Už greiderio vairo – su 3,78 promilės(10)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2011-04-22 12:51

Girto vairuotojo vairuojamas greideris „neišsiteko“ kelyje ir „kepštelėjo“ visureigį.

Vakar, per patį pietų piką, prie tauragiškių pamėgtos valgyklos „Viva VIP“ Vytauto gatvėje įvyko mažytė techninė autoavarija – kelkraštyje bandęs įsitaisyti greideris kliudė ten pat stovėjusį prabangų visureigį „Nissan“. Po šio įvykio ir paaiškėjo, kad prie greiderio vairo sėdi girtut girtutėlis UAB „Dunokai“ darbuotojas. Netrukus policininkai vyrui nustatė sunkų girtumą – kelių erelis į alkotesterį pūstelėjo 3,78 promilės.

 

 

Kaip ir ko atvažiavo greideriuotojas į Vytauto gatvę, neaišku. Jo darbdavio, UAB „Dunokai“ direktoriaus Alvydo Lapinio teigimu, šis darbininkas turėjo darbuotis už didžiojo turgaus esančių gyvenamųjų namų kvartale, dar šiek tiek darbo turėjo Stoties g. 45-ojo namo kieme.

– Svarbiausia, kad ryte pats dalyvavau, kai šis vyras pradėjo darbą – jis tikrai buvo blaivus. Mat mūsų įmonėje yra sudaryta ir visų pasirašyta kolektyvinė sutartis – kai darbininkas kelia įtarimų, jog gali būti neblaivus, tikriname jo blaivumą (girtumą) alkotesteriu. Jeigu įtariamasis įpučia bent 0,4 promilės, nedelsdami jį atleidžiame iš darbo. Tad apie šiandien įkliuvusio darbininko pasigailėjimą negali būti nė kalbos. Jis bus atleistas be jokių kalbų, – kategoriškai kalbėjo greideriuotojo darbdavys.

1960-aisiais gimęs Tauragėje gyvenantis Albinas toje pačioje darbovietėje išdirbo apie 10 metų. Kodėl vyras surizikavo sunkmečiu taip naiviai netekti darbo, belieka tik spėlioti. Kalbama, kad vyrą kamavo šeimos problemos – jis neturėjo nuolatinės gyvenimo draugės. Darbininko kolegos pasakoja, kad rytais į darbą vyras ateidavo liūdnas, be nuotaikos, prislėgtas. Tačiau, ar išėjimas iš darbo tokiomis aplinkybės palengvins jo dalią?

– Vidutinis mūsų darbininkų uždarbis yra 1 420 litų, į rankas darbininkai gauna maždaug 1 100 Lt, o svarbiausia, kad mūsų įmonėje algos niekada nevėluoja. Manau, šis žmogus pats sau pasiblogino gyvenimą, – kalbėjo A.Lapinis.

Jis prisimena, kad išgerti mėgstančių darbininkų jo vadovaujamoje įmonėje pasitaikydavo prieš 3–4 metus, kai darbininkų tekdavę ieškoti darbo biržoje. Iš ten atsiųstieji neištempdavę ilgiau mėnesio – vos gavę atlyginimą, darbe jie daugiau nebepasirodydavo. O paskutiniais metais, anot direktoriaus, tokių atvejų nebefiksuojama. Tad jį ir nustebino, ir suglumino darbe girtas nutvertas darbininkas.

– Tokiu savo elgesiu jis pažemino ne tik savo vardą, bet daro gėdą ir visai mūsų įmonei. Todėl, kai šis vyras ieškosis darbo kitoje įmonėje, būtinai pranešiu apie pastarąjį įvykį ir būsimiems jo darbdaviams, – tvirtai apsisprendęs kalbėjo UAB „Dunokai“ vadovas.

Skaityti komentarus (10) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras