Policijai apie įvykį bus galima pranešti SMS žinute(10)

2011-04-26 11:28

Dar šiais metais pranešimą policijai bus galima teikti internetu ir SMS žinute – taip pranešė trečiadienį Tauragės apskrities Vyriausiajame policijos komisariate viešintys Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos atstovai informacinio seminaro „Viešosios policijos paslaugos „Pranešimų policijai teikimas“ perkėlimas į elektroninę erdvę“ metu. Anot pareigūnų, tikimasi, kad po ketverių metų 70 proc. visų policijai teikiamų pranešimų bus gaunami internetu, prisijungus prie šiuo metu baigiamos kurti sistemos „e policija“.

Kol kas, norint policijai pateikti pranešimą, pareiškimą ar skundą, reikia atvykti į policijos įstaigą arba atsiųsti paštu. Prisijungę prie naujosios sistemos žmonės tai galės atlikti namie, tačiau tam bus būtina save autorizuoti (įrodyti tapatybę). Tai bus galima atlikti naudojantis elektroninės bankininkystės paslaugomis, nes ten saugomi duomenys apie asmenį, arba naudojantis specialia asmens tapatybės kortele (ATK). Kortelės išdavimas kainuoja 30 litų. Ši kortelė nuo įprastos ATK skiriasi tuo, kad ja galima save identifikuoti elektroninėje erdvėje, pasirašyti elektroninį dokumentą elektroniniu parašu, tačiau tam būtina turėti specialų kortelių skaitytuvą.

– Nauda ta, kad žmogus, teikdamas pranešimus internetu, taupys ir savo, ir policininkų laiką, be to, elektroninėje erdvėje turės galimybę stebėti tyrimo eigą, matys, kokių priemonių imtasi siekiant išaiškinti nusikaltimą ar teisės pažeidimą, apie kurį buvo pranešta, ir kokie yra priimti galutiniai sprendimai. Taip bus užtikrintas ir policijos veiklos skaidrumas, – kalbėjo Audrius Čiupala, Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Viešosios policijos valdybos Licencijavimo skyriaus vyriausiasis specialistas.

Norintiesiems likti anonimiškais bus skirtas naujas policijos telefono numeris 8 614  34 567, kuriuo apie įvykį bus galima pranešti SMS žinute ir daugiaformačiu (MMS) pranešimu. Juos visą parą priiminės ir registruos budėtojas. Naujasis telefono numeris bus skirtas ne skubiajai pagalbai gauti –  norint pranešti apie įvykį, kuriame reikia skubios policijos pareigūnų pagalbos, reikės skambinti, kaip iki šiol, trumpuoju numeriu 112.

Naująją sistemą „e policija“ išmėginti gyventojai galės nuo šių metų lapkričio 1 dienos.

Skaityti komentarus (10) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras