Civilinė atsakomybė peraugo į baudžiamąją(1)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2011-03-27 12:15

Šiomis dienomis Tauragės rajono apylinkės teismas sulaukė baudžiamosios bylos, kurioje kaltinimai panaudojus paramai skirtus pinigus ne pagal paskirtį reiškiami Skaudvilėje veikiančios įmonės direktoriui. Vyro atsakomybė – dviguba. Prieš teismą jis atsakys ir kaip fizinis, ir kaip juridinis asmuo. Kaltinimus skaudviliškiui pareiškė Darbo birža.

Kol kas teismas dar negali įvardinti, kada konkrečiai bus nagrinėjama ši net 7 tomų byla. Viena aišku – bylą nagrinėti patikėta teisėjui Egidijui Mockaičiui.

– Vien tik kaltinamasis aktas byloje užima 15 lapų. Tad darbas laukia išties nelengvas. Tokiai bylai nagrinėti reikia deramai pasirengti, skirti keletą teismo posėdžių, - apie ateities darbus kalbėjo teisėjas.

UAB „Ginma“ Skaudvilėje verčiasi statybos ir remonto darbais bei paslaugomis, plastikinių langų ir žaliuzių prekyba bei montavimu. Skirtingai rašoma nei respublikinėje spaudoje pasirodžiusiose publikacijose, Tauragėje kaltinimai reiškiami ne banko atstovų, bet Darbo biržos. Pastaroji civiliniame ieškinyje iš kaltinamojo siekia prisiteisti 9290 Lt. Nors atsakomybė kaltinamajam gresia pagal Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso 206 straipsnį (kredito, paskolos ar tikslinės paramos panaudojimas ne pagal paskirtį ar nustatytą tvarką), skaudviliškis kaltinamas neteisingai panaudojęs Darbo biržos skirtas lėšas naujoms darbo vietoms steigti. Teisėjas E.Mockaitis prisimena, kad tas pats žmogus ir jo vadovaujama įmonė Darbo biržos buvo traukiama civilinėn atsakomybėn. Tačiau vėliau Darbo birža ieškinį atsiėmė, o dabar byla grįžo su kur kas rimtesniais kaltinimais.

Skaityti komentarus (1) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras