Dievu „tapęs“ nuteistasis grasino teisėjams(0)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2011-06-20 06:50
Renaldo Malycho nuotrauka

Renaldo Malycho nuotrauka

Trečiadienį Tauragės rajono apylinkės teisme nagrinėta išskirtinė byla – buvo teisiamas ilgą laisvės atėmimo bausmę atliekantis asmuo, grasinęs nužudyti Kauno apygardos teismo tris teisėjus ir prokurorę, kurie atmetė jo kasacinį skundą. Dvidešimt septynerių metų Edgaras Savickas, teistas septyniolika kartų, praėjusių metų lapkritį Kauno apygardos teismo pirmininkui siųstame laiške rašė esąs Dievas ir nusprendęs, kiek liko gyventi trims teisėjams ir prokurorei.

Iš Kauno apygardos Tauragės teismui perduotą baudžiamąją bylą nagrinėjo teismo pirmininkė Rūta Laurinonienė, dalyvavo prokuroras Gintautas Tranelis, teisiamojo advokatė Stasė Jorudienė. Į teismo posėdį neatvyko nei keturi nukentėjusieji, nei liudytojai. Jie paprašė teismo vadovautis jų anksčiau pateiktais parodymais.

Dviejų policininkų į teismą iš įkalinimo vietos pristatytas buvęs Kėdainių rajono gyventojas E.Savickas per visą posėdį buvo su antrankiais, tylus kaip avinėlis., iš pirmo žvilgsnio nepasakytum, kad toks žmogus galėjo grasinti žiauriai susidoroti su teisėjais ir prokurore. –  „nužudyti savo rankomis, paskersti kaip kiaulę“.

Nuo pat bylos nagrinėjimo pradžios atrodė, kad jos baigtis niekam nekelia abejonių, ne tik proceso dalyviams, bet ir pačiam teisiamajam, nes nusikaltimas akivaizdus – byloje buvo grasinantis nužudyti laiškas, atlikta jo grafologinė ekspertizė, teisiamasis pripažino savo kaltę. O gal jam buvo tas pats, ar teismas dar nors kiek pridės laiko sėdėti už grotų, mat aštuonioliktą kartą teisiamas jaunas vyras jau yra nuteistas devynerių metų laisvės atėmimu. Priešpaskutinį kartą jis buvo teisiamas šių metų balandį Jonavoje. Dažniausi jo nusikaltimai – vagystės. Teistas keleto šalies teismų.

Praėjusių metų Varėnos teismo nuosprendį E.Savickas skundė Kauno apygardos teismui. Trijų teisėjų kolegija tik iš dalies patenkino jo skundą – atmetė vieną civilinį ieškinį, kitą sumažino, o septynerių metų laisvės atėmimo bausmę paliko. E.Savickas įširdo, kad teisėjų kolegija jam nesumažino bausmės, parašė grasinantį, įžeidžiantį laišką Kauno apygardos teisėjų kolegijos, kuri nagrinėjo jo apeliacinį skundą, nariams, jame buvo grasinimų bei įžeidimų ir prokurorei. Laiško teiginiai šiurpūs: „pranešu Jums, kad gyvenate tol, kol esu uždarytas..., pažadu, kad išėjęs į laisvę jus visus išžudysiu..., prisiekiu, kad išvardinti asmenys bus nužudyti mano rankomis..., jūs save laikote dievais, o aš būsiu dievas...“ Laiške grasinimai pakartoti keletą kartų, vis kitaip juos moduliuojant.Grasinimai atrodė labai realūs, – parašyti raštu, atsiųsti teisėjams, autorius – žinomas, be to, tuomet vienas Kauno apygardos teismo teisėjas jau buvo nužudytas – Jonas Furmanavičius Kaune nušautas dienos metu.

Teisiamasis E.Savickas aiškino, kad grasinantį laišką parašęs labai susinervinęs, kad, jo nuomone, už smulkmenas Varėnos teismas jam skyrė septynerius metus nelaisvės, o Kauno apygardos teismas bausmės nesumažino, todėl ir parašė grasinantį laišką. Keršyti teisėjams ir prokurorei nesiruošė, be to, neturėtų galimybės įvykdyti grasinimų, nes dar ilgai reikės sėdėti.

– Žudyti jų neketinau, tik norėjau pagąsdinti. Dėl to labai gailiuosi, noriu jų visų atsiprašyti, – teisme kalbėjo E.Savickas.

Prokuroras G.Tranelis E.Savickui siūlė skirti subendrintą pusantrų metų laisvės atėmimo bausmę, o kartu su jau anksčiau paskirta jis turėtų atlikti dešimties metų laisvės atėmimo bausmę.

Mažai ką gero apie teisiamąjį galėjo pasakyti ir jo gynėja, tik kad jis prisipažįsta ir gailisi.

Pats teisiamasis prašė skirti mažesnę bausmę, aiškino, kad nors daug kartų yra teistas, bet nė karto neteistas už smurtinius nusikaltimus. Teismas nuosprendį E.Savickui skelbs šiandien.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras