Tyčia neapmokėtos sąskaitos pasiekė teismus(7)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2011-06-17 15:08
Renaldo Malycho nuotrauka

Renaldo Malycho nuotrauka

Tauragiškių šeima nutarė pasiginčyti su UAB „Tauragės vandenys“. Vartotojai įsitikinę, kad bendrovė sukčiauja – galimai siekia, kad būtų apmokėtas vandens nutekėjimas. Vandentiekininkai aiškina, kad besiskundžiantieji nemoka skaičiuoti. Galiausiai į konfliktą įsikišusi teisėtvarka priėmė sprendimą bendrovės naudai. Tačiau vartotojai nepasiduoda – skundžia Tauragės rajono apylinkės teismo sprendimą aukštesnei instancijai.

Aktyvesnė gynėja – žmona

Nors oficialus vandentiekio abonentas (nuosavame gyvenamajame name) yra registruotas vyro Antano Žilio vardu, šeimos interesus ėmėsi ginti jo žmona Irena. Moteris tikina, kad ir mokesčius mokanti visada ji – vyras į mokesčių mokėjimo procesą nesikiša.

 – Esu šioje srityje nuosekli ir tvarkinga. Jau nuo seno į dokumentų segtuvą kas mėnesį segu visus mokesčių kvitus. Todėl netrukau pastebėti, kad UAB „Tauragės vandenys“ prieš porą metų ir dabar vienąkart per metus ima ir supainioja skaitiklių rodmenis. Taigi vartotojas už tą patį vandenį moka du mėnesius iš eilės. Pirmaisiais metais, prisipažįstu, nutylėjau, niekur nesikreipiau, sumokėjau, nors supratau, kad tai neteisinga. Bet šiemet nemaloni istorija ir vėl pasikartojo. Nutariau nebetylėti. Ir va kas iš to išėjo – atsidūrėme su vyru teisme, – pasakojo į „Tauragės kurjerio“ redakciją užsukusi pusamžė moteris.

Vandens šeima išeikvoja gana nemažai – po 10 kubinių metrų per mėnesį. Vanduo, dėl kurio ginčijamasi, nutekėjo bemaž prieš metus. Moteris įrodinėja, kad 2010 m. ji du kartus mokėjo po 76,45 Lt pagal tuos pačius skaitiklių rodmenis nuo 510 iki 520 kub.m (birželį–liepą ir liepą–rugpjūtį). Ji stebisi, kad per metus niekas „Tauragės vandenyse“ jai taip ir nesugebėjo įrodyti, kad ji klysta ir kad pinigų iš jos šeimos neprašoma dvigubai. Todėl visą šį laikotarpį, pasakoja Irena, šeima mokėjo už vandenį kiekvieną mėnesį reguliariai, bet to menamo įsiskolinimo tyčia nedengė. Tikėdama savo teisumu, moteris į teismą žengė pakelta galva. Deja, teismo salėje, pasak interesantės, jai nebuvo leista kalbėti. Mat Irena nėra oficialus UAB „Tauragės vandenys“ abonentas, juo yra jos vyras, kuris apie mokesčius neišmano ir situacijoje orientuojasi prasčiau nei ji. Būtent dėl to, neabejoja pašnekovė, teisme šeima nesugebėjo apginti savo interesų. O jie, Irenos teigimu, pagrįsti ir teisingi.

Į priminimus nereagavo

UAB „Tauragės vandenys“ nesulaukdami apmokėjimo už vandenį bei nuotekas, ėmė siųsti vartotojui priminimus apie įsiskolinimą bei augančius delspinigius. Tačiau nei į žodinius raginimus, nei į raštiškus pranešimus Žilių šeima nereagavo. Šitokiu protestu, teigia Irena, jie tikėjosi ne teisminių procesų, bet teisybės – siekė įrodyti, kad nėra skolingi. Protestą įrodo ir nuolat liekanti neapmokėta sąskaitos dalis – ta pati 76,45 Lt suma. Tokius dokumentus Tauragės rajono apylinkės teismui pristatė ir vandens tiekėjai.

Teisme – kitoks ieškinys

Tauragės teismas „Tauragės vandenims“ iš vartotojo priteisė 149,87 Lt skolos, 2,01 Lt delspinigių ir 27 Lt bylinėjimosi išlaidų. Su tokiu teismo sprendimu Žiliai nesutiko ir teismui pateikė savo argumentus, kad be jokių raginimų visada laiku sumoka mokesčius, skolų neturi, ir pagrindė savo tiesą mokėjimų pranešimais. Tada „Tauragės vandenys“ atsiliepė į šiuos prieštaravimus bei nurodė, kad vartotojų įsiskolinimas atsirado tik 2010 m. lapkričio mėnesį. Esą iki tol Žiliai laiku atsiskaitinėjo už paslaugas. Įsiskolinimai atsiradę po to, kai vartotojų namuose buvo pakeistas vandens skaitiklis. Pagal jo pakeitimo aktą UAB „Tauragės vandenys“ darbuotojai suskaičiavo, kad šito namo vartotojai liko bendrovei skolingi už 19 kub.m vandens bei nuotekų, t.y. 142,22 Lt. Dar bendrovė teismui įrodė, kad nuo spalio iki balandžio vartotojui buvo suteikta paslaugų už 448,02 Lt, o vartotojas atsiskaitė tik už lapkričio-balandžio mėnesius, neapmokėta likusi spalio mėnesio sąskaita – 73,42 Lt. Nuo šitos sumos priskaičiuoti ir delspinigiai (2,01 Lt).

Vartotoja – neteisi

UAB „Tauragės vandenys“ direktorius R.Veisas „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad po šitiek bandymų vartotojams išaiškinti jų skolos susidarymo pagrindą vargu ar pavyks teisybę rasti laikraščio puslapiuose.

– I.Žilienė yra neteisi. Bandžiau ne kartą pats asmeniškai ją tuo įtikinti, aiškinau, argumentavau dokumentais – nepavyko. Tada beliko kreiptis į teismą. Teismas išsiaiškino situaciją ir priėmė sprendimą. O vartotoja ir vėl nepatenkinta. Betgi laikraštis jai nepadės nei teisybės rasti, nei padėties palengvins, nei dokumentacijos išaiškins. Moteriai atrodo, kad skaitiklių rodmenys dubliuojasi. Tačiau taip nėra, ir mes nieko negalime padaryti. Tegul skundžia teismo sprendimą, manau, kad šioje situacijoje vis tik teisūs esame mes, – kalbėjo R.Veisas.

Tikisi sėkmės

Šią savaitę kalbinta I.Žilienė patikino, kad savo sumanymo neatsisakė – apskundė Tauragės rajono apylinkės teismo sprendimą Klaipėdos apygardos teismui.

 – Kreipiausi į advokatą, kuris, peržiūrėjęs medžiagą, įsitikino mano teisumu ir parengė dokumentus aukštesnės instancijos teismui. Tikiuosi, kad Klaipėdoje man pavyks įrodyti savo teisybę. Juk negali taip būti, kad kiekvienąkart prieš keičiant skaitiklius „dingtų“ 10 kubų vandens, – savaitės pradžioje sakė I.Žilienė.

Moteris tikino, kad laimėti šį teismą jai yra svarbu dar ir todėl, kad apsigintų nuo galimų vandens „dingimų“ ateityje.

Skaityti komentarus (7) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras