už kitus pareigūnus. Tokia jau pareigūnų duona: atiduoti tarnybai geriausius savo gyvenimo metus ir tyliai išeiti, – kukliai apie savo nuopelnus vidaus tarnyboje kalba buvęs FNTT Tauragės skyriaus viršininkas V.Kulikauskas.

Tačiau atsisveikindamas pašnekovas vis dėlto pabrėžia iš tarnybos išėjęs su didžiuliu pasitenkinimu ir didžiuodamasis tuo, ką jam pavyko nuveikti. O nuveikta iš tiesų nemažai.

 

Pertvarka baigta

 

R.Andriuškaitė, FNTT atstovė spaudai, informavo, kad FNTT pertvarka iš esmės baigta. Po reformos tarnyboje daugiau nei 50 procentų sumažėjo vadovaujančių pareigybių (vietoje 72 vadovų dirba 35). O vietoje 20 padalinių šalyje liko vos 5: Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio teritorinės valdybos. Centrinį FNTT padalinį sudaro Analizės ir prevencijos, Specialiųjų užduočių bei Administravimo valdybos. Tarnyboje įsteigtas Imuniteto ir kontrolės skyrius, kuris tirs savo darbuotojų tarnybinius nusižengimus.

FNTT vadovo Vitalijaus Gailiaus įsakymu nustatyta, kad Tauragės, Šilalės rajonų ir Pagėgių savivaldybė įeis į Klaipėdos apygardos valdybos veiklos teritoriją.

Skaityti komentarus (5) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras