Iš moteriškių sukčius išviliojo santaupas(5)

„Tauragės kurjerio“ inform. | info@kurjeris.lt

2011-06-28 09:14
Birutės Slavinskienės nuotrauka

Išgirdę melagingą pranešimą, neretai žmonės net nebando aiškintis ar su kuo nors pasitarti ir nusikaltėliams atiduoda nemažas pinigų santaupas. Birutės Slavinskienės nuotrauka

Birželio 22-ąją Tauragėje vėl apgautos dvi moterys, asmuo, prisistatęs policijos pareigūnu, iš vienos išviliojo 1 000 litų, iš kitos – 1 600 litų. Padarytus nusikaltimus skiria tik viena valanda laiko.

Iš A.K., gimusios 1929 metais, gyvenančios J.Tumo-Vaižganto gatvėje, policininku prisistatęs vyriškis 15 valandą apgaulės būdu išviliojo 1 000 litų. O 16 valandą irgi policininku prisistatęs vyriškis iš N.D., gimusios 1940 metais, gyvenančios Sodų gatvėje, išviliojo 1 600 litų.

Padarytus nusikaltimus skiria tik valanda, nusikaltimo braižas tas pats. Įtariama, kad veikė tas pats asmuo. Abiem moterims skambino vyriškis, jis prisistatė policininku, abiem moterims sakė tą patį – kad sūnus pastūmė mergaitę, kuri susižalojo, esą reikia duoti pinigų, kad nebūtų pradėtas ikiteisminis tyrimas. Iš vienos moters prašė 8 000 litų, iš kitos – net 14 000 litų. Bet abi moterys sakė tiek pinigų neturinčios, todėl „policininkas“ nusileido ir iš vienos paėmė 1 000, iš kitos – 1 600 litų.

Tokių melagingų telefono skambučių žmonės neretai sulaukia ir iš įkalinimo vietų. Sėdintieji už grotų puikiai sugeba pelnytis iš lengvatikių žmonių apgaudinėjimo, kad įvyko nelaimė ar padarytas nusikaltimas ir reikia pinigų artimajam „išpirkti“ iš policijos.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai Simona Šniaukštaitė „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad šie nusikaltimai daromi tarsi bangomis. Buvo kiek apstoję, o dabar vėl pasipylė.

– Lieka mįslė, kodėl žmonės patiki tokiais apgavikais, kodėl tiki, kad galima „išsipirkti“. Net tokia nesąmone, kad patys policininkai esą prašo pinigų. Išgirdę melagingą pranešimą, nebando aiškintis ar su kuo nors pasitarti, nusikaltėliams atiduoda nemažas pinigų sumas. Tik vėliau atsipeikėja buvę apgauti. Apie apgavikus nuolat rašo laikraščiai, komisariatas yra išleidęs lankstinukų šia tema, tačiau niekas nepadeda, – samprotavo policijos atstovė.

Gali būti, kad tokiems nusikaltėliams kas nors talkina. Ko gero, aukas jie pasirenka ne aklai, pasistengia apie jas surinkti reikalingų žinių, nes kitaip apgavikų nelydėtų sėkmė. Nors ir nėra  statistikos, kiek žmonių, sulaukusių apgavikų skambučių, jais nepatikėjo, bet atsiranda ir vienas kitas, kuris tokiems apgavikams paspendžia spąstus.

Skaityti komentarus (5) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras