Pareigūnai vos neprisivirė košės(13)

Gintaras GRAŽINSKAS | gintaras@kurjeris.lt

2010-02-20 11:57

Petras Andrijaitis sako, kad policininkai jį kaltino įrodymų sunaikinimu ar paslėpimu, tačiau po kelių dienų naminės degtinės gaminimo įrangos detalės netikėtai atsirado.

Naminės degtinės fabrikėlį Tauragėje aptikusiems pareigūnams istorija vos nesibaigė nemalonumais. Po kelių dienų tauragiškio Petro Andrijaičio sodyboje pradėjus ieškoti daiktinių įrodymų, paaiškėjo, kad šie dingo.

 

 

Užtiko darant nusikaltimą

Šiuo metu ikiteisminį tyrimą atliekantys pareigūnai jau gali ramiau atsikvėpti, kadangi naminės degtinės gaminimo įrangos detalės kaip paslaptingai buvo dingusios, taip netikėtai ir atsirado.

Vasario 8 dieną Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai tauragiškio Petro Andrijaičio sodyboje ieškodami pavogto motorinio pjūklo aptiko naminės degtinės gaminimo įrangą. Aparatūra buvo ne tik paruošta, bet jau ir naudojama – pareigūnai užgriuvo tuo metu, kai vyko pats gamybos procesas. Naminės degtinės varyklos savininkui neliko nieko kito kaip prisipažinti, jog užsiima nelegalia veikla. Pareigūnai ilgai negaišo ir nelegalios įrangos savininką sulaikė dviem paroms.

 

Pradingo įranga

 

– Nežinau, ką jie čia darė, tačiau buvo kone iki išnaktų. Mane išsivežė į areštinę, o patys po mano sodybą šmirinėjo ten, kur norėjo. Žmona nė nedrįso į lauką kišti nosies, kai kiemas ir visi pastatai buvo pilni policininkų, – „Tauragės kurjeriui“ pasakojo P.Andrijaitis.

Po kelių apklausų ir krūvos dokumentų pildymo, praėjus dviem paroms, P.Andrijaitis buvo išleistas iš areštinės. Kartu su paleistuoju į jo sodybą išvažiavo ir keli pareigūnai, kurie turėjo į policijos komisariatą parvežti sodyboje likusias naminės degtinės gaminimo įrangos detales. Tai paprastai yra ikiteisminio tyrimo daiktiniai įrodymai, būtini kiekvienai bylai. Tačiau P.Andrijaičio sodyboje pareigūnų laukė netikėtumas – ten paliktos įrangos detalių ūkiniame pastate nebuvo nė kvapo.

 

Kaltino įrodymų sunaikinimu

 

– Pareigūnai ėmė manęs klausinėti, kur dingo įranga, kaltinti, kad aš ją paslėpiau ar sunaikinau. Bet kaip aš tai galėjau padaryti, jei tuo metu sėdėjau areštinėje? Be to, patys policininkai tą dieną, kai mane sulaikė, šmirinėjo ten, kur norėjo, nors manęs jau nebebuvo namuose, – „Tauragės kurjeriui“ pasakojo P.Andrijaitis.

Tačiau po kelių dienų pareigūnai nurimo ir naminukės gamintojui dėl dingusių įrodymų nieko nebesakė.

– Gal patys surado, kur dingo įranga. Juk tą dieną, kai atvažiavo, jų čia buvo pilnas kiemas. Galėjo ir patys tarpusavyje neišsiaiškinti, kas pasiėmė ir kur ją padėjo, – svarstė P.Andrijaitis.

 

Policininkai žurnalistams nepasiekiami

 

Apie įrangos dingimo ir atsiradimo istoriją Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai spaudai nepasakojo nieko. Vygandas Mylimas, komisariato viršininko pavaduotojas, tvirtino, kad tai ne jo sritis. Apie daiktinius įrodymus, pasak V.Mylimo, daugiau turėtų žinoti Eugenijus Motiekaitis, kitas komisariato viršininko pavaduotojas. E.Motiekaitis pasiteisino, kad jis tuo metu sirgo, o apie nemalonią istoriją informacijos galbūt turi Marius Draudvila, dar kitas viršininko pavaduotojas. M.Draudvila skambinant jam mobiliuoju telefonu neatsiliepė. Taip pat neatsiliepė ir paskambinus į jo darbo kabinetą. Remigijus Rudminas, Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas, į žurnalisto skambučius vakar taip pat neatsiliepė.

Skaityti komentarus (13) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras