Žinomi Tauragės „taškai“ – tušti(29)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2010-09-14 12:40

Šių namų šeimininkė vien tik šiemet policijai įkliuvo du kartus.

Tauragiškiai, gyvenantys netoli buvusio mėsos kombinato, nuo seno žino čia veikiančius naminukės „taškus“. Į „Tauragės kurjerio“ redakciją užsukusi pensinio amžiaus moteris guodėsi tuo, kad jos sūnus nesiliauja gėręs. Tauragiškė sunerimo po to, kai nuo viename iš „taškų“ nusipirktų svaigalų numirė sūnaus sugėrovas. O tai, anot jos, reiškia, kad ir jos sūnaus ateitis – aiški.

 

 

Guodžiasi netvarka

Genutė (vardas – pakeistas) įtaria, kad taškų prekeiviai yra pasipirkę policininkus.

– Kaip kitaip galvosi. Juk jau ne kartą ir ne du ėjau į policiją, pranešiau apie tuos, kurie nuodija žmones. Bet jie kaip prekiavo, taip tebeprekiauja. Todėl ir manau, kad jie su policija viena dūdele groja, – verkšlendama lemeno pensininkė.

Ji guodėsi, kad jos pusamžis sūnus niekur nedirba, yra registruotas darbo biržoje ir darbo tikriausiai niekada nebegaus dėl žalingo savo gyvenimo būdo. Dar daugiau, vyras viską, ką gauna, prageria. O kad daugiau gėralų išeitų, perka tai, kas pigiausia. Tokie svaigalai paprastai yra parduodami naminukės bei pilstuko „taškuose“.

 

Policininkai vykdo akciją

 

Šiuo metu, kaip žinia, Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) pareigūnai vykdo priemonę „Akcizai“. Trumpam juos sutrukdėme ir paprašėme drauge užsukti į mūsų skaitytojos įvardintus „taškus“. Trijų pareigūnų ekipažas tądien jau buvo apsilankęs ne viename Tauragės rajono kampelyje. Rezultatas – apie šešis su puse litro naminukės bei akcizais neapmokestintos cigaretės. Sužinoję, kur ketiname vykti, policininkai atsiduso – šie „taškai“ pasirodė jiems iki skausmo žinomi, dažnai lankomi bei tikrinami. Kuo geriausiai pareigūnus pažinojo ir namų šeimininkai. Tiek Tremtinių kelio, tiek Daržų gatvėje pareigūnams neprireikė pateikti savo pažymėjimų.

 

Tremtinių kelias

 

Pirmajame „taške“ vienas iš neuniformuotų policininkų bandė svaigalų „nusipirkti“. Tačiau šeimininkė Jadvyga K., ko gero, įtarė klastą – iškart pasakė, kad jo veidas jai esąs kažkur matytas. Tačiau apie tai, kad „samanės“ šįkart neturi, tuomet ji neužsiminė. Netrukus ten pat atėjo ir jau įkaušęs tauragiškis. Kai kiti pareigūnai suskubo į Jadvygos namus, šeimininkė sugalvojo prašyti prokuroro sankcijos kratai. Tačiau netrukus ji nusiramino. Mat policininkai perspėjo šeimininkę, kad tokį dokumentą gerai žinomam „taškui“ patikrinti, galima gauti itin lengvai. Todėl pareigūnai patarė šeimininkei susitarti gražiuoju ir geruoju leisti apžiūrėti jos namus. Netrukus jie aptiko apytuštį butelaitį, kuriame esantis skystis skleidė naminės degtinės kvapą.

– Oi, šito tai jau neimkite. Čia – mano vaistai. Su druska sutaisyta naminukė. Žinokit, labai gerai padeda kojoms skausmą nuimti: patrini ir praeina, - šaukė ant kėdės virtuvėje įsitaisiusi Jadvyga K.

Pasiteiravus, ko čia renkasi įkaušę ir policijai žinomi tauragiškiai, moteris atsakė, jog šis jaunuolis ją aptarnauja. O šiuo metu atėjo šuniui būdos sukalti. Modestas R. netrukus perėmė šią mintį ir suskubo iš už malkinės į kiemo vidurį tempti lentas.

 

Daržų gatvė

 

Apsilankius kitame Genutės nurodytame „taške“ neaptikome nieko įtartino: vyras kieme skaldė malkas, moteris tvarkėsi namuose. Čia buvo tvarkinga ir jauku. Policininkus vyras įsileido be jokių priekaištų, leido apžiūrėti virtuvę. Reide dalyvavusi pareigūnė prisiminė, kad paskutinį kartą tikrinant šiuos namus, naminukės buvo pridėliota tiesiog virtuvės spintelėse.

– Akivaizdu, kad pasimokėte ir nekartojate ankstesnių klaidų, - varstydama spinteles kalbėjo policininkė.

Atsisveikindami pareigūnai namų šeimininkui nepasakė „viso gero“, tarė – „iki pasimatymo“.

 

Abeji šeimininkai – bausti

 

Tauragės AVPK Viešosios tvarkos skyriaus Prevencijos poskyrio viršininkas Rolandas Lesnickas patikino, jog Daržų gatvės 44-asis ir Tremtinių kelio 4-asis namai yra tikrinami daug metų.

– Ir tikrai ne be reikalo. Šie adresai mūsų sistemoje yra užregistruoti, kaip tikrintini. Todėl pareigūnai tuose namuose apsilanko gana dažnai. Dar daugiau, šių sodybų šeimininkai yra ne kartą nutverti pardavinėjant svaigalus. Už nusikalstamą veiką jie yra ne kartą patraukti tiek administracinėn, tiek baudžiamojon atsakomybėn. Todėl tauragiškės Genutės nuomonė – klaidinga. Policininkai vertina savo darbą. Netikiu, kad nors vienas pareigūnas galėtų nusižengti darbo statutui. Galiausiai, policininkų nesitaikstymą su pilstuko ar naminukės pardavinėtojais įrodo ir tai, kad mes tikriname bei baudžiame pažeidėjus, - teigia R.Lesnickas.

Jo teigimu, Jadvyga K. vien tik šiemet jau yra bausta du kartus, o Daržų gatvės gyventojai pernai netgi sulaukė baudžiamosios atsakomybės. Jų atžvilgiu buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Skaityti komentarus (29) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras