Brakonierių įžūlumas(10)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2010-10-29 07:00

Iš tinklų išvaduotą šlakio patelę aplinkosaugininkai paleido į laisvę

Aplinkosaugininkai pastebi, jog ekonominiu sunkmečiu itin suaktyvėjo nelegali medžioklė bei žvejyba. Tačiau tokio akibrokšto Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Tauragės rajono agentūros pareigūnai nesitikėjo. Praėjusį savaitgalį jiems įkliuvo trys tauragiškiai, tinklus užmetę tiesiog miesto centre - prie pat užtvankos.

 

.

„Lašiša–2010“

Rudens mėnesiais vykstant lašišų ir šlakių migracijai į nerštavietes, o taip pat šių žuvų nerštui, suaktyvėja brakonieriavimas. Todėl jau keletą metų iš eilės šalyje vyksta  akcija pavadinimu „Lašiša“. Nustatyta, jog brakonieriai šiuo metu neteisėtai žvejyboje naudoja tinklinius, duriamuosius ar užkabinamuosius įrankius, o kai kada netgi elektros srovę.

Šiemet akcija „Lašiša–2010“ Tauragės rajone vyksta nuo rugsėjo pradžios. Akciją planuojama baigti lapkričio 20-ąją. Visą šį laikotarpį aplinkosaugininkai bendradarbiauja su policijos pareigūnais ir budi brakonierių pamėgtose vietose. Niekam ne paslaptis, kad neršiančios žuvys daug laiko užgaišta įveikdamos Jūros upėje stovinčią kliūtį – užtvanką. Joje žuvims išplaukti gamtininkai įrengė žuvitakį. Kaip ir kasmet šiemet gyventojų buvo prašyta pranešti apie visus įtartinus asmenis ar jų galimai neteisėtą veiklą.

Anonimo pranešimas

 

Tauragės aplinkos apsaugos agentūros Gyvosios gamtos inspektoriams apie Jūros upėje ties restoranu „Banga“ užmestus tinklus šeštadienio rytą pranešė anoniminis gamtos sergėtojas.

– Paprasta akimi ir žvejybos subtilybių neišmanantis žmogus jų nebūtų pastebėjęs. Kada brakonieriai spėjo ten pasidarbuoti ir juos pastatyti – sunku pasakyti. Bet tikėtina, kad tamsiu paros metu. Lygiai taip pat jie ketino tinklus ir nuimti. Bet stebina vyrų akiplėšiškumas – brakonieriauti miesto centre. To dar nėra buvę, – pasakoja inspektorius Petras Survilas.

Tikrino medžiotojus, o sugavo...

 

Pareigūnas prisimena, jog tądien inspektoriai rengė patikrinimą medžiotojų būrelių nariams. Gavę anonimo pranešimą apie galimą brakonieriavimą, aplinkosaugininkai jį patikrino. O nustatę, kad pranešimas – tikras, nutarė palaukti vakaro – surengė brakonieriams pasalą.

– Apskaičiavome, kad turimų pajėgų brakonieriams sučiupti nepakaks. Todėl į pagalbą pasikvietėme ir UAB „Tausauga“ pareigūnus. Stebėjome judėjimą abiejose „Jūros“ pusėse apie valandą. Sutemus pirmąjį įtarimą sukėlė tiltu einantys vyrai. Jie nešėsi neįprastus nešulius – kopėčias ir ilgą kartį, – prisimena inspektorius Vytautas Mockus.

 

Pagavo vieną žuvį

 

Pasak aplinkosaugininkų, brakonieriai buvo trys. Vieną jų sučiupo „Tausaugos“ darbuotojai. Vyras buvo spėjęs ištraukti vieną tinklą. Kiti du jo sėbrai, matydami nesėkmę, bandė slėptis. Tačiau jie nė neįtarė, jog už jų nugarų tyko aplinkosaugininkai. V.Mockus tamsoje bandančius pasislėpti brakonierius netgi nufotografavo. Nuotraukoje – du niekadėjai iki tol drąsiai tempę tinklus guli prisišlieję prie žemės. Tad jiems sučiupti neprireikė didelių pastangų. Brakonierių tinkluose buvo įsipainiojusi vos viena neršti pasirengusi šlakio patelė. Ji svėrė apie 6 kilogramus. Manoma, jog ji nešiojasi maždaug 6000 ikrų. Kadangi žuvis buvo gyvybinga ir nesusižeidusi – aplinkosaugininkas ją paleido atgal į Jūros vandenis.

 

Žalos gamtai nepadarė

 

Įvykio vietoje sučiupti trys tauragiškiai: 57-erių D.G., 24-erių D.G. ir 34-erių N.S. Pastarasis aplinkosaugininkams žinomas – jiems šį tauragiškį jau yra tekę bausti. Brakonieriavimo patirtimi nestokojantis vyras į klausimą, kodėl ėmėsi šios neteisėtos veiklos, atsakė standartiškai – neturįs ko valgyti. Kadangi tinkluose buvo aptikta tik viena įsipainiojusi žuvis ir ji buvo gyvybinga, žalos gamtai brakonieriai nepadarė. Tad šįkart jiems gresia tik administracinė atsakomybė. Vienas sučiuptųjų – įkliuvo pirmąkart.

– Kiekvieno pažeidėjo laukia skirtinga bauda. Nors atsakomybė jiems taikoma pagal tą patį įstatymą – Administracinių teisės pažeidimų kodekso 87 straipsnio 3 dalį. Skiriant baudą (200–700 litų) atsižvelgsime į pažeidėjo asmenybę, motyvus, praeityje fiksuotus nusižengimus, – vardijo Gyvosios gamtos inspektoriai.

Vakar brakonieriai sulaukė nuobaudų. Pirmąkart įkliuvusiajam skirta 300, kitiems dviems – po 700 litų baudos. Įstatymo pažeidėjai šį sprendimą gali skųsti per 10 dienų.

Skaityti komentarus (10) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras