Gretimo rajono policininkai į darbą žiūri visiškai kitaip(8)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2010-10-31 07:47

Į Šilalės rajoną Mokesčių inspekcijos bei Darbo inspekcijos darbuotojus pasikvietė Šilalės rajono policijos komisariato pareigūnai. Nuskubėję į įvykio vietą, apskrities įstaigų pareigūnai apčiuopė realius nusikalstamos veikos faktus. Vėliau jie vienbalsiai kalbėjo, jog, kad ir kaip bebūtų gaila, tokios iniciatyvos stinga vietiniams, Tauragės policininkams.

Šilališkiai turėjo informacijos, kad jų rajone gali būti vykdoma nusikalstama veikla: vienur slepiami mokesčiai, kitur – nelegaliai įdarbinami žmonės. Pastarasis faktas daugiau nei pasitvirtino – įvykio vietoje sučiupti 6 nelegaliai statybose uždarbiavę žmonės. Panašu, kad atsakomybės neišvengs ir juos nusamdęs Šilalės policijai gerai žinomas 31-erių Arūnas Rimkus.

Spalio 21-ąją visus juos nusikaltimo vietoje nutvėrė policijos atlydėtas Valstybinės darbo inspekcijos vyriausiasis darbo inspektorius darbo teisei Petras Remeika. Jau po kelių dienų pareigūnas perdavė surinktą medžiagą Šilalės rajono apylinkės teismui.

– Kai faktai pasitvirtina ir viskas yra iš anksto apgalvota, suderinta, dirbti lengva. Nuvažiavome į Biržų Lauko kaimą lydimi policijos ekipažo. Šilalės policininkai dirba kitaip nei mūsiškiai – su įtariamaisiais „nesicackina“. Užfiksavus įvykį ir pasitvirtinusią informaciją, jog čia triūsia nelegalūs statybininkai, susodino visus pažeidėjus į automobilius ir išvežė į komisariatą. Man beliko tik raštu užfiksuoti nelegaliai dirbusiųjų ir juos įdarbinusio asmens parodymus. Tad labai greitai galiu medžiagą atiduoti apylinkės teismui. Dabar šių, teisės pažeidėjų likimas teismo rankose, – aiškino P.Remeika.

Jis atskleidė, jog kaltinimai pateikti pagal Administracinių teisės pažeidimų kodekso 41(3) straipsnį. Nelegalus darbas darbdaviams ar jų įgaliotiems asmenims už kiekvieną nelegaliai dirbantį asmenį užtraukia baudą nuo 3 iki 10 tūkstančių. Tad, jeigu teismas skirtų tik minimalias baudas, susidarytų 18 tūkstančių suma.

Valstybinės mokesčių inspekcijos atstovai pažeidimo neužfiksavo arba turėta informacija nepasitvirtino. Tačiau ir šios institucijos specialistai tvirtina esą sužavėti policijos darbu, pareigūnų iniciatyvumu ir pareigingumu.

Skaityti komentarus (8) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras