Dėl vieno konflikto mokykloje – teisme trys bylos(11)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2011-06-24 15:25
Renaldo Malycho nuotrauka

M.Mažvydo mokykloje kilęs konfliktas persikėlė į teismo salę. Renaldo Malycho nuotrauka

Kovą Martyno Mažvydo pagrindinėje mokykloje per pamoką tarp kūno kultūros mokytojo ir aštuntos klasės moksleivio kilo konfliktas, kuris pagimdė tris bylas – Tauragės rajono apylinkės teismas turi nagrinėti mokytojo ieškinį mokyklai dėl nuobaudos panaikinimo, moksleivio  mamos ieškinį dėl neturtinės žalos atlyginimo iš mokytojo priteisimo ir mokytojo ieškinį moksleivio mamai dėl neturtinės žalos atlyginimo.

Praėjusį ketvirtadienį Tauragės rajono apylinkės teisme įvyko parengiamasis posėdis civilinėje byloje, kurioje Martyno Mažvydo pagrindinės mokyklos kūno kultūros mokytojas A.Šimkūnas prašo panaikinti jam mokyklos direktoriaus skirtą nuobaudą – papeikimą už nederamą reakciją į konfliktą, kuris per pamoką kilo tarp jo ir aštuntoko. Konflikto priežastis –  mokinys spyrė kamuolį, kuris atsitrenkęs į sieną prašvilpė pro mokytoją.

Mokyklos administracija, išnagrinėjusi moksleivio motinos skundą, esą pedagogas mokinį auklėjo ne vien tik žodžiais, stvėręs už rankų pastūmė, vaikas galva stuktelėjo į sieną, tempiant jam buvo suplėšytas megztinis, mokytojas užsimojęs kumščiu grasino paaugliui. Mokytojui A.Šimkūnui buvo skirta nuobauda – papeikimas. Nukentėjusio berniuko mama kreipėsi į teismą su ieškiniu dėl neturtinės žalos atlyginimo, ieškinys – 10 tūkstančių litų.

Mokytojas A.Šimkūnas prašo teismo jam skirtą nuobaudą panaikinti kaip nepagrįstą. Teismui jis pateikė priešieškinį nukentėjusio moksleivio mamai – prašo kad jam neturtinei žalai atlyginti būtų priteista 15 tūkstančių litų, būtų priteistos išlaidos advokatui samdyti. Mokytojas pozicija: moksleivis tyčia jam spyrė kamuolį į veidą, siekė sužaloti, buvo jį sugriebęs abiem rankom, sudavė  per ranką.

„Tauragės kurjerio“ pakalbintas Martyno Mažvydo pagrindinės mokyklos direktorius Vidas Misiūnas sakė, kad per parengiamąjį posėdį teisme abi pusės – ieškovas A.Šimkūnas ir atsakovas  mokykla - laikėsi savo pozicijų: mokytojas nori, kad nuobauda būtų panaikinta, o mokyklos vadovas teigė, kad nuobauda pagrįsta.

-Manau, kad už konfliktą su aštuntoku kūno kultūros mokytojui Aidui Šimkūnui nuobauda buvo paskirta pagrįstai. Jis dėl nuobaudos panaikinimo kreipėsi į mokyklos Darbo ginčų komisiją, gavo neigiamą atsakymą. Dabar šį klausimą spręs teismas. Kol byla neišnagrinėta, galiu pasakyti tik tiek, - sakė V.Misiūnas.

Kūno kultūros mokytojas A.Šimkūnas „Tauragės kujreriui“ sakė, kad įvykio objektyviai neištyrus jam buvusi skirta nuobauda, todėl kreipėsi į teismą dėl nuobaudos panaikinimo.

- Nesijaučiu kaltas, nes aš nesikeikiau, nesmurtavau. Bet visko neištyrus, neįvertinus mokinio veiksmų mano atžvilgiu, man skirta nuobauda. Tikiuosi, kad teismas man bus palankus, - reiškė įsitikinimą A.Šimkūnas.

Ši byla teisme bus nagrinėjama rugsėjo 5 dieną.

Skaityti komentarus (11) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras