Medžioklė virto vandalizmu(23)

Gintaras GRAŽINSKAS | gintaras@kurjeris.lt

2010-01-15 14:32

Iš medžioklinio šautuvo paleisti šratai lyg kirvis pakirto jauną ąžuolą bei suvarpė pušies kamieną. Renaldo Malycho foto

Šratais medis varpytas tol, kol nulūžo, kito kamienas taip pat apšaudytas, išgąsdinti netoliese esančio kaimo gyventojai. Tokie savaitgalį Balčiškės kaimo apylinkėse vykusios medžioklės padariniai.

 

 

– Manėme, kad karas prasidėjo, taip smarkiai pyškėjo, – „Tauragės kurjeriui“ pasakojo į redakciją paskambinęs Batakių seniūnijos gyventojas.

Pasirodo, ne karo būta Balčiškės kaimo prieigose. Ten šeštadienį vyko „Juodpetrių“ medžiotojų būrelio medžioklė.

Vidas Jasaitis, vienas šio būrelio medžiotojų, tą dieną dalyvavo medžioklėje, tačiau „Tauragės kurjerio“ paklaustas, kas suvarpė medžius, to niekaip neprisiminė. Miškininku dirbantis medžiotojas pasakojo, kad tą dieną medžioklėje dalyvavo ne tik būrelio medžiotojai, buvo būrys ir „garbingų svečių iš Kauno“. Pasak medžiotojo, tą dieną vyrai nušovė lapę, kiškį ir šerną. Tačiau kas pyškino į medžius, V.Jasaitis sakė nežinantis.

Nieko apie šaudymą į medžius nežinojo ir Tomas Alijošius, „Juodpetrių“ medžiotojų būrelio vadovas, rajono tarybos narys.

– Buvo svečių iš Kauno, kažkas pasikvietė pamedžioti kurso draugą. Šaudėm mes ten signalinių raketų, petardų. Aš irgi vieną signalinę raketą iššoviau. Bet kad kas šaudytų į medžius – to aš nemačiau, nežinau. Be to, aš į namus išvažiavau anksčiau už kitus, apie pusę penkių vakaro, – „Tauragės kurjeriui“ sakė medžiotojų būrelio vadovas.

Pasak T.Alijošiaus, šeštadienį Balčiškės kaimo apylinkėse vykusioje medžioklėje iš viso dalyvavo 18 žmonių. Kartu su tauragiškiais dalyvavę svečiai už medžioklę susimokėjo po 50 litų.

Šios medžioklės vadovu buvo Saulius Austrevičius. „Tauragės kurjeriui“ trečiadienį jam prisiskambinti nepavyko.

Apie suniokotus medžius sužinojęs Tauragės rajono aplinkos apsaugos agentūros vedėjas Romas Jurgelionis sakė, kad agentūra pradės tyrimą siekiant išsiaiškinti, kas šaudė į medžius, o suradusi pažeidėjus juos baus. Pasak aplinkosaugininko, baudos dydis priklausys nuo to, kokia žala buvo padaryta medžiams, kokio diametro sužalojimai palikti ant kamienų.

– Nesuprantu, kur medžiotojų kultūra, kur drausmė? Juk dažniausiai dėl taisyklių nesilaikymo ir įvyksta nelaimės, kuriose nukenčia žmonės, – stebėjosi aplinkosaugininkas. Pasak jo, medžiotojai ne tik medžioklės metu, bet ir po jos privalo griežtai laikytis taisyklių, o šaudyti pramogai gali tik saugiose šaudyklose.

Skaityti komentarus (23) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras