Banditų šturmas sukėlė ant kojų pareigūnus(17)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2011-04-10 15:35

Trečiadienio rytą namas buvo užpultas kaukėtų plėšikų. FOTO: Žydrūnė Jankauskienė

Trečiadienio rytą savo namuose Tauragėje įžūliai užpulta ir apiplėšta 33-ejų tauragiškė. Kaukėti asmenys moterį užklupo vos spėjusią automobiliu įriedėti į nuosavo namo kiemą. Tauragės policija praneša, kad plėšikai tik įsibrovė į svetimą namą. Įvykį tiriantys pareigūnai tvirtina, kad šiuo metu yra tiriamos visos įmanomos apiplėšimo versijos.

 

 

Skirtingos versijos

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato duomenimis, balandžio 6-ąją, apie 8 valandą, 3–4 kaukėti jaunuoliai įsibrovė į Kranto gatvės gyventojo V.K. namus. Grasindami daiktu, panašiu į ginklą, įsibrovėliai reikalavo pinigų. „Iš namo jaunuoliai pagrobė 2 kompiuterius, mobiliojo ryšio telefoną, aukso dirbinius, 400 eurų. Padaryta žala nustatinėjama“, – praneša Tauragės policininkai.

Policijos departamentas išplatino kiek kitokią tų pačių įvykių versiją. Kaip rašoma pranešime, 1978-aisiais gimusi moteris buvo užpulta tuo metu, kai į savo namo kiemą įvažiavo automobiliu. Jauną moterį užpuolę 3–4 kaukėti asmenys, grasindami daiktu, panašiu į ginklą, nusitempė savo auką į namo vidų. Ten užpuolikai moterį surišo lipnia juosta ir reikalavo 50 000 eurų. Tačiau moteriai pavyko užpuolikus įtikinti, kad namuose ji šitiek pinigų neturi. Tada įsibrovėliai pagrobė du namuose buvusius kompiuterius, mobiliojo ryšio telefoną, auksinius dirbinius ir 400 eurų. Susigrobę šeimininkės turtą, vagys pasišalino. Materialinis nuostolis nustatinėjamas.

 

Vyksta ikiteisminis tyrimas

 

Vakar kalbintas Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų tyrimo skyriaus viršininkas Žanas Kiselevičius jokių papildomų šių įvykių detalių neatskleidė.

– Vyksta ikiteisminis tyrimas. Per 10 valandų nuo įvykio dar nieko negalime atskleisti. Galiu pasakyti tik tiek, kad yra keliamos ir tiriamos įvairios šio apiplėšimo versijos. Kol kas neturime įtariamųjų, galėjusių įvykdyti šį sunkų nusikaltimą. Tačiau labai aktyviai dirbame, kad šio sunkaus nusikaltimo aplinkybės būtų kuo greičiau nustatytos, - komentavo ikiteisminio tyrimo eigą pareigūnas.

 

Sunkus nusikaltimas

 

Tauragės rajono apylinkės prokuroras Nomedas Metrikis, kuruojantis ikiteisminį tyrimą, „Tauragės kurjeriui“ pasakė, kad šis nusikaltimas priskirtinas sunkių nusikaltimų kategorijai.

– Kadangi tai apiplėšimas panaudojus šaunamąjį ginklą ir įsibrovus į patalpą, laikoma, jog tai sunkus nusikaltimas, ir už tai jo vykdytojams, atsižvelgiant į kitas aplinkybes, gali būti skiriama laisvės atėmimo bausmė nuo 2 iki 10 metų. Pastarasis ikiteisminis tyrimas pradėtas pagal Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso 180 straipsnio 3 dalį. Ikiteisminį tyrimą atliekantys pareigūnai, kiek žinau, kelia pačias įvairiausias plėšimo versijas ir jas tikrina. Viena aišku, nusikaltėliai šitam savo žingsniui rengėsi ir jį planavo iš anksto: įsigijo kaukes, žinojo, kada moteris grįžta ir išvažiuoja, – vardija prokuroras.

 

Daug apsaugos

 

Šiuos prokuroro žodžius patvirtina ir tai, kad plėšikai turėjo žinoti, jog šiuo metu šeimininko nėra namuose. Tai, kad namų savininkas šiuo metu vieši Prancūzijoje, patvirtino ir nusikaltimą tiriantys pareigūnai. Akivaizdu, vagys turėjo žinoti apie namuose sumontuotą šiuolaikišką apsaugos sistemą. Ar ką nors užfiksavo vaizdo kameros, redakcijai sužinoti nepavyko. Vakar dieną pasibeldus į šiuos namus durų niekas neatidarė.

Skaityti komentarus (17) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras